książki
-
Białoruś zakazuje sprzedaży książki "Rok 1984" Orwella - była tam bestsellerem. "Usunąć, zameldować"
Władze Białorusi zakazały sprzedaży dystopii George'a Orwella zatytułowanej "Rok 1984" - pisze niezależny portal Nasza Niwa. Redakcja dotarła do treści rozporządzenia, z którego wynika, że na usunięcie jej ze sklepowych półek księgarze mają czas do 19 maja.
-
Dwie nastolatki zniknęły bez śladu. Po drugim porwaniu interweniował nawet Jan Paweł II [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Pluskwy w Kaplicy Sykstyńskiej, niewyjaśnione zaginięcia i porwania. Watykan skrywa wiele mrocznych sekretów. Pisarz, dziennikarz, teolog, znawca historii Watykanu Ulrich Nersinger opisuje je w książce, która ma premierę 18 maja. Przeczytaj fragment.
-
Dostała skrzypce od Goebbelsa. Szybko stały się dla niej ciężarem [FRAGMENT KSIĄŻKI]
"Skrzypce Goebbelsa" to opowieść o rozdarciu pomiędzy pasją a brutalnością wojny. Nejiko Suwa - młoda japońska artystka - nie potrafi zapanować nad prezentem od ministra propagandy III Rzeszy. Instrument, który miał scementować przymierze między Japonią a hitlerowskimi Niemcami, szybko staje się dla niej ciężarem. Próbując ujarzmić przeklęte skrzypce, szuka ich poprzedniego właściciela i odkrywa zaskakującą prawdę. Książka ma premierę 18 maja, publikujemy jej fragment.
-
Michael J. Fox: Kocham mamę za bardzo, żeby ją przytulić. A ludzie myślą, że choroba Parkinsona to tylko drżenie
Michael J. Fox znany jest całemu światu jako Marty McFly, nastoletni pomocnik doktora Browna z Powrotu do przyszłości. W książce "Nie ma jak przyszłość" słynący z niesłabnącego optymizmu aktor dzieli się z czytelnikami osobistymi historiami i spostrzeżeniami na temat zdrowia i choroby, starzenia się i siły, jaką dają rodzina i przyjaciele. Prezentujemy przedpremierowy fragment opowieści Foxa.
-
10 lat Publio i polskiego rynku e-booków
9 maja 2012 roku ruszyła księgarnia Publio. To jeden z największych sklepów, w których kupimy e-booki, audiobooki i prasę elektroniczną. Znajdziemy w nim dziesiątki tysięcy tytułów. Jak przez ten czas zmienił się polski rynek e-booków?
-
Pozbawiła życia co najmniej 14 osób. Opowieść o złamanej kobiecie, której całe życie towarzyszy tęsknota
"Moi mężczyźni" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o Brynhild, norweskiej służącej, która w drugiej połowie XIX wieku wyemigrowała do Ameryki, gdzie wyszła za mąż, stając się Bellą Sorensen, a następnie - po śmierci pierwszego męża - Belle Gunness. Belle z La Porte w stanie Indiana zapisała się w historii jako pierwsza seryjna morderczyni.
-
Specjalne promocje na 10. urodziny księgarni Publio
Publio wystartowało 10 lat temu, kiedy polski rynek książek elektronicznych dopiero raczkował. Od tego czasu zmieniło się wiele - zarówno jeśli chodzi o szeroko pojętą konsumpcję kultury w sieci i formatach cyfrowych, jak i podejście Polaków do zakupów w internecie. Z okazji 10. urodzin przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla zwolenników e-booków i audiobooków oraz wszystkich, którzy są ciekawi książek w formatach cyfrowych, ale do tej pory nie mieli okazji z nich korzystać.
-
"Chanel" skupia się na osobach, "Louis Vuitton" to ciekawostki, a "Gucci" zaskakuje [KSIĄŻKI O MODZIE]
Jesteście miłośnikami mody? Śledzicie najnowsze trendy z wybiegów? W second-handach znajdujecie prawdziwe perełki? A może interesuje was, jakie sekrety skrywają najwięksi giganci modowi? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, to powinniście sięgnijcie po wiosenne nowości wydawnictwa Arkady.
-
Małgorzata Starosta: Zwykle nie mam pojęcia, która z postaci okaże się zbrodniarzem
Małgorzata Starosta - bibliofilka, polonistka, a nawet niedyplomowana etnolożka. Swoje pasje przelewa na papier, okrasza je solidną dawką czarnego humoru i od lat zachwyca czytelników zaskakującymi komediami kryminalnymi. Z rozmowy ze Starostą dowiecie się m.in. co inspiruje autorkę serii książek o przygodach Agaty Śródki.
