holokaust
-
Niemcy w tym serialu mierzą się z Holokaustem. Głowacki: Nie samo Auschwitz jest tu tematem
- Uważam, że dobrze byłoby, gdyby to, jaką pracę wykonali ludzie z powojennego pokolenia w Niemczech, zostało u nas zauważone. Warto mieć świadomość tego, że po pierwsze, bycie potomkiem nazisty nie jest przyjemną rzeczą, a po drugie, że można być potomkiem nazisty również w tym kraju - opowiada Piotr Głowacki w związku z premierą serialu "W niemieckim domu" w rozmowie z Gazeta.pl. Zagrał w nim świadka zeznającego w czasie drugiego procesu oświęcimskiego, który zaczął się 20 grudnia 1963 roku.
-
Anna Frank uhonorowana przez Google. 75. rocznica wydania dzienników, które stały się świadectwem Szoa
W sobotę mija 75. rocznica opublikowania "Dziennika Anny Frank". Google postanowił przypomnieć o niezwykłej nastoletniej autorce, która opisała życie swojej rodziny w "tajnym aneksie". Anna Frank zginęła w obozie koncentracyjnym, mając zaledwie 15 lat.
-
Allegro wycofuje ze sprzedaży książkę Ziemkiewicza. "Zawiera treści o charakterze antysemickim"
Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" zarekomendowało Allegro usunięcie z oferty jeden z książek Rafała Ziemkiewicza, ponieważ "zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów". Serwis wycofał ze sprzedaży książkę. "Poważnie, "Allegro" blokuje sprzedaż mojej książki, powołując się jako na autorytet na bandę świrów?! Przekazuję sprawę prawnikom, niech się tym zajmą" - odniósł się do sprawy Ziemkiewicz.
-
Nowy teledysk zespołu Rammstein wywołał kontrowersje. "Trywializacja Holokaustu" [WIDEO]
Zespół Rammstein znów zaszokował. W opublikowanym wczoraj wieczorem teledysku do utworu "Deutschland" muzycy występują w obozowych pasiakach. Sprawę skomentował m.in. pełnomocnik niemieckiego rządu.