kate bush

 • Efekt Netfliksa przy Kate Bush to nic przy tym, co stało się z muzyką z 'Wednesday'. Pobije rekord?

  Efekt Netfliksa przy Kate Bush to nic przy tym, co stało się z muzyką z "Wednesday". Pobije rekord?

  Przebój Kate Bush z 1985 roku, "Running Up That Hill", dzięki "Stranger Things" nie tylko powrócił na listę Billboarda, ale też osiągnął znacznie lepszy wynik, niż w momencie premiery. Drugie życie otrzymał również utwór wykorzystany w ścieżce dźwiękowej największego konkurenta produkcji braci Duffer, "Wednesday" - "Goo Goo Muck" grupy The Cramps, podbijając TikToka. Czy ma szansę powtórzyć sukces Bush?

  Iga Gromska
 • Magia 'Stranger Things' nie wygasła. 37 lat po premierze hit Kate Bush w globalnym top 10 Spotify Wrapped 2022

  Magia "Stranger Things" nie wygasła. 37 lat po premierze hit Kate Bush w globalnym top 10 Spotify Wrapped 2022

  Spotify opublikowało muzyczne podsumowanie 2022 roku. Poza tym, że każdy użytkownik może sprawdzić swoje osobiste statystyki, serwis przygotował też zestawienia globalnie najpopularniejszych trendów. Jak się okazuje fenomen popularności serialu "Stranger Things" nie był chwilowy. Słuchacze tak się wkręcili w słuchanie piosenki Kate Bush z 1985 roku, że ta trafiła na listę 10 najczęściej słuchanych w 2022 roku piosenek.

  Justyna Bryczkowska
 • ABBA i Kate Bush zakazani w szkolnym radio. Zadzwoniliśmy do podejrzewanego liceum

  ABBA i Kate Bush zakazani w szkolnym radio. Zadzwoniliśmy do podejrzewanego liceum

  Internauci wyśmiewają spis utworów zakazanych w radiowęźle jednego z liceów. W zestawieniu znaleźli się przedstawiciele m.in. popu, pop-punku i black metalu. Uwagę zwraca umieszczona pod listą adnotacja, według której autorzy listy są gotowi na dyskusję z uczniami w tej sprawie.

  Iga Gromska, Marta Korycka
 • Spotify łączy siły z Netfliksem. Co znajdziemy w playliście promującej czwarty sezon 'Stranger Things'?

  Spotify łączy siły z Netfliksem. Co znajdziemy w playliście promującej czwarty sezon "Stranger Things"?

  Miłosny list do lat 80., jakim jest hit Netfliksa "Stranger Things", od pierwszego sezonu daje drugie życie starym przebojom - od "Should I Stay or Should I Go" The Clash do "Running Up That Hill" Kate Bush. Jedna z największych platform streamingowych, serwis Spotify, przygotował specjalną playlistę podsumowującą wszystko, co znalazło się w soundtracku najnowszej części.

  Iga Gromska
 • Kate Bush o swojej piosence w 'Stranger Things': Świat oszalał

  Kate Bush o swojej piosence w "Stranger Things": Świat oszalał

  Piosenkarka Kate Bush w wywiadzie radiowym powiedziała, że jej nagła popularność wśród nowej publiczności to "bardzo wyjątkowa" sprawa. Jej piosenka "Running Up That Hill" z 1985 roku została wykorzystana w ważnej sekwencji "Stranger Things" i dzięki temu utwór Bush wrócił na listy przebojów.

  Marta Korycka
 • 37 lat od premiery hit Kate Bush trafił po raz pierwszy w USA do Top10. Dzięki 'Stranger Things'

  37 lat od premiery hit Kate Bush trafił po raz pierwszy w USA do Top10. Dzięki "Stranger Things"

  Jak wielka jest potęga popularnych seriali, przekonała się na własnej skórze brytyjska wokalistka Kate Bush. Jej piosenka "Running Up That Hill" z 1985 roku została wykorzystana w ważnej sekwencji "Stranger Things". I dzięki temu, niemal równo 37 lat po premierze, z impetem wróciła na amerykańską listę przebojów Billboard. I to na znacznie wyższe miejsce niż pierwotnie.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

kate bush