• Adam Kay przedstawia "kompletny i kompletnie obrzydliwy przewodnik po ludzkim ciele" [FRAGMENT]

  Adam Kay przedstawia "kompletny i kompletnie obrzydliwy przewodnik po ludzkim ciele" [FRAGMENT]

  Najnowsza książka autora bestsellerów Adama Kaya tym razem jest kierowana do młodszych czytelników. Tryskająca (na szczęście to tylko przenośnia.) poczuciem humoru i ciekawostkami na temat najdziwniejszych (i najnormalniejszych!) funkcji ludzkiego ciała wprawi was w osłupienie i przysporzy ataków śmiechu. To najlepsza kontra dla podręczników biologii! Przeczytajcie fragment "Kompletnego przewodnika po ludzkim ciele" o włosach.

  oprac. Maja Piskadło
 • Niedawno odkryty obraz Malczewskiego sprzedany za 3,6 mln zł. Przebił szacunki trzykrotnie

  Niedawno odkryty obraz Malczewskiego sprzedany za 3,6 mln zł. Przebił szacunki trzykrotnie

  Portret Witkiewicza autorstwa Jacka Malczewskiego, który mogliśmy podziwiać pierwszy raz po 120 latach w DESA Unicum, został sprzedany na czwartkowej aukcji za 3,6 miliona złotych, przebijając trzykrotnie swoją estymację. To najdrożej sprzedana praca na tej aukcji i jeden z najważniejszych obrazów przywróconych polskiej kulturze w ostatnim czasie. Całkowity obrót ze sprzedaży wyniósł 9,4 mln złotych.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Białoruski post-punk, wino i gry planszowe nie dla dzieci w nowym singlu Leskiego "Planszówki"

  Białoruski post-punk, wino i gry planszowe nie dla dzieci w nowym singlu Leskiego "Planszówki"

  "Planszówki" to piosenka o intymnych wieczorach spędzonych przy ulubionych grach i zmysłowej muzyce, kiedy wszyscy już śpią. - Reguły w tradycyjnych grach towarzyskich są proste i przewidywalne. Trudniej jest w relacjach damsko-męskich. Tutaj nie rzucasz kostką, a zasady zmieniają się szybciej niż pierwsze okrążenie - uśmiecha się Leski.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • "Serca gwiazd". Daria Zawiałow i A_GIM w coverze promującym serial "Pajęczyna"

  "Serca gwiazd". Daria Zawiałow i A_GIM w coverze promującym serial "Pajęczyna"

  Po trasie Męskie Granie Orkiestra 2021 oraz premierze albumu "Wojny i Noce" Daria Zawiałow została zaproszona do nowego projektu, który odsłania jej kolejne wcielenie. Tym razem wraz z cenionym producentem A_GIM-em wzięła na warsztat utwór Haliny Frąckowiak - "Serca gwiazd". Wszystko za sprawą produkcji Player Original - serialu "Pajęczyna" z Joanną Kulig w roli głównej.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • "Paradise PD" sezon 4. Kiedy na ekrany powróci popularny serial animowany dla dorosłych?
 • Bojówki przerwały pokaz filmu Holland w Moskwie. Instytut Polski: Atak na prawdę historyczną

  Bojówki przerwały pokaz filmu Holland w Moskwie. Instytut Polski: Atak na prawdę historyczną

  Instytut Polski w Moskwie wydał oświadczenie ws. incydentu, do którego doszło w czwartek w moskiewskiej siedzibie stowarzyszenia "Memoriał" w trakcie seansu filmu "Obywatel Jones" Agnieszki Holland. Do sali projekcyjnej wtargnęło kilkudziesięciu zamaskowanych mężczyzn, przerywając poka. "Ci, którzy dziś zdecydowali o wysłaniu bojówki na pokaz tego konkretnego filmu, stają w tej sprawie po stronie ówczesnych stalinowskich władz" - komentuje Instytut.

  mk, IAR
 • Gdyby nie on, Billie Eilish nie byłaby jedną z największych gwiazd na świecie. Finneas idzie po swoje

  Gdyby nie on, Billie Eilish nie byłaby jedną z największych gwiazd na świecie. Finneas idzie po swoje

  Fabuła pierwszego teledysku, który promował najnowszą płytę Jamesa Blake'a, jest dość prosta. W "Say What You Will" Blake na każdym kroku spotyka swojego rywala i musi się pogodzić z faktem, że ten jest od niego lepszy we wszystkim. Robi lepsze piosenki, ma więcej fanek, lepszą gadkę, ba - nawet fizyczną przewagę. Wymowa teledysku jest oczywiście żartobliwa, ale nie da się ukryć, że odtwórca roli wszechstronnego nemezis, czyli Finneas O'Connell, rzeczywiście może się pochwalić wieloma przymiotami.

  mpi
 • POPkultura odc. 87. "Hiacynt": opowieść o seryjnym mordercy gejów inspirowana prawdziwą akcją SB i MO

  POPkultura odc. 87. "Hiacynt": opowieść o seryjnym mordercy gejów inspirowana prawdziwą akcją SB i MO

  Debiutujący na Netfliksie "Hiacynt" w reżyserii Piotra Domalewskiego to film, którego fabuła została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami i wielką akcją Służb Bezpieczeństwa z lat 80., a także produkcja, która doskonale wpisuje się w bardzo wyraźny trend w polskim kinie. W tym sezonie filmowcy garściami czerpią z okresu PRL-u i pokazują historie, o których ich zdaniem nie można było dłużej milczeć.

  Maja Piskadło, Justyna Bryczkowska
 • "A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co śmieszyło i śmieszy" - fragment książki Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka

  "A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co śmieszyło i śmieszy" - fragment książki Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka

  Rozmowa rzeka znanej i lubianej pary Jerzy Bralczyk - Michał Ogórek. Z czego śmieją się Polacy, a co było zabawne dla starożytnych Greków? Autorzy przekomarzają się i dyskutują o humorze specyficznie narodowym, regionalnym, charakterystycznym dla profesorów, aktorów, a nawet dla Pana Boga. Skaczą z epoki do epoki, od polityki do piosenki, od kabaretu do komedii - i z powrotem, cały czas w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co nam daje humor, jakie potrzeby zaspokaja.

  Marta Korycka
 • Ostatecznie liczy się Chopin, ale przecież kochamy anegdoty i skandale. Tych nie brakuje