książki

 • Sonia Draga wycofuje pozew przeciw krytykowi jakości tłumaczeń. Mamy oświadczenie zarządu wydawnictwa
 • Patrzy na lekarzy, którzy bez cienia współczucia pytają: 'Gut? Dobsie?', i nie wierzy, że są ludźmi [FRAGMENT]

  Patrzy na lekarzy, którzy bez cienia współczucia pytają: "Gut? Dobsie?", i nie wierzy, że są ludźmi [FRAGMENT]

  Nowa książka Marty Grzywacz - autorki obsypanego nagrodami reportażu "Nasza pani z Ravensbrück. Historia Johanny Langefeld" - po raz pierwszy opowiada mało znaną historię kobiet poddawanych eksperymentom medycznym w obozie w Ravensbrück i w ogóle nie znaną historię ich powojennego leczenia w USA. Przedpremierowo publikujemy fragment książki.

  Fragment książki
 • Uczniowie - także ci z Ukrainy - mogą zadebiutować jako autorzy. Nagrodą w konkursie publikacja w książce
 • Na zdrowie, czyli garść książek o naturalnym leczeniu

  Na zdrowie, czyli garść książek o naturalnym leczeniu

  Okres przejściowy to czas przeziębień oraz mniejszych i większych chorób. Za oknem coraz piękniejsza pogoda, a tu jak na złość kaszel, katar i gorączka. Jak sobie z nimi radzić? Najlepiej naturalnie! Przepisy, które wcześniej były przekazywane z pokolenia na pokolenie, teraz dostępne są też w formie książek. Jeśli interesuje was temat medycyny naturalnej, to dziś mam kilka propozycji*.

  Dominika Róg-Górecka /nakanapie.pl
 • Szpieg z czasów komunizmu i dawny skazaniec z Solidarności stanowili dziwną parę [FRAGMENT]

  Szpieg z czasów komunizmu i dawny skazaniec z Solidarności stanowili dziwną parę [FRAGMENT]

  "Pozdrowienia z Warszawy" to historia sojuszu, który narodził się między ówczesnymi rywalami na początku lat 90. To wtedy dawni komunistyczni szpiedzy w brawurowej akcji wywieźli z Iraku sześciu amerykańskich dyplomatów. Od tamtej pory polski wywiad działał w każdym miejscu, do którego Amerykanie nie odważyli się udać. Publikujemy fragment książki, która ukazała się 23 marca.

  Fragment książki
 • 'Czy ludzie rodzą się potworami, czy jakoś się nimi stają?' Garri Kasparow o tym, kim naprawdę jest Putin [FRAGMENT]
 • Chcieli w grenlandzkiej pokrywie lodowej wydrążyć kilometry tunelów. Sowieci mieli łamać sobie głowę [FRAGMENT]

  Chcieli w grenlandzkiej pokrywie lodowej wydrążyć kilometry tunelów. Sowieci mieli łamać sobie głowę [FRAGMENT]

  "Pod białym niebem. Natura przyszłości" Elizabeth Kolbert, laureatki Pulitzera, specjalizującej się w problematyce zmian klimatycznych, to książka poświęcona przyszłości natury, a raczej tego, co z niej zostało po stuleciach wpajanego nam przekonania, że to człowiek jest koroną stworzenia, a dzięki rozwojowi technologii możemy opanować przyrodę i podporządkować ją naszym celom.

  Fragment książki
 • Uroczystość wręczenia jej dyplomu lekarze nazwali 'farsą'. Dlatego, że była kobietą [FRAGMENT]

  Uroczystość wręczenia jej dyplomu lekarze nazwali "farsą". Dlatego, że była kobietą [FRAGMENT]

  Jeszcze na początku XIX wieku zawód lekarza wykonywali tylko mężczyźni. Badania prowadzono w poniżający i często bolesny sposób, a lekarze nie rozumieli problemów zdrowotnych kobiet. Porody odbierano pod kilkoma warstwami koców, bo medycy wstydzili się nagości rodzącej. W takim świecie trzy kobiety znalazły w sobie siłę i determinację, żeby otworzyć przedstawicielkom swojej płci drzwi do zawodu lekarza. W swojej książce opowiada o nich Olivia Campbell.