-
Albumy o Legii Cudzoziemskiej przedstawiały srogich, niedostępnych ludzi. Fotograf odjeżdżał i zaczynała się zabawa
Legia Cudzoziemska to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawanych marek na świecie. Na przestrzeni lat wokół tej francuskiej, elitarnej formacji wojskowej powstało w świadomości społecznej wiele mitów i utartych poglądów. Magdalena Stykała, niegdyś dziewczyna polskiego żołnierza zasilającego szeregi Legii Cudzoziemskiej, zestawia jej twardy świat z delikatnością kobiecych uczuć. Książka powstała, by pokazać, że za legionistami stoją kobiety - ich matki, siostry, dziewczyny, żony i córki. Każda z nich ma swoją historię, a powieść "Legia Cudzoziemska damskim okiem, czyli pomarańcze na Antarktydzie" jest właśnie jedną z nich.
-
HBO Max wydało oświadczenie. Usuwa część produkcji z platformy i nie będzie już kręcić w Polsce
-
Grzegorz Jarzyna odchodzi z TR Warszawa. "To musiało być dla niego trudne"
-
Znowu szum wokół J.K. Rowling. Nieoczekiwanie wstawia się za nią Warner
-
Gwiazda "Gry o tron" pozwana na 1,5 mln dolarów. Chcą pieniędzy m.in. za rolę, którą wycięto z nowego "Thora"
-
Netflix. "Stranger Things" sezon 5. - kiedy premiera kolejnych odcinków?
- Często używasz tych słów, ale wielu z nich nie ma w słowniku. Rozróżnisz? Średnia 8/13
- Zaczęły się zdjęcia do "Różyczki 2". Boczarska zagra jednocześnie matkę i córkę
- Wiedźmin. W 3. sezonie na ekranie zobaczymy Polkę. Michalina Olszańska będzie czarodziejką
- Grzegorz Jarzyna odchodzi z TR Warszawa po 25 latach. Dyrektorka: To wydarzenie bez precedensu
- "Jest mi równocześnie zimno i gorąco, mam dreszcze i oblewa mnie pot. Co, do cholery, jest ze mną nie tak?" [FRAGMENT]
-
Nowy Jo Nesbo, Max Czornyj, a może świetny debiut Julii Łapińskiej? Polecamy kryminały i thrillery
Staramy się czytać różnorodne książki, ale i tak na naszych stertach czekających na lekturę zazwyczaj jest najwięcej kryminałów. Ale nie wstydzimy się tego, dobry kryminał jest po prostu dobrą książką Polecamy nowości z ostatnich tygodni.
-
Książki na majówkę. Wybraliśmy najciekawsze nowości
Macie czytelnicze zaległości? Wystarczy wziąć trzy dni urlopu, przygotować stosik książek (albo czytnik) i macie aż dziewięć dni na czytanie. Wybraliśmy dla Was najciekawsze nowości z ostatnich dwóch miesięcy.
-
Majówka z polskimi autorkami. 5 kobiecych książek, które warto spakować na długi weekend
Majówka jest kobietą! To czas, kiedy warto zadbać o samą siebie - zapewnić relaks dla ciała i duszy. Dlatego polecamy pięć propozycji książkowych od polskich autorek, które doskonale sprawdzą się jako towarzyszki odpoczynku na hamaku czy w trakcie podróży. To nowości z takich gatunków, jak romans, fantastyka czy powieść obyczajowa, które miały swoje premiery w ostatnich miesiącach.
-
Maciej Stuhr w sobotę o 19 na Gazeta.pl. "Najśmieszniejsza rzecz, jaką czytałem"
Maciej Stuhr w sobotę 30 kwietnia od godziny 19 przeczyta fragmenty "Opowieści ze wsi obok". Od 19:10 Stuhr wraz z autorem książki Mirosławem Miniszewskim i producentem Pawlickim weźmie udział w rozmowie o literaturze, Podlasiu i o losie uchodźców na granicy polsko-białoruskiej.
-
Co by się stało, gdybyśmy zamiast skupiać się na słabościach, zaczęli dostrzegać w ludziach to, co dobre?
Oscar Wilde powiedział kiedyś: "Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci". Między innymi do tego przekonuje Malwina Faliszewska w książce, która ukazała się 27 kwietnia. Przeczytaj fragment "Uwolnij swój talent. Porzuć walkę ze słabościami i postaw na mocne strony!".
