ilona łepkowska

 • Scenarzystka znanych polskich seriali nie narzeka na emeryturę. Ta sama kwota oburzała innych

  Scenarzystka znanych polskich seriali nie narzeka na emeryturę. Ta sama kwota oburzała innych

  Wiele znanych osób wykonujących wolne zawody mimo wysokich zarobków narzeka na wysokość świadczeń emerytalnych. Do tego grona nie należy jednak Ilona Łepkowska, scenarzystka popularnych kinowych produkcji i seriali, która określa się jako osoba oszczędna i zapobiegliwa. Dzięki temu przysługująca jej emerytura jest jej zdaniem zadowalająca. Okazuje się jednak, że ta sama kwota wzburzała innych polskich artystów.

  Iga Gromska
 • Łepkowska z grubej rury w 'Zołzie': Cała Polska płakała, jak Hanka Mostowiak wpadła w kartony

  Łepkowska z grubej rury w "Zołzie": Cała Polska płakała, jak Hanka Mostowiak wpadła w kartony

  Film "Zołza" zapowiadany jest jako ironiczna biografia Ilony Łepkowskiej - królowej polskich seriali i scenarzystki takich formatów jak "M jak miłość", "Na dobre i na złe" czy "Kogel Mogel". Jak pokazuje zwiastun komedii - twórcy chyba naprawdę nie rzucają słów na wiatr. Bohaterka grana przez Małgorzatę Kożuchowską odnosi się w nim wprost do kontrowersyjnej śmierci serialowej Hanki Mostowiak, która zdaniem wielu widzów miała być dowodem na konflikt pomiędzy aktorką i scenarzystką.

  Justyna Bryczkowska
 • Łepkowska i Vega kręcą filmy o swoim życiu. Tylko kto chce je zobaczyć?

  Łepkowska i Vega kręcą filmy o swoim życiu. Tylko kto chce je zobaczyć?

  Ilonie Łepkowskiej chyba się znudziło kręcenie filmów o innych ludziach. Królowa polskich seriali jesienią wprowadzi do kin "Zołzę", która reklamowana jest jako jej "ironiczna autobiografia". Grająca główną rolę Małgorzata Kożuchowska zapewnia dodatkowo, że produkcja pokazuje także jej doświadczenia, więc można powiedzieć, że to będzie taka biografia do kwadratu. Film zapowiada się jeszcze o tyle obiecująco, że reżyseruje go znany choćby z "Lejdis" czy "Testosteronu" Tomasz Konecki. Prawdziwą jazdą bez trzymanki będzie jednak "Niewidzialna wojna", czyli film Patryka Vegi o Patryku Vedze.

  Justyna Bryczkowska
 • Kożuchowska zagra postać bazującą na Łepkowskiej w filmie Łepkowskiej. 'Zołza' w kinach we wrześniu

  Kożuchowska zagra postać bazującą na Łepkowskiej w filmie Łepkowskiej. "Zołza" w kinach we wrześniu

  Małgorzata Kożuchowska wystąpiła jako "Zołza" w przewrotnej komedii Tomasza Koneckiego, która bazuje na scenariuszu i ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej. Poznajcie zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale nie nad sobą.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • 'Kogel-mogel 4' z najlepszym wynikiem otwarcia polskiej produkcji od początku pandemii. Rzadko to mówimy: zasłużył

  "Kogel-mogel 4" z najlepszym wynikiem otwarcia polskiej produkcji od początku pandemii. Rzadko to mówimy: zasłużył

  Ilona Łepkowska nie myliła się w swoich przewidywaniach: jej "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4" w ciągu pierwszych dni wyświetlania przyciągnął do kin ponad 290,5 tysiąca widzów. Nie bez powodu: to sprawnie i świadomie poprowadzona farsa, która sprawdza się jako film na poprawę humoru. Tylko należy wziąć przykład z obsady i nie spinać się przed seansem. Bo po aktorach dobrze widać, że rozsmakowali się w tym, co zaproponował im scenariusz, i naprawdę dobrze się bawili.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Koniec świata czyli Kogel Mogel 4' na specjalnych pokazach sylwestrowych

  "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4" na specjalnych pokazach sylwestrowych

  Komedia "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4" trafi na ekrany kin w całej Polsce 7 stycznia. Za nami pierwszy pokaz przedpremierowy, w którym udział wzięła Anna Mucha, ale nie trzeba czekać, żeby zobaczyć kontynuację kultowej komedii do nowego roku. W sylwestra w wybranych kinach sieci Helios i Multikino odbędą się specjalne pokazy filmu.

  mat. pras. oprac. jab
 • Anna Mucha o nowym 'Koglu-moglu': Jestem wiedźmą, która nieźle miesza

  Anna Mucha o nowym "Koglu-moglu": Jestem wiedźmą, która nieźle miesza

  - Do diabła, będę miała wyzwanie - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl Anna Mucha zapytana o swoje wrażenia po lekturze scenariusza Ilony Łepkowskiej do filmu "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4". Aktorka wciela się tam w przebojową urzędniczkę Bożenkę, która czuje się skrzywdzona tym, że Marcin Zawada zakochał się w innej kobiecie. W najnowszej odsłonie kultowej komedii będzie więc szukać zemsty.

  Justyna Bryczkowska
 • Ilona Łepkowska oskarża PO: Wam się po prostu nie chce zap***ć, żeby naprawić to wszystko, co PiS sp***ł
 • Ilona Łepkowska do Agaty Kornhauser-Dudy i Kingi Dudy: Dlaczego milczycie, gdy zdesperowane kobiety wyległy na ulice?
 • Twórcy apelują do władz: Hotele i restauracje działają, ale nadal nie płacą artystom. Trzeba to zmienić
Więcej o:

ilona łepkowska