  Fragment książki
 • Kierownik ekipy filmowej wskazał niemowlę i poprosił Audrey, by je nakarmiła. Nie zgodziła się

  Kierownik ekipy filmowej wskazał niemowlę i poprosił Audrey, by je nakarmiła. Nie zgodziła się

  Doświadczenia wojenne Audrey Hepburn - śmierć członków rodziny, głód w czasie hitlerowskiej okupacji, aktywność w holenderskim ruchu oporu - dały jej odwagę i determinację, by odważnie nieść bezinteresowną pomoc humanitarną dzieciom i ich bezradnym matkom w najbiedniejszych, nękanych przez wojny i choroby, regionach świata. Jako ambasadorka dobrej woli UNICEF-u jedna z najwspanialszych i najbardziej uwielbianych gwiazd Hollywood wyznaczyła najwyższe standardy działalności humanitarnej celebrytów. Ta praca stała się sensem jej życia.

  Fragment książki
 • W grudniu 1926 roku Agatha Christie zniknęła na 11 dni. Co się mogło stać? [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  W grudniu 1926 roku Agatha Christie zniknęła na 11 dni. Co się mogło stać? [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  W grudniu 1926 roku zaginęła Agatha Christie. Śledczy znajdują jej pusty samochód na skraju głębokiego, ponurego stawu, jedyne ślady w pobliżu, to ślady opon i futro pozostawione w samochodzie. Jej mąż i córka nie wiedzą o jej miejscu pobytu. Jedenaście dni później Agatha zjawia się, tak samo tajemniczo, jak zniknęła, twierdzi, że ma amnezję i nie udziela żadnych wyjaśnień na temat jej nieobecności. Zagadka jedenastu dni trwa. Znana pisarka Marie Benedict wprowadza nas w świat Agathy Christie, eksploruje przeszłość, wyobrażając sobie, dlaczego tak błyskotliwa kobieta znalazła się w centrum tak mrocznych historycznych tajemnic.

  Fragment książki
 • Sztucznie wytworzony strumień krwi był stale wtłaczany do jej ciała. Żyła, ale nie miała pulsu [FRAGMENT]
 • 'Ogromny ładunek emocji, którego nie da się rozbroić głębokim oddechem'. Fragment 'Psiego parku'
 • Saga rodzinna opowiadająca o Polsce, która mogłaby się wydarzyć. Fragment 'Świeckich'

  Saga rodzinna opowiadająca o Polsce, która mogłaby się wydarzyć. Fragment "Świeckich"

  W pewnym małym miasteczku drzemie wielka siła. Siła Świeckich. Bogata i wpływowa rodzina miłośników sztuki, która próbuje układać nasz kraj po swojemu. Spółdzielcze mieszkania dla wszystkich, rozdzielenie kościoła od państwa, walka z patodeweloperką, czarne marsze. Słowem: wszystko, co najgorsze. Do tego elgiebety i ekolodzy. To fragment opisu "Świeckich", książka ukaże się 23 marca, a my przedpremierowo publikujemy fragment.

  Fragment książki
 • Jedni czytają ją jako orwellowską wizję przyszłości, inni jako szereg sennych koszmarów [FRAGMENT]
 • Książki dla dzieci - polecamy nowości dla dzieci w wieku szkolnym

  Książki dla dzieci - polecamy nowości dla dzieci w wieku szkolnym

  Tak, przyznajemy się bez bicia, testujemy książki na swoich dzieciach czytamy im, rozmawiamy z nim, o tym, co razem przeczytaliśmy. Oto porcja tegorocznych nowości dla dzieci w wieku szkolnym, którymi się z wami dzielimy.

  Anna Kowal, Ryszard Kozik, Marta Korycka
 • Nowe i dobre książki dla maluchów i przedszkolaków [POLECAMY]
 • Książki dla dzieci - porozmawiajmy o emocjach. Zaczynamy od 'Migrantów'

  Książki dla dzieci - porozmawiajmy o emocjach. Zaczynamy od "Migrantów"

  Dzisiaj sięgamy coraz częściej po książki, które pomogą nam i naszym dzieciom poukładać sobie w głowie trudne emocje. W tym roku ukazało się na rynku kilka pozycji, na które zwróciliśmy uwagę. Lubicie czytać ze swoimi maluchami? Rozmawiać z nimi o lekturach? To polecenie dla was.

