• Msza święta online 11 kwietnia - gdzie obejrzeć na żywo?
 • "Gwiezdne wojny" - kolejność. Jak oglądać sagę?

  "Gwiezdne wojny" - kolejność. Jak oglądać sagę?

  "Gwiezdne wojny" to filmowa saga, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Trudno się z nią nie zetknąć, zwłaszcza że uniwersum stworzone przez George'a Lucasa jest szeroko wykorzystywane w popkulturze od ponad 40 lat. Jednakże kolejność ukazywania się filmów ma niewiele wspólnego z chronologią wydarzeń w nich ukazanych. Jak oglądać sagę, by się w niej nie zagubić?

  KatK
 • Premiery tygodnia. Król dziękuje swoim Tygrysom, a Bartosz Bielenia robi szum w "Prime Time"

  Premiery tygodnia. Król dziękuje swoim Tygrysom, a Bartosz Bielenia robi szum w "Prime Time"

  Po świętach czas się rozbudzić - chociaż pogoda za oknem jest prawdziwie kwietniowa i sprawia sporo niespodzianek, zawsze możemy polegać na popkulturalnych produkcjach, które wypełnią nam wiosenny czas. W tym tygodniu takich produkcji dostarczają m.in. Błażej Król, Monika Libicka, autorka książki "Gela. Skarb z Archiwum Ringelbluma" oraz Jakub Piątek, reżyser filmu "Prime Time".

  oprac. Maja Piskadło
 • Oscary 2021. Gdzie można obejrzeć nominowane do nagrody filmy?

  Oscary 2021. Gdzie można obejrzeć nominowane do nagrody filmy?

  93. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w niedzielę, 25 kwietnia. Wśród nominowanych znalazły się obrazy, które można obejrzeć na platformach streamingowych. Sprawdź, gdzie zobaczysz "Mank", "Pewnej nocy w Miami.", "Tenet" i wiele innych filmów.

  krauka
 • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Artystę żegnali bliscy, przyjaciele i politycy. "Jesteś już za horyzontem"
 • Taylor Swift zaczyna raz jeszcze. Wydała nagraną na nowo płytę "Fearless" z 2008 roku

  Taylor Swift zaczyna raz jeszcze. Wydała nagraną na nowo płytę "Fearless" z 2008 roku

  Jak obiecała, tak zrobiła. Po medialnej batalii o prawa do swoich utworów Taylor Swift nagrywa ponownie swój katalog. Na pierwszy ogień poszła płyta "Fearless" z 2008 roku, która 9 kwietnia ukazała się jako "Fearless (Taylor's Version)". Obok utworów znanych z oryginalnej wersji krążka fani dostali prezent w postaci sześciu niepublikowanych wcześniej piosenek, które powstały, gdy Swift miała 16-18 lat.

  oprac. Maja Piskadło
 • "Wytępić całe to bydło". Nowy serial dokumentalny HBO w reżyserii Raoula Pecka wstrząsa

  "Wytępić całe to bydło". Nowy serial dokumentalny HBO w reżyserii Raoula Pecka wstrząsa

  Czteroczęściowy serial dokumentalny HBO "Wytępić całe to bydło" to podróż w czasie, odsłaniająca mroczne karty w dziejach ludzkości. Produkcja dekonstruuje sposoby tworzenia i tuszowania historii, skupiając się na aktach wyzysku i ludobójstwa, które stały za kolonializmem. Serial w reżyserii Raoula Pecka jest już dostępny w HBO GO.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Igor Brejdygant: Dzięki "pierwiastkowi kobiecemu" zyskałem w życiu większą równowagę [WYWIAD]

  Igor Brejdygant: Dzięki "pierwiastkowi kobiecemu" zyskałem w życiu większą równowagę [WYWIAD]

  Igor Brejdygant jest na fali. To właśnie on stoi za sukcesem takich seriali jak "Ultraviolet", "Szadź" czy najnowsza "Rysa", która 13 kwietnia o 22:00 pojawi się na antenie AXN. Brejdygant książki pisze o poranku, zaś do scenariuszy siada wieczorami. W serialach najbardziej lubi to, że "często może stawiać słowo 'koniec'". W rozmowie z Gazeta.pl twórca "Rysy" opowiedział m.in. o tym, jak znalazł w sobie "pierwiastek kobiecy", dlaczego od cudzych książek woli przerabiać na scenariusze własne oraz czym zaskakują go bohaterowie, których sam wymyśla.

  Justyna Bryczkowska
 • Co wytatuował sobie Kamil z duetu ATLVNTA? Odpowiedź znajdziecie w klipie do singla "Anthrax"
 • DMX nie żyje. Legendarny raper miał 50 lat

  DMX nie żyje. Legendarny raper miał 50 lat

  Nie żyje Earl Simmons, doskonale znany fanom hip-hopu jako DMX. Raper od kilku dni walczył o życie po zawale serca, najprawdopodobniej spowodowanym przedawkowaniem narkotyków. Obdarzony niepodrabialnym, zachrypniętym głosem autor takich przebojów jak "Where the Hood At", "X Gon' Give It To Ya" czy "Party Up" miał 50 lat.

  oprac. Maja Piskadło
 • To, że nie pamiętasz, co robiłeś, powoduje, że się siebie boisz

  To, że nie pamiętasz, co robiłeś, powoduje, że się siebie boisz

  Po utracie pamięci człowiek musi zbudować siebie na nowo - to proces, który bez poszukiwania elementów starej tożsamości jest niewykonalny. Ekranowe przykłady pokazują, że wraz z utratą i odzyskaniem pamięci jedno ciało zamieszkują właściwie dwie różne osoby. Jedna z nich żyje w teraźniejszości; druga, niekiedy bezpowrotnie osadzona w przeszłości, ciągle odpowiada za wszystko, co zrobiła kiedyś (nawet jeżeli "kiedyś" oznacza 15 minut temu). Pogodzenie tych dwóch światów sprawia wielu postaciom nie lada trudności - tak jest m.in. w przypadku Moniki Brzozowskiej, głównej bohaterki serialu "Rysa".

  Maja Piskadło
 • Jason Isaacs przyznał, że zepsuł dzieciom przyjemność oglądania "Harry'ego Pottera"
 • Jak brzmieliby dzisiaj Nirvana czy Jimi Hendrix? Wyobraziła to sobie sztuczna inteligencja

  Jak brzmieliby dzisiaj Nirvana czy Jimi Hendrix? Wyobraziła to sobie sztuczna inteligencja

  Zajmująca się kwestią zdrowia psychicznego w przemyśle muzycznym organizacja Over the Bridge podjęła się stworzenia EP-ki "Lost Tapes of the 27 Club", na którą złożyły się cztery "nowe utwory" Nirvany, Amy Winehouse, The Doors i Jimiego Hendrixa. Odpowiedzialny za ich opracowanie algorytm wysłuchał wielu godzin kompozycji wymienionych artystów, by później samemu wypuścić inspirowane nimi dźwięki.

  oprac. Maja Piskadło