książki

 • Białoruś zakazuje sprzedaży książki 'Rok 1984' Orwella - była tam bestsellerem. 'Usunąć, zameldować'
 • Dwie nastolatki zniknęły bez śladu. Po drugim porwaniu interweniował nawet Jan Paweł II [FRAGMENT KSIĄŻKI]
 • Dostała skrzypce od Goebbelsa. Szybko stały się dla niej ciężarem [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Dostała skrzypce od Goebbelsa. Szybko stały się dla niej ciężarem [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Skrzypce Goebbelsa" to opowieść o rozdarciu pomiędzy pasją a brutalnością wojny. Nejiko Suwa - młoda japońska artystka - nie potrafi zapanować nad prezentem od ministra propagandy III Rzeszy. Instrument, który miał scementować przymierze między Japonią a hitlerowskimi Niemcami, szybko staje się dla niej ciężarem. Próbując ujarzmić przeklęte skrzypce, szuka ich poprzedniego właściciela i odkrywa zaskakującą prawdę. Książka ma premierę 18 maja, publikujemy jej fragment.

  Fragment książki
 • Michael J. Fox: Kocham mamę za bardzo, żeby ją przytulić. A ludzie myślą, że choroba Parkinsona to tylko drżenie

  Michael J. Fox: Kocham mamę za bardzo, żeby ją przytulić. A ludzie myślą, że choroba Parkinsona to tylko drżenie

  Michael J. Fox znany jest całemu światu jako Marty McFly, nastoletni pomocnik doktora Browna z Powrotu do przyszłości. W książce "Nie ma jak przyszłość" słynący z niesłabnącego optymizmu aktor dzieli się z czytelnikami osobistymi historiami i spostrzeżeniami na temat zdrowia i choroby, starzenia się i siły, jaką dają rodzina i przyjaciele. Prezentujemy przedpremierowy fragment opowieści Foxa.

  Fragment książki
 • 10 lat Publio i polskiego rynku e-booków

  10 lat Publio i polskiego rynku e-booków

  9 maja 2012 roku ruszyła księgarnia Publio. To jeden z największych sklepów, w których kupimy e-booki, audiobooki i prasę elektroniczną. Znajdziemy w nim dziesiątki tysięcy tytułów. Jak przez ten czas zmienił się polski rynek e-booków?

  Robert Drózd - Świat Czytników
 • Pozbawiła życia co najmniej 14 osób. Opowieść o złamanej kobiecie, której całe życie towarzyszy tęsknota

  Pozbawiła życia co najmniej 14 osób. Opowieść o złamanej kobiecie, której całe życie towarzyszy tęsknota

  "Moi mężczyźni" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o Brynhild, norweskiej służącej, która w drugiej połowie XIX wieku wyemigrowała do Ameryki, gdzie wyszła za mąż, stając się Bellą Sorensen, a następnie - po śmierci pierwszego męża - Belle Gunness. Belle z La Porte w stanie Indiana zapisała się w historii jako pierwsza seryjna morderczyni.

  Fragment książki
 • Specjalne promocje na 10. urodziny księgarni Publio

  Specjalne promocje na 10. urodziny księgarni Publio

  Publio wystartowało 10 lat temu, kiedy polski rynek książek elektronicznych dopiero raczkował. Od tego czasu zmieniło się wiele - zarówno jeśli chodzi o szeroko pojętą konsumpcję kultury w sieci i formatach cyfrowych, jak i podejście Polaków do zakupów w internecie. Z okazji 10. urodzin przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla zwolenników e-booków i audiobooków oraz wszystkich, którzy są ciekawi książek w formatach cyfrowych, ale do tej pory nie mieli okazji z nich korzystać.

