• Tragedia na planie 'Rust' z Alekiem Baldwinem. Jest porozumienie. Rodzina zmarłej wycofała pozew
 • 102 proc. za przyłączeniem Kalinigradu do Czech. Polacy i Czesi prześcigają się na memy

  102 proc. za przyłączeniem Kalinigradu do Czech. Polacy i Czesi prześcigają się na memy

  "Czas podzielić Kaliningrad tak, aby nasi bracia Czesi mieli w końcu dostęp do morza" - zaproponował na początku października jeden z polskich internautów na Twitterze. Opublikował przy okazji humorystyczną grafikę pokazującą linię fikcyjnego podziału Kaliningradu pomiędzy Czechy a Polskę. Żart szybko podchwycili sami Czesi. Tak zaczęła się wspólna kreatywna zabawa, która doprowadziła do tego, że przeprowadzono kilka fikcyjnych referendów i powstała już nawet strona internetowa nowego czeskiego terytorium. Ba, ustalono, że należy zmienić mu nazwę na Královec.

  Justyna Bryczkowska
 • Rozpoznasz tę aktorkę? Marzyła o ogrodnictwie, a została gwiazdą serialu 'Złotopolscy'
 • Nie usiądzie tyłem do wejścia, wygląd zmienia błyskawicznie. Dzieci nie wiedzą, że jest agentką Mosadu [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Nie usiądzie tyłem do wejścia, wygląd zmienia błyskawicznie. Dzieci nie wiedzą, że jest agentką Mosadu [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Działalność lohemet, funkcjonariuszek operacyjnych Mosadu, przez wiele lat była utajniona. Mimo że wiele z nich miało niebywałe dokonania, były przedstawiane co najwyżej jako tło dla swych kolegów. W końcu jednak rząd Izraela zezwolił na publikowanie informacji na ich temat. Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal opisali w "Amazonkach Mosadu", które ukazały się we wrześniu, burzliwe życie, miłości i niebezpieczne misje tych kobiet.

  Fragment książki
 • Dakota Johnson o '50 twarzach Greya'. 'Zgłosiłam się do zrobienia zupełnie innej wersji'
 • Mówili Naomi Watts, że po 40. kariera się skończy. A ona nadal jest w grze

  Mówili Naomi Watts, że po 40. kariera się skończy. A ona nadal jest w grze

  Naomi Watts zagrała główną rolę w najnowszym serialu Netfliksa "Obsewator", który będzie można oglądać już od 13 października. Aktorka ma 54 lata i nadal świeci triumfy na dużym i małym ekranie. W ostatnim wywiadzie wyznała, że na początku jej kariery niektórzy już wróżyli jej rychły koniec.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Chłopcy do jaskini weszli na godzinę, a utknęli na 17 dni. Ratownicy musieli ich uśpić

  Chłopcy do jaskini weszli na godzinę, a utknęli na 17 dni. Ratownicy musieli ich uśpić

  To była misja z gatunku niemożliwych - pisały potem media. O 12 chłopcach i ich trenerze, którzy w 2018 roku zostali uratowani z tajlandzkiej jaskini Tham Luang, powstały już książki, filmy i programy, ale po raz pierwszy możemy usłyszeć historię ocalałych opowiedzianą przez nich samych. Dokument Netfliksa "13 uwięzionych: Jak przetrwaliśmy w tajlandzkiej jaskini" ma premierę 5 października 2022 roku.

  Marta Korycka
 • Roger Waters stracił kontakt z rzeczywistością? 'Jestem na ukraińskiej liście śmierci'

  Roger Waters stracił kontakt z rzeczywistością? "Jestem na ukraińskiej liście śmierci"

  Roger Waters udzielił magazynowi "Rolling Stones" wywiadu, w trakcie którego uparcie forsuje tezę o tym, że to NATO sprowokowało Rosję do ataku na Ukrainę. Upiera się także, że wszelkie doniesienia o rosyjskich zbrodniach wojennych w Ukrainie są "zachodnią propagandą" i "kłamstwami". Jest też przekonany, że trafił na "listę śmierci" ukraińskiego rządu.

  Justyna Bryczkowska
 • Jadźkę z filmu 'Sami swoi' pokochały miliony. Ona zamiast kariery wolała 'cieszyć się każdym dniem'
 • Już od dawna chcieli to pokazać. Nowy film o 'Scoobym-Doo' potwierdza, że Velma jest lesbijką