  Anna Kowal, Ryszard Kozik, Marta Korycka
 • 19 dni wcześniej ogłosił: 'Lekarstwo na niektóre nowotwory może być w zasięgu ręki'. Wtedy usłyszał o Wuhan [FRAGMENT]

  19 dni wcześniej ogłosił: "Lekarstwo na niektóre nowotwory może być w zasięgu ręki". Wtedy usłyszał o Wuhan [FRAGMENT]

  Latami pracowali nad przełomowym lekarstwem na raka - dzięki temu stworzyli szczepionkę na COVID - 19 w kilka tygodni. Wieloletni partnerzy naukowi i małżonkowie Ugur Sahin i Özlem Türeci dokonali tego, bazując na nowatorskiej technologii mRNA, nad którą pracowali wspólnie od dziesięcioleci. Musieli przy tym przekonać wielkie firmy farmaceutyczne, aby wsparły ich projekt, a także zręcznie omijać wtrącających swoje trzy grosze polityków Unii Europejskiej i administracji Donalda Trumpa. Publikujemy fragment książki, w której wracają do tej historii.

  Fragment książki
 • Dzień Liczby Pi, czyli książki, dzięki którym matematykę da się lubić

  Dzień Liczby Pi, czyli książki, dzięki którym matematykę da się lubić

  Lubiliście matematykę? Mam wrażenie, że ten przedmiot od zawsze dla wielu stanowił przeszkodę na drodze do upragnionej średniej. Dla mnie też, przyznaję się bez bicia! Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie chętnie sięgam po książki z dziedziny matematyki czy fizyki, tym bardziej, że po ich przeczytaniu nie czeka mnie kartkówka.

  Dominika Róg-Górecka /nakanapie.pl
 • 'Krzywdzę ludzi i chodzę z tego powodu pić'. Fragment książki 'HALT. Zapiski z domu trzeźwienia'

  "Krzywdzę ludzi i chodzę z tego powodu pić". Fragment książki "HALT. Zapiski z domu trzeźwienia"

  "HALT. Zapiski z domu trzeźwienia" to wielowymiarowa opowieść o "człowieku w drodze" - mężczyźnie wychodzącym z uzależnienia alkoholowego. Inspiracją do napisania książki, było terapeutyczne zalecenie prowadzenia osobistego "dzienniczka głodu alkoholowego" po zakończeniu terapii odwykowej. Publikujemy przedpremierowo fragment książki Jakuba Zająca.

  Fragment książki
 • Hanka Bielicka zbierała na operację plastyczną. Usłyszała: Dziewczyno, takiego kinola ze świecą szukać

  Hanka Bielicka zbierała na operację plastyczną. Usłyszała: Dziewczyno, takiego kinola ze świecą szukać

  - Gra na estradzie była dla niej misją, mawiała, że mniej boli zbolałe ciało i zmartwiona dusza, kiedy stosuję się zasadę "śmiech to zdrowie". Wychodziła na sceny i estrady tak, jak my wszyscy codziennie wychodzimy na swoją scenę życia. Była dobrym człowiekiem i perfekcyjną artystką. Niech nie zwiedzie Państwa jej nonszalancja sceniczna i słynne pyskówki - mówi Jerzy Filar, kompozytor, autor tekstów, sceniczny towarzysz Hanki Bielickiej. Przedpremierowo publikujemy fragment biografii artystki. Książka ukaże się 9 marca.

  Fragment książki
 • Skripalów zaatakowano radziecką bronią chemiczną. Reakcja Zachodu była spełnieniem życzeń Putina [FRAGMENT]

  Skripalów zaatakowano radziecką bronią chemiczną. Reakcja Zachodu była spełnieniem życzeń Putina [FRAGMENT]

  Oparta na ogromnym zbiorze niepublikowanych dokumentów, setkach teczek odrzuconych policyjnych dowodów i wywiadach z dziesiątkami osób wtajemniczonych, książka Heidi Blake odkrywa jedną z najważniejszych - i przerażających - geopolitycznych historii naszych czasów, opowiadając ją z tempem i werwą thrillera. Szefowa działu międzynarodowych śledztw dziennikarskich w BuzzFeed News opowiada o tym, jak Kreml, w bezwzględnej pogoni Putina za globalną dominacją, udoskonalał sztukę zabijania nieprzychylnych sobie obywateli za granicą.