  Redakcja Publio.pl
 • 'Chanel' skupia się na osobach, 'Louis Vuitton' to ciekawostki, a 'Gucci' zaskakuje [KSIĄŻKI O MODZIE]
 • Małgorzata Starosta: Zwykle nie mam pojęcia, która z postaci okaże się zbrodniarzem

  Małgorzata Starosta: Zwykle nie mam pojęcia, która z postaci okaże się zbrodniarzem

  Małgorzata Starosta - bibliofilka, polonistka, a nawet niedyplomowana etnolożka. Swoje pasje przelewa na papier, okrasza je solidną dawką czarnego humoru i od lat zachwyca czytelników zaskakującymi komediami kryminalnymi. Z rozmowy ze Starostą dowiecie się m.in. co inspiruje autorkę serii książek o przygodach Agaty Śródki.

  Dominika Róg-Górecka /nakanapie.pl
 • Albumy o Legii Cudzoziemskiej przedstawiały srogich, niedostępnych ludzi. Fotograf odjeżdżał i zaczynała się zabawa

  Albumy o Legii Cudzoziemskiej przedstawiały srogich, niedostępnych ludzi. Fotograf odjeżdżał i zaczynała się zabawa

  Legia Cudzoziemska to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawanych marek na świecie. Na przestrzeni lat wokół tej francuskiej, elitarnej formacji wojskowej powstało w świadomości społecznej wiele mitów i utartych poglądów. Magdalena Stykała, niegdyś dziewczyna polskiego żołnierza zasilającego szeregi Legii Cudzoziemskiej, zestawia jej twardy świat z delikatnością kobiecych uczuć. Książka powstała, by pokazać, że za legionistami stoją kobiety - ich matki, siostry, dziewczyny, żony i córki. Każda z nich ma swoją historię, a powieść "Legia Cudzoziemska damskim okiem, czyli pomarańcze na Antarktydzie" jest właśnie jedną z nich.

  Fragment książki
 • Nowy Jo Nesbo, Max Czornyj, a może świetny debiut Julii Łapińskiej? Polecamy kryminały i thrillery
 • Książki na majówkę. Wybraliśmy najciekawsze nowości

  Książki na majówkę. Wybraliśmy najciekawsze nowości

  Macie czytelnicze zaległości? Wystarczy wziąć trzy dni urlopu, przygotować stosik książek (albo czytnik) i macie aż dziewięć dni na czytanie. Wybraliśmy dla Was najciekawsze nowości z ostatnich dwóch miesięcy.

  Anna Kowal, Ryszard Kozik
 • Majówka z polskimi autorkami. 5 kobiecych książek, które warto spakować na długi weekend

  Majówka z polskimi autorkami. 5 kobiecych książek, które warto spakować na długi weekend

  Majówka jest kobietą! To czas, kiedy warto zadbać o samą siebie - zapewnić relaks dla ciała i duszy. Dlatego polecamy pięć propozycji książkowych od polskich autorek, które doskonale sprawdzą się jako towarzyszki odpoczynku na hamaku czy w trakcie podróży. To nowości z takich gatunków, jak romans, fantastyka czy powieść obyczajowa, które miały swoje premiery w ostatnich miesiącach.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Maciej Stuhr w sobotę o 19 na Gazeta.pl. 'Najśmieszniejsza rzecz, jaką czytałem'
 • Co by się stało, gdybyśmy zamiast skupiać się na słabościach, zaczęli dostrzegać w ludziach to, co dobre?
 • Najwyższa pora odpocząć, czyli garść książek o sztuce relaksu

  Najwyższa pora odpocząć, czyli garść książek o sztuce relaksu

  Właśnie skończyły się święta wielkanocne, czy czujecie się zrelaksowani, pełni energii? A może zmęczeni świętowaniem (i biesiadowaniem)? Jeszcze gorzej, jeśli to na was spoczywał obowiązek przygotowania rodzinnego spotkania. Paradoksalnie, w ciągu ostatnich dni niektórzy mogli nie znaleźć nawet chwili wytchnienia.