-
Najwyższa pora odpocząć, czyli garść książek o sztuce relaksu
Właśnie skończyły się święta wielkanocne, czy czujecie się zrelaksowani, pełni energii? A może zmęczeni świętowaniem (i biesiadowaniem)? Jeszcze gorzej, jeśli to na was spoczywał obowiązek przygotowania rodzinnego spotkania. Paradoksalnie, w ciągu ostatnich dni niektórzy mogli nie znaleźć nawet chwili wytchnienia.
-
Na polską premierę czekaliśmy 200 lat. Preczytaj fragment "Żywota Rancego"
"Żywot Rancego" to nieznane w Polsce arcydzieło francuskiego pisarza. Na jego polską premierę czekaliśmy niemal dwieście lat. Publikujemy fragment książki.
-
"Ty malowałaś Stalina, a ja go rzeźbiłam. Ty jako dziecko chorowałaś na polio, a ja musiałam patrzeć, jak choruje świat" [FRAGMENT]
"Rzeczy męskie odnoszą się do całej ludzkości, ale rzeczy kobiece tylko do kobiet. I z tym jednym - jak sądziła - musi walczyć" - pisze autorka "Ust rzeźbiarki". To fabularyzowana historia życia Aliny Szapocznikow - polskiej artystki żydowskiego pochodzenia, która urodziła się przed wojną, przeżyła obozy koncentracyjne, a następnie żyła w powojennej Pradze, Warszawie oraz Paryżu. Bohaterka prowadzi wewnętrzny dialog z inną artystką, która także destylowała cierpienie w sztukę - Fridą Kahlo. W książce pojawia się również dyskusja na temat postrzegania kobiety-artystki w świecie zdominowanym przez mężczyzn.
-
Co z dzieciństwa zostaje, a co wraz z jego końcem umyka? [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Co z dzieciństwa zostaje, a co wraz z jego końcem umyka? Jacek Paśnik w swojej debiutanckiej książce łączy słodko-gorzkie wspomnienia okresu dorastania z dojrzałym spojrzeniem na przemiany społeczne, obyczajowe i (pop)kulturowe, jakich doświadczyliśmy w epoce po transformacji ustrojowej - w latach 90. i 00. W powieści odbijają się doświadczenia millenialsów oraz przedstawicieli i przedstawicielek pokolenia Z.
-
"Czułam, że nawet śmierć mnie nie chce". Setki tysięcy kobiet noszą niewidzialne rany wojenne [FRAGMENT]
Doświadczona korespondentka wojenna Christina Lamb oddaje głos kobietom z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi. Wśród jej rozmówczyń są japońskie niewolnice seksualne (tzw. comfort women), kobiety bengalskiego pochodzenia (birangona) krzywdzone przez pakistańskich żołnierzy w 1971 roku w czasie wojny między Indiami, Pakistanem i Bangladeszem, Jezydki porywane i przetrzymywane wbrew swej woli przez członków ISIS, nigeryjskie uczennice uprowadzone przez Boko Haram, muzułmanki gwałcone przez bośniackich Serbów i kobiety z plemienia Tutsi krzywdzone przez Hutu w czasie ludobójstwa w Rwandzie.
-
Jak oszczędzić pieniądze? Te poradniki mogą pomóc
Na stacji paliw, w sklepie spożywczym, czy na portalach aukcyjnych. Wszędzie jest ewidentnie drożej. Galopująca inflacja, nieustające podwyżki cen (bo przecież nie wynagrodzeń) i towarzysząca nam każdego dnia niepewność sprawiają, że kwestie finansowe stały się dla wielu z nas istną bolączką.
-
Czy tak wygląda prawda o kulisach zamachu na Jana Pawła II? [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Emerytowany oficer wywiadu i historyk połączyli siły, by stworzyć powieść sensacyjno-szpiegowską o zamachu na Jana Pawła II. - Gdy autorami są osoby mające unikatową wiedzę opartą o dokumenty, archiwa i rozmowy z ludźmi służb specjalnych, można mieć wątpliwości czy ich powieść to jedynie fikcja. A może właśnie tak wygląda prawda o kulisach zamachu na Jana Pawła II? - pyta Tomasz Sekielski. Publikujemy fragment "W czerwonej sieci".
-
Z książką w ogrodzie czy książka o ogrodnictwie? Te poradniki spełniają oba warunki
Chociaż pogoda ostatnio szaleje, to nie sposób nie zauważyć faktu, że powoli jednak robi się coraz cieplej i pogodniej. A słoneczne dni najlepiej spędzić na świeżym powietrzu: w ogródku, na działce, albo chociaż na balkonie (chociaż na upartego i parapet może się przydać!).