-
Stenka wspomina pracę przy "Nigdy w życiu". To nie ona miała być Judytą. "Nie byli zainteresowani"
Choć Danuta Stenka skradła serca widzów w kultowej komedii "Nigdy w życiu", to niewiele brakowało, by to nie ona zagrała Judytę. W roli, która przyniosła jej olbrzymią popularność, początkowo planowano obsadzić jedną z kilku sporo młodszych aktorek. Które gwiazdy chciały zagrać tę bohaterkę?
-
Wpadka Danuty Holeckiej w TVP. Prezenterka szybko się poprawiła: Przepraszam
Od kiedy media obiegła informacja o odejściu Danuty Holeckiej z "Wiadomości", prezenterka pracuje pod sporą presją, a program śledzą nawet ci, którzy wcześniej unikali TVP. Na koniec jednej z ostatnich rozmów dziennikarki na antenie Holecka zaliczyła wpadkę.
-
Była inspiracją dla warszawskiej Syrenki. Krystyna Krahelska zginęła, ratując rannego żołnierza
Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby pomnika warszawskiej Syrenki. Niewielu wie jednak, że jego pierwowzorem była prawdziwa bohaterka powstania i autorka jednej z najsłynniejszych piosenek wojennych. Krystyna Krahelska zginęła, usiłując pomóc rannemu żołnierzowi. Oto poruszająca historia jej krótkiego życia.
-
Piotr Fronczewski: "Wiele się w Akademii pozmieniało". Przeczytaj fragment nowego "Kleksa"
- Wiele się w Akademii pozmieniało. Nowi uczniowie (i uczennice!), jeszcze bardziej niesamowite lekcje, a i sam profesor jakby młodszy. Na szczęście niezmienne pozostały wyobraźnia, która ma wielką moc, i magia, dzięki której słynna szkoła wciąż jest najbardziej niezwykłym miejscem w świecie bajek. Oto nowy Kleks na nowe czasy! - zapowiada Piotr Fronczewski, który zagrał bohatera Jana Brzechwy w ekranizacji z 1984 roku. "Kleks" wchodzi do kin 5 stycznia, a już dostępna jest nowa werja książki. Publikujemy jej fragment.
-
Podczas łapanki trafił w ręce Niemców. By uniknąć śmierci, udawał zawał. "To moja najlepsza rola"
Tadeusz Fijewski trwale zapisał się w historii polskiego teatru i kina, lecz wcale nie planował zostać aktorem. Mimo iż wychowywał się w wielodzietnej, ubogiej rodzinie, sława nie zawróciła mu w głowie. Chętnie pomagał innym, dzieląc się swoim majątkiem i przez dekady skrywał tajemnicę, o której jego bliscy dowiedzieli się, dopiero gdy zmarł.
-
Ich utwór "Hey ya!" był światowym przebojem! Co słychać u grupy OutKast?
Choć Outkast ma tyle samo fanów, co przeciwników, to bez wątpienia na zawsze zmienił bieg historii hip hopu. Muzycy z Atlanty mają na swoim koncie wiele sukcesów, w tym miliony sprzedanych płyt, kilkadziesiąt hitów i prestiżowych nagród. Co dziś u nich słychać?
-
Zarażał słuchaczy pięknem i chadzał własnymi ścieżkami. Kariera Marka Grechuty usłana była cierpieniem
Jeden z największych artystów powojennych. Jego utworami zachwycała się cała Polska, bo nikt nie potrafił w równym stopniu afirmować piękna otaczającego go świata. Ale był on nie tylko gwiazdą estrady. Fascynowała go również architektura i malarstwo. Dziś 78 rocznica urodzin nieodżałowanego Marka Grechuty.
-
Jaka jest najlepsza zagraniczna i polska piosenka świąteczna? Te przeboje nucimy najczęściej
Piosenka świąteczna w głośnikach radiosłuchaczy pojawia się zwykle z początkiem grudnia i skutecznie przypomina o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia. Nie bez znaczenia jest jej radosny charakter, uniwersalne przesłanie oraz pobrzmiewające w niej dźwięki dzwoneczków, mające imitować dzwonki sań Świętego Mikołaja. Piosenka świąteczna zdecydowanie wprowadza słuchacza w bożonarodzeniowy klimat.
-
Urodził się bez prawej ręki. Pierwszą protezę zbudował z klocków w wieku dziewięciu lat. Działającą!
David Aguilar urodził się bez prawej ręki. I chociaż dla niego to szczegół, to od urodzenia wszyscy patrzą na niego wyłącznie przez pryzmat tego "braku". A przecież chłopak ma wiele powodów do zadowolenia: kochających rodziców, bliskich przyjaciół oraz niesamowitą wyobraźnię, która pozwala mu budować z klocków, co mu się tylko zamarzy. Na przykład. protezę. Pierwszą rękę David zbudował z klocków LEGO już w wieku dziewięciu lat. Działającą! Potem konstruował coraz bardziej skomplikowane modele. Pasja konstruktorska zaprowadziła go aż do NASA. Dziś pracuje tam nad wynalazkami, które mają ułatwić życie innym. Przeczytaj fragment "Życia z klocków".