  Dominika Róg-Górecka /nakanapie.pl
 • Na polską premierę czekaliśmy 200 lat. Preczytaj fragment 'Żywota Rancego'
 • 'Ty malowałaś Stalina, a ja go rzeźbiłam. Ty jako dziecko chorowałaś na polio, a ja musiałam patrzeć, jak choruje świat' [FRAGMENT]

  "Ty malowałaś Stalina, a ja go rzeźbiłam. Ty jako dziecko chorowałaś na polio, a ja musiałam patrzeć, jak choruje świat" [FRAGMENT]

  "Rzeczy męskie odnoszą się do całej ludzkości, ale rzeczy kobiece tylko do kobiet. I z tym jednym - jak sądziła - musi walczyć" - pisze autorka "Ust rzeźbiarki". To fabularyzowana historia życia Aliny Szapocznikow - polskiej artystki żydowskiego pochodzenia, która urodziła się przed wojną, przeżyła obozy koncentracyjne, a następnie żyła w powojennej Pradze, Warszawie oraz Paryżu. Bohaterka prowadzi wewnętrzny dialog z inną artystką, która także destylowała cierpienie w sztukę - Fridą Kahlo. W książce pojawia się również dyskusja na temat postrzegania kobiety-artystki w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

  Fragment książki
 • Co z dzieciństwa zostaje, a co wraz z jego końcem umyka? [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Co z dzieciństwa zostaje, a co wraz z jego końcem umyka? [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Co z dzieciństwa zostaje, a co wraz z jego końcem umyka? Jacek Paśnik w swojej debiutanckiej książce łączy słodko-gorzkie wspomnienia okresu dorastania z dojrzałym spojrzeniem na przemiany społeczne, obyczajowe i (pop)kulturowe, jakich doświadczyliśmy w epoce po transformacji ustrojowej - w latach 90. i 00. W powieści odbijają się doświadczenia millenialsów oraz przedstawicieli i przedstawicielek pokolenia Z.

  Marta Korycka
 • 'Czułam, że nawet śmierć mnie nie chce'. Setki tysięcy kobiet noszą niewidzialne rany wojenne [FRAGMENT]

  "Czułam, że nawet śmierć mnie nie chce". Setki tysięcy kobiet noszą niewidzialne rany wojenne [FRAGMENT]

  Doświadczona korespondentka wojenna Christina Lamb oddaje głos kobietom z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi. Wśród jej rozmówczyń są japońskie niewolnice seksualne (tzw. comfort women), kobiety bengalskiego pochodzenia (birangona) krzywdzone przez pakistańskich żołnierzy w 1971 roku w czasie wojny między Indiami, Pakistanem i Bangladeszem, Jezydki porywane i przetrzymywane wbrew swej woli przez członków ISIS, nigeryjskie uczennice uprowadzone przez Boko Haram, muzułmanki gwałcone przez bośniackich Serbów i kobiety z plemienia Tutsi krzywdzone przez Hutu w czasie ludobójstwa w Rwandzie.

  Marta Korycka
 • Jak oszczędzić pieniądze? Te poradniki mogą pomóc

  Jak oszczędzić pieniądze? Te poradniki mogą pomóc

  Na stacji paliw, w sklepie spożywczym, czy na portalach aukcyjnych. Wszędzie jest ewidentnie drożej. Galopująca inflacja, nieustające podwyżki cen (bo przecież nie wynagrodzeń) i towarzysząca nam każdego dnia niepewność sprawiają, że kwestie finansowe stały się dla wielu z nas istną bolączką.

  Dominika Róg-Górecka /nakanapie.pl
 • Czy tak wygląda prawda o kulisach zamachu na Jana Pawła II? [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Czy tak wygląda prawda o kulisach zamachu na Jana Pawła II? [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Emerytowany oficer wywiadu i historyk połączyli siły, by stworzyć powieść sensacyjno-szpiegowską o zamachu na Jana Pawła II. - Gdy autorami są osoby mające unikatową wiedzę opartą o dokumenty, archiwa i rozmowy z ludźmi służb specjalnych, można mieć wątpliwości czy ich powieść to jedynie fikcja. A może właśnie tak wygląda prawda o kulisach zamachu na Jana Pawła II? - pyta Tomasz Sekielski. Publikujemy fragment "W czerwonej sieci".