  Fragment książki
 • 'Metro 2022'. Rosyjska gazeta nawiązuje do słynnej książki i pisze, co naprawdę dzieje się w Ukrainie

  "Metro 2022". Rosyjska gazeta nawiązuje do słynnej książki i pisze, co naprawdę dzieje się w Ukrainie

  Rosyjska "Nowaja Gazieta" pokazała okładkę najnowszego wydania ze zdjęciem Ukraińców chroniących się w kijowskim metrze. Opatrzono ją tytułem "Metro 2022" z dopiskiem "Kijów. Metro stało się schronem przeciwbombowym". Czytelnicy rozpoznają w niej nawiązanie do przebojowej książki "Metro 2033", autorstwa rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, który jest także jednym z dziennikarzy "Nowej Gaziety".

  Karolina Mianecka
Więcej o:

książki

 • Nie ma to jak zapach książki?

  Do kupienia Kindle'a przekonałam się, gdy trafiłam na tytuł, który musiałam mieć teraz, natychmiast! Ale pojawił się problem - książka była tylko po angielsku, dostępna wyłącznie w księgarni Amazon. W najdroższej opcji dostawy mogłam ją mieć w ciągu tygodnia. A gdybym miała czytnik - trafiłaby

 • Torebka - książka

  W kolekcji Olympii Le Tan znalazły się kopertówki, które są pokryte materiałem. Boki mają złote, by wyglądały, jak brzegi starych książek. Z przodu jest naszyty tytuł i autor, a wszystko zostało zrobione bardzo starannie. W kolekcji znajdziemy takie dzieła, jak "Le Grand Horloger", "Histoires

 • Spadkobiercy z książki telefonicznej

  książkę telefoniczną Lizbony i zaczął losowo wybierać nazwiska sowich przyszłych spadkobierców. Kilka razy pytała go, czy dobrze się czuje. - Jestem pewny, że chciał wzbudzić kontrowersje, zostawiając swój majątek obcym. To go bawiło - powiedział portugalskiej gazecie "Sol" Anibal Castro Vila

 • Empik nie chce książek Merlin.pl

  - Od dwóch-trzech tygodni Empik odmawia przyjęcia do dystrybucji książek z logo Merlina. Odmawia, nawet jeśli wydawca zdecyduje się zapłacić za odpowiednie wyeksponowanie książek w salonach sieci. Pakiet: książka na półce z napisem "nowości" przez dwa tygodnie oraz reklama w bezpłatnej gazetce

 • Najpiękniejsze książki 2003 roku

  Inne nagrody: "Wampir. Biografia symboliczna" Marii Janion wydana przez słowo/obraz/terytoria w kategorii książek popularnonaukowych; "Słownik schulzowski" (słowo/obraz/terytoria) - w kategorii słowników; "Kot między nami" Joanny Haręży (Agencja Edytorska "Ezop") - w dziedzinie literatury pięknej

 • Misja TVP za pieniądze wydawców książek

  się jednym, za to ważnym szczegółem: warunkiem uczestnictwa jest zapłacenie 100 zł plus VAT od zaprezentowanej książki. Mówi o tym list, który rozesłało do wszystkich wydawnictw w Polsce przedsiębiorstwo Ars Polona SA przygotowujące program wspólnie z TVP. W zamian Ars Polona gwarantuje dwuminutowe omówienie

 • "Gazeta Wyborcza" z książkami

  Do kiosków wraz z "Gazetą" będzie trafiała co tydzień jedna książka. Czytelnik będzie mógł kupić ją w ciągu całego tygodnia, ale wyłącznie z aktualnym wydaniem "Gazety Wyborczej". Pierwszy tytuł - powieść Umberto Eco, wydana w 600 tys. egzemplarzy - będzie dołączony do "Gazety" bezpłatnie

 • Dwa miliardy euro za książki telefoniczne

  Grupy kapitałowe Apax i Cinven zapłaciły za książki mniej niż oczekiwali analitycy, którzy szacowali wartość spółki nawet na 2,2 mld euro. Transakcja zostanie zakończona do końca 2004 r. VNU jest właścicielem grupy badawczej Nielsen Media i wydawcą magazynów "Hollywood Reporter" i "Adweek". VNU