-
Katarzyna Żak była pierwszą wokalistką w "Jaka to melodia?". Fani w szoku. "Co ta Solejukowa?"
Rola Aliny Krawczyk w kultowym serialu "Miodowe lata" przyniosła Katarzynie Żak ogromną popularność i sympatię widzów. Niewielu wie, że aktorka ma również olbrzymie umiejętności wokalne. Zanim na dobre zagościła na ekranach, spełniała się jako wokalistka, śpiewając m.in. w programie "Jaka to melodia?".
-
Wpadka Danuty Holeckiej w TVP. Prezenterka szybko się poprawiła: Przepraszam
-
Wystąpiła w reżyserskim debiucie męża. Na planie wdała się w romans
-
Kalendarz świąt nietypowych dla zmęczonych ludziMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Aktorem został z przypadku. Później zachwycił się nim sam Charlie Chaplin
-
Miszczak popełnił fatalny błąd? Nowy program Dowbor może stać się hitem
- Pamiętasz najsłynniejsze polskie seriale z lat 90.? Sprawdź się w QUIZIE
- "Nigdy w życiu". Konkurowały ze Stenką o rolę Judyty
- Kim była Krystyna Krahelska? Była inspiracją dla warszawskiej Syrenki
- Piotr Fronczewski: "Wiele się w Akademii pozmieniało". Przeczytaj fragment nowego "Kleksa"
- To QUIZ wiedzy ogólnej na N! 10/10 to nie wyzwanie, ale uwaga na niektóre pytania!
-
Brigitte Bardot zagrała w reżyserskim debiucie męża. Na planie zdradziła go z innym aktorem
W latach 50. ubiegłego wieku Brigitte Bardot stała się symbolem obyczajowej rewolucji. Wszystko za sprawą roli wyzwolonej kobiety, którą zagrała w filmie "I Bóg stworzył kobietę", reżyserskim debiucie swojego męża, Rogera Vadima. Oto kulisy powstawania dzieła, które uczyniło ją jedną z największych gwiazd europejskiego kina.
-
Juranda z "Krzyżaków" oskarżono o kolaborację z Niemcami. W walce o uniewinnienie wspierała go żona
Gdy Andrzej Szalawski poznał Izabellę Wilczyńską, miał już zszarganą reputację za sprawą rzekomej współpracy z Niemcami podczas II wojny światowej. Aktorka nie zraziła się jednak opinią, która krążyła o nim w środowisku. Bez pamięci zakochała się w filmowym Jurandzie z "Krzyżaków" i niedługo później została jego trzecią i ostatnią żoną.
-
Podcastex: W pierwszym odcinku "Klanu" umiera niemowlę. "Rozrywka dla całej rodziny"
"Podcastex" to jeden z 10 najpopularniejszych polskich podcastów na Spotify. Jego autorzy, Mateusz Witkowski i Bartek Przybyszewski, dzięki imponującemu przygotowaniu do każdego odcinka uchodzą już za ekspertów od polskich lat 90. i zerowych. Do tego stopnia, że napisali o tym okresie książkę "Polskie millenium", która posłużyła nam za pretekst do spotkania. Rozmawialiśmy nie tylko tajemnicy ich popularności, pisaniu książek dla pieniędzy, ofercie pracy z TVP, ale też o słynnym panu Arturze, który pobił rekord "1 z 10" (dlaczego nie pojawił się w kolejnym odcinku? Bartek ma swoją teorię) i oczywiście o "Klanie".
-
Maciej Kurzajewski dziennikarstwo ma we krwi. Jego ojciec przez lata pracował w mediach
Maciej Kurzajewski jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy i prezenterów w Polsce. Choć regularnie pojawia się na ekranie, to niewielu wie, jak tak naprawdę zaczęła się jego przygoda z zawodem. Okazuje się, że ogromny wpływ miał na to jego ojciec, Czesław Kurzajewski.
-
"Familiada". Widzowie zmierzyli się z pytaniem o śledzie. Dali się ponieść wyobraźni
Zdarza się, że pytania, które padają w "Familiadzie", okazują się nie lada wyzwaniem. W jednym z odcinków programu trudności przysporzyła uczestnikom kategoria kulinarna dotycząca dań ze śledziem. Na ratunek pospieszyli im internauci, a niektóre z zaproponowanych przez nich połączeń mogą wprowadzić w osłupienie.
-
Nie tylko "Śrut nocnej ciszy". Polacy są mistrzami w przekręcaniu słów popularnych kolęd
Wspólne kolędowanie to świąteczna tradycja od dekad kultywowana w niemal każdym polskim domu. Zdarza się jednak, że ten sam utwór ma kilka różnych wersji, a częstym tego powodem jest nieumyślne przekręcanie słów. "Śrut nocnej ciszy" czy "Rzepa nam czysta" to tylko kilka z tych najzabawniejszych, które od lat krążą po sieci.
-
Katarzyna Kolenda-Zaleska przez 10 lat była związana z TVP. Tam rozpoczęła karierę i znalazła miłość
Katarzyna Kolenda-Zaleska jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek stacji TVN. Mