• Nie tylko "Kajko i Kokosz", czyli dlaczego warto poznać inny duet stworzony przez Janusza Christę

  Nie tylko "Kajko i Kokosz", czyli dlaczego warto poznać inny duet stworzony przez Janusza Christę

  Janusz Christa stworzył tysiące stron i bohaterów rozpoznawanych przez miliony czytelników. Za sprawą planowanej przez Netflix na 28 lutego premiery serialu animowanego "Kajko i Kokosz" twórczość Christy ma szansę dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców. Warto przypomnieć, że zanim powstały postaci Kajka i Kokosza, które przyniosły autorowi największą sławę, stworzył on serię "Kajtek i Koko" - sensacyjno-przygodową opowieść, zgrabnie łączącą wątki kryminalne, sensacyjne i fantastyczne.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Netflix i jego biblioteka. Te produkcje oryginalne na podstawie książek to prawdziwe hity

  Netflix i jego biblioteka. Te produkcje oryginalne na podstawie książek to prawdziwe hity

  Netflix nieustannie poszukuje interesujących historii, by móc rozbudowywać swoją bibliotekę filmów i seriali - źródłem inspiracji często jest literatura. W ostatnich miesiącach użytkownicy Netfliksa z całego świata pokochali seriale, które bazują właśnie na książkach. Ich popularność wpłynęła także na zainteresowanie samymi tekstami źródłowymi, które po wielu latach od swoich premier ponownie trafiły na listy bestsellerów. Sprawdźcie, o jakich pozycjach mowa.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Książę Harry skomentował "The Crown". Zasugerował też, kto mógłby go zagrać

  Książę Harry skomentował "The Crown". Zasugerował też, kto mógłby go zagrać

  Książę Harry pojawił się w programie "Late Late Show with James Corden", czym wywołał mieszane reakcje internautów - jedni są zachwyceni tym, z jak "ludzkiej" i wyluzowanej strony się pokazał, zaś inni uważają, że zachowywał się "jak błazen" i odwrócił uwagę od niełatwej sytuacji brytyjskiej rodziny królewskiej. Książę oprócz wygłupów z Cordenem opowiedział mu m.in., co uważa o serialu "The Crown".

  oprac. Maja Piskadło