  Fragment książki
 • Z książką w ogrodzie czy książka o ogrodnictwie? Te poradniki spełniają oba warunki
Więcej o:

książki

 • Nie ma to jak zapach książki?

  Do kupienia Kindle'a przekonałam się, gdy trafiłam na tytuł, który musiałam mieć teraz, natychmiast! Ale pojawił się problem - książka była tylko po angielsku, dostępna wyłącznie w księgarni Amazon. W najdroższej opcji dostawy mogłam ją mieć w ciągu tygodnia. A gdybym miała czytnik - trafiłaby

 • Torebka - książka

  W kolekcji Olympii Le Tan znalazły się kopertówki, które są pokryte materiałem. Boki mają złote, by wyglądały, jak brzegi starych książek. Z przodu jest naszyty tytuł i autor, a wszystko zostało zrobione bardzo starannie. W kolekcji znajdziemy takie dzieła, jak "Le Grand Horloger", "Histoires

 • Spadkobiercy z książki telefonicznej

  książkę telefoniczną Lizbony i zaczął losowo wybierać nazwiska sowich przyszłych spadkobierców. Kilka razy pytała go, czy dobrze się czuje. - Jestem pewny, że chciał wzbudzić kontrowersje, zostawiając swój majątek obcym. To go bawiło - powiedział portugalskiej gazecie "Sol" Anibal Castro Vila

 • Empik nie chce książek Merlin.pl

  - Od dwóch-trzech tygodni Empik odmawia przyjęcia do dystrybucji książek z logo Merlina. Odmawia, nawet jeśli wydawca zdecyduje się zapłacić za odpowiednie wyeksponowanie książek w salonach sieci. Pakiet: książka na półce z napisem "nowości" przez dwa tygodnie oraz reklama w bezpłatnej gazetce

 • Najpiękniejsze książki 2003 roku

  Inne nagrody: "Wampir. Biografia symboliczna" Marii Janion wydana przez słowo/obraz/terytoria w kategorii książek popularnonaukowych; "Słownik schulzowski" (słowo/obraz/terytoria) - w kategorii słowników; "Kot między nami" Joanny Haręży (Agencja Edytorska "Ezop") - w dziedzinie literatury pięknej

 • Misja TVP za pieniądze wydawców książek

  się jednym, za to ważnym szczegółem: warunkiem uczestnictwa jest zapłacenie 100 zł plus VAT od zaprezentowanej książki. Mówi o tym list, który rozesłało do wszystkich wydawnictw w Polsce przedsiębiorstwo Ars Polona SA przygotowujące program wspólnie z TVP. W zamian Ars Polona gwarantuje dwuminutowe omówienie

 • "Gazeta Wyborcza" z książkami

  Do kiosków wraz z "Gazetą" będzie trafiała co tydzień jedna książka. Czytelnik będzie mógł kupić ją w ciągu całego tygodnia, ale wyłącznie z aktualnym wydaniem "Gazety Wyborczej". Pierwszy tytuł - powieść Umberto Eco, wydana w 600 tys. egzemplarzy - będzie dołączony do "Gazety" bezpłatnie

 • Dwa miliardy euro za książki telefoniczne

  Grupy kapitałowe Apax i Cinven zapłaciły za książki mniej niż oczekiwali analitycy, którzy szacowali wartość spółki nawet na 2,2 mld euro. Transakcja zostanie zakończona do końca 2004 r. VNU jest właścicielem grupy badawczej Nielsen Media i wydawcą magazynów "Hollywood Reporter" i "Adweek". VNU