• PISF ogłasza filmy zgłoszone na polskiego kandydata do Oscara. Komasa jest znowu na liście

  PISF ogłasza filmy zgłoszone na polskiego kandydata do Oscara. Komasa jest znowu na liście

  W tym roku siedem różnych filmów zostało wytypowanych na kandydata do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Na liście są mocni kandydaci, w tym najnowszy film Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter", a także obraz Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, który powalczy w Konkursie Głównym Festiwalu w Wenecji.

  jab, mko
 • "Shallow" w wersji pielgrzymkowej. Ksiądz Jakub i katechetka Renata przerobili oscarowy hit. "Szacun za kreatywność"
 • Najlepszy serial platformy Netflix? "Dark". Jego twórcy znowu pracują dla Netfliksa

  Najlepszy serial platformy Netflix? "Dark". Jego twórcy znowu pracują dla Netfliksa

  Gdy użytkownicy serwisu Rotten Tomatoes wybierali w tym roku najlepszy serial produkowany dla platformy Netflix (brali pod uwagę tylko oryginalne produkcje serwisu), nie zwyciężył żaden amerykański tytuł, a niemiecki "Dark". Na pewno wielu fanów tej historii ucieszy fakt, że twórcy serialu szykują nowy serial. Jego tytuł to "1899".

  mko
 • Poseł Solidarnej Polski próbował wydrwić Janusza Gajosa. Pomylił go z Jerzym Stuhrem
 • W Norwegii też już jest awantura o "Mission: Impossible 7". Minister kultury podpadł kibicom

  W Norwegii też już jest awantura o "Mission: Impossible 7". Minister kultury podpadł kibicom

  Norweski rząd zrobi wyjątek dla Toma Cruise'a i ekipy "Mission: Impossible 7". Będą mogli już jesienią kręcić część zdjęć w Norwegii bez pełnego dostosowania się do przepisów dotyczacych kwarantanny. Minister kultury zatwierdził wnioski w ekspresowym tempie, po tym jak osobiście zadzwonił do niego Tom Cruise. Oburzeni są tym kibice, bo ten sam minister ignoruje ich postulaty. Nie tylko w Polsce hollywoodzka produkcja wywołuje kontrowersje.

  jab
 • Cenzura w Radiu Poznań? Szef oddziału ZASP miał kazać usunąć piosenkę o Jacku Kurskim

  Cenzura w Radiu Poznań? Szef oddziału ZASP miał kazać usunąć piosenkę o Jacku Kurskim

  "Filip Frątczak zażądał wycofania ze słuchowiska treści - jego zdaniem - agitujących politycznie (...), umowa nie przewidywała tego typu ingerencji" - zarzuca szefowi poznańskiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich Jarosław Burchardt z Radia Poznań. Jak pisze serwis Wirtualne Media, sprawa dotyczy piosenki o Jacku Kurskim, która znalazła się w scenariuszu słuchowiska "Próba".

  mko
 • "Tarapaty 2". Hit kina familijnego powraca z nową dawką emocji. Byliśmy na planie [WIDEO]

  "Tarapaty 2". Hit kina familijnego powraca z nową dawką emocji. Byliśmy na planie [WIDEO]

  Troje nastolatków, pies i skradziony, wart siedem mln dolarów obraz. To właśnie oni odegrają kluczowe role w filmie "Tarapaty 2". Premiera pełnej przygód kontynuacji największego hitu polskiego kina familijnego odbędzie się 25 września. Gazeta.pl odwiedziła plan produkcji. Porozmawialiśmy z odtwórcami głównych postaci - Polą Król, Mią Goti i Jakubem Janotą-Bzowskim, a także z filmowym inspektorem Rafalskim, czyli Zbigniewem Zamachowskim.

  Rozmawiała Maja Piskadło
 • Msza święta online na żywo: gdzie obejrzeć 2 sierpnia?
 • "Kartka z Powstania" w wirtualnej rzeczywistości. Pierwsze takie widowisko historyczne w Polsce

  "Kartka z Powstania" w wirtualnej rzeczywistości. Pierwsze takie widowisko historyczne w Polsce

  "Kartka z Powstania" to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce. Teraz można je przeżyć w Zamku Królewskim w Warszawie. "Kartka" opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego "Sabały", który przed walką dostał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

  mat. pras. oprac. mpi