król Karol III

 • Artyści nie chcą śpiewać na koronacji Karola III. Odmówił nawet Elton John. Dlaczego?

  Artyści nie chcą śpiewać na koronacji Karola III. Odmówił nawet Elton John. Dlaczego?

  Kolejni artyści odrzucają zaproszenie na uroczystość związaną z koronacją króla Karola III. Zaplanowano specjalny koncert, na którym mieli zaśpiewać artyści będący dumą Wielkiej Brytanii. Wszyscy dotychczasowo wybrani wykonawcy odmówili. Choć większość z nich nie chce podawać przyczyny, eksperci od PR-u w branży muzycznej mają na ten temat pewne teorie.

  Iga Gromska
 • Koronacja Karola III odbędzie się przy tych utworach. Król sam wybierał repertuar

  Koronacja Karola III odbędzie się przy tych utworach. Król sam wybierał repertuar

  Zaraz po śmierci królowej Elżbiety II władza w Wielkiej Brytanii została przekazana w ręce jej najstarszego syna, Karola III. Jednak oficjalna koronacja odbędzie dopiero za kilka miesięcy. Przygotowania do ceremonii są zakrojone na szeroką skalę, a przyszły król dba o każdy najmniejszy szczegół, nawet o muzykę.

  Roksana Pamuła
 • Polska premiera książki księcia Harry'ego. 'Mój ukochany brat, mój prześladowca - jak do tego doszło?'

  Polska premiera książki księcia Harry'ego. "Mój ukochany brat, mój prześladowca - jak do tego doszło?"

  "Willy nie chciał o niczym słyszeć (...) Atmosfera zrobiła się tak gorąca, że tata uniósł ręce. - Dość tego! Stanął pomiędzy nami, patrząc w górę na nasze rozpalone twarze. - Proszę, chłopcy, nie zamieniajcie reszty moich dni w udrękę. Jego głos brzmiał zgrzytliwie, krucho. Jeśli mam być szczery: staro" - opisuje książę Harry spotkanie z bratem księciem Williamem i ojcem, królem Karolem III, po pogrzebie dziadka, księcia Filipa. "Ten drugi" czyli wyczekiwana autobiografia młodszego z synów księżnej Diany trafiła do sprzedaży w polskim tłumaczeniu 22 lutego.

  Justyna Bryczkowska
 • To nie petrificus totalus, a specjalna kolekcja The Royal Mint. Dumbledore na jednej monecie z Karolem III
 • Oficjalna playlista koronacyjna Karola III. Trzech wykonawców nie jest Brytyjczykami

  Oficjalna playlista koronacyjna Karola III. Trzech wykonawców nie jest Brytyjczykami

  Władze Wielkiej Brytanii opublikowały specjalną playlistę z utworami, z pomocą których zamierzają świętować wiosną koronację Karola III. Wiele wyborów wydaje się być oczywistych (nie zabrakło m.in. grupy Queen), ale kontrowersje wzbudza fakt, że na składankę trafiły kompozycje artystów, którzy nie są Brytyjczykami.

  Iga Gromska
 • Książka Harry'ego. Kiedy w Polsce? Znamy tytuł i datę premiery
 • Przyjaciółka księżnej Diany uderza w twórców 'The Crown'. 'Myślę, że to obrzydliwe i chore'

  Przyjaciółka księżnej Diany uderza w twórców "The Crown". "Myślę, że to obrzydliwe i chore"

  "To okrutni, sadystyczni i nikczemni ludzie. Netflix będzie celowo przypominać Harry'emu i Williamowi najbardziej bolesny okres ich życia. Już niżej nie da się upaść. A do tego przepisują historię po swojemu. Strasznie mnie to denerwuje" - opowiada w najnowszym wywiadzie Simona Simons, która w ostatnich latach życia księżnej Diany miała pozostawać ze zmarłą w bliskich kontaktach. Jest także autorką wydanej w 2005 roku książki "Diana: The Last Word".

  Justyna Bryczkowska
 • W nowym sezonie 'The Crown' pojawi się niewygodna dla króla Karola kwestia. Sprawa tamponu rozjuszyła opinię publiczną

  W nowym sezonie "The Crown" pojawi się niewygodna dla króla Karola kwestia. Sprawa tamponu rozjuszyła opinię publiczną

  Nadchodzący piąty sezon "The Crown" rozgrywać się będzie w trudnych dla brytyjskiej monarchii latach 90., które były dla rodziny królewskiej jedną z najbardziej kryzysowych dekad. Wtedy m.in. małżeństwo księcia Karola i Diany rozpadało się dosłownie na oczach opinii publicznej. Jeden z największych skandali wywołało nagranie prywatnej rozmowy Karola z Camillą Parker-Bowles. Twórcy serialu Netfliksa nie pominą tego wątku.

  Justyna Bryczkowska
 • 'The Crown' przedstawi domniemany spisek Karola przeciw Elżbiecie II. 'Ludzie powinni to bojkotować'
 • 'The Crown'. 10 scen, w których życie rodziny królewskiej mija się z prawdą

  "The Crown". 10 scen, w których życie rodziny królewskiej mija się z prawdą

  Serial "The Crown" opowiadający o historii Elżbiety II i rodziny królewskiej pokochali widzowie na całym świecie. Produkcja szybko stała się prawdziwym hitem Netfliksa. Czy wszystkie sceny są jednak zgodne z rzeczywistymi wydarzeniami? Okazuje się, że scenarzyści często ubarwiali fabułę.

  Paulina Hermann
Więcej o:

król Karol III