książki

 • Dokąd prowadzi ambicja? Polecamy pięć biografii z Wydawnictwa Agora

  Dokąd prowadzi ambicja? Polecamy pięć biografii z Wydawnictwa Agora

  Lubimy podglądać znanych i lubianych. Tych mniej lubianych zresztą również. Na półkach z literaturą biograficzną zdarzają się jednak i takie perełki jak "Żółty dom" - wspomnienia nieznanej szerzej amerykańskiej pisarki, które zachwycają językową dbałością o szczegóły i trafną społeczną diagnozą. Tak bardzo, że książkę debiutantki Sarah M. Broom uhonorowano prestiżową National Book Award w kategorii non-fiction.

  Redakcja Publio.pl i Wydawnictwa Agora
 • Książka na prezent. Top 10 książek, które sprawdzą się na prezent świąteczny
 • Kupujcie książki, obdarowujcie się nimi, czytajcie je! Polecamy mądre prezenty dla dzieci
 • John le Carré nie żyje. Legendarny autor powieści szpiegowskich miał 89 lat
 • Bycie kobietą bywa przerażające. Pięć powieści o kobiecości i odwadze

  Bycie kobietą bywa przerażające. Pięć powieści o kobiecości i odwadze

  Jedna z bohaterek "Mojej znikającej połowy" jest dość odważna, żeby uciec z domu, ale nie na tyle, aby przyznać przed najbliższymi, skąd pochodzi. Z kolei bohaterki opowiadań Carmen Marii Machado muszą testować swoją odwagę codziennie, bo bycie kobietą bywa równie przerażające, jak horror. Oto odwaga w opisywaniu rzeczywistości i odwaga potrzebna, by o niej czytać. Polecamy pięć powieści o dzielnych kobietach, dziewczynach, dziewuchach.

  Redakcja Publio.pl i Wydawnictwa Agora
 • Zdobywali najwyższe szczyty, a świat śledził ich wyprawy z zapartym tchem. 5 biografii najsłynniejszych himalaistów ostatnich lat

  Zdobywali najwyższe szczyty, a świat śledził ich wyprawy z zapartym tchem. 5 biografii najsłynniejszych himalaistów ostatnich lat

  Książki o himalaizmie opowiadają nie tylko o tym, jak technicznie zdobywa się najwyższe górskie szczyty. Znajdziecie w nich o wiele więcej: emocje, pasję, zaczynające się w górach - i kończące również - przyjaźnie. Sportowe wyzwania zakończone sukcesem oraz trudności w odnalezieniu się "w dolinach". Do tego zaś mnóstwo barwnych osobowości. Polecamy zatem pięć biografii, które ukazały się nakładem wydawnictwa Agora.

  Redakcja Publio.pl i Wydawnictwa Agora
 • Książki i zabawy dla dzieci na długie, jesienne wieczory. Polecamy fantastyczne nowości
 • Stephen King: książki mistrza horroru. Które filmy na podstawie Kinga wybrać na Halloween?
 • Książki - horrory, dzięki którym poczujesz dreszczyk emocji

  Książki - horrory, dzięki którym poczujesz dreszczyk emocji

  Książki horrory to jeden z najczęściej wybieranych przez czytelników gatunków literatury. Pobudzają wyobraźnię i wciągają tak mocno, że nie da się im oprzeć. Na czele autorów literatury grozy stoi niezmiennie od wielu lat Stephen King. Po jakie jeszcze horrory warto sięgnąć?

  Małgorzata Wołoszyn
 • Lektury nie tylko na czas kwarantanny. Polecamy 14 tytułów wartych uwagi

  Lektury nie tylko na czas kwarantanny. Polecamy 14 tytułów wartych uwagi

  Pierwsza połowa roku była dla wydawców bardzo trudna. Ledwie ukazały się pierwsze tegoroczne tytuły, przyszedł lockdown i zamrożenie większości produkcji. Latem wszystko zaczęło powoli wracać do normalności, a jesienią wysypało już długo oczekiwanymi przez czytelników książkami. Co prawda Targi Książki w Krakowie odwołano, ale wybór nowości jest już o wiele większy. Polecam kilkanaście z nich.

  Ryszard Kozik
 • Najlepsze książki na wakacje 2020 - top 5

  Najlepsze książki na wakacje 2020 - top 5

  Najlepsza książka na wakacje 2020 może pochodzić z naszej ulubionej literatury gatunkowej lub być po prostu wakacyjna - lekka i przyjemna. W końcu mamy się przy niej zrelaksować. Jaką lekturę wybrać na nadchodzący sezon urlopowy? Podpowiadamy.

  M. Wołoszyn
 • George R.R. Martin zdradził stan prac nad "Wichrami Zimy". Fani nie będą zachwyceni
 • Prezent na Dzień Dziecka? Polecamy książki

  Prezent na Dzień Dziecka? Polecamy książki

  Na Dzień Dziecka i wakacje, na długie w domu pozostawanie, na wspólną zabawę i naukę, na wieczorne zasypianie - najlepsze są książki! Wydawcy budzą się powoli z letargu wirusowego, a do księgarń - stacjonarnych i internetowych - trafiają nowe tytuły. Polecam te, które mi szczególnie przypadły do gustu.

  Ryszard Kozik