kate bush

 • ABBA i Kate Bush zakazani w szkolnym radio. Zadzwoniliśmy do podejrzewanego liceum

  ABBA i Kate Bush zakazani w szkolnym radio. Zadzwoniliśmy do podejrzewanego liceum

  Internauci wyśmiewają spis utworów zakazanych w radiowęźle jednego z liceów. W zestawieniu znaleźli się przedstawiciele m.in. popu, pop-punku i black metalu. Uwagę zwraca umieszczona pod listą adnotacja, według której autorzy listy są gotowi na dyskusję z uczniami w tej sprawie.

  Iga Gromska, Marta Korycka
 • Spotify łączy siły z Netfliksem. Co znajdziemy w playliście promującej czwarty sezon 'Stranger Things'?

  Spotify łączy siły z Netfliksem. Co znajdziemy w playliście promującej czwarty sezon "Stranger Things"?

  Miłosny list do lat 80., jakim jest hit Netfliksa "Stranger Things", od pierwszego sezonu daje drugie życie starym przebojom - od "Should I Stay or Should I Go" The Clash do "Running Up That Hill" Kate Bush. Jedna z największych platform streamingowych, serwis Spotify, przygotował specjalną playlistę podsumowującą wszystko, co znalazło się w soundtracku najnowszej części.

  Iga Gromska
 • Kate Bush o swojej piosence w 'Stranger Things': Świat oszalał

  Kate Bush o swojej piosence w "Stranger Things": Świat oszalał

  Piosenkarka Kate Bush w wywiadzie radiowym powiedziała, że jej nagła popularność wśród nowej publiczności to "bardzo wyjątkowa" sprawa. Jej piosenka "Running Up That Hill" z 1985 roku została wykorzystana w ważnej sekwencji "Stranger Things" i dzięki temu utwór Bush wrócił na listy przebojów.

  Marta Korycka
 • 37 lat od premiery hit Kate Bush trafił po raz pierwszy w USA do Top10. Dzięki 'Stranger Things'

  37 lat od premiery hit Kate Bush trafił po raz pierwszy w USA do Top10. Dzięki "Stranger Things"

  Jak wielka jest potęga popularnych seriali, przekonała się na własnej skórze brytyjska wokalistka Kate Bush. Jej piosenka "Running Up That Hill" z 1985 roku została wykorzystana w ważnej sekwencji "Stranger Things". I dzięki temu, niemal równo 37 lat po premierze, z impetem wróciła na amerykańską listę przebojów Billboard. I to na znacznie wyższe miejsce niż pierwotnie.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

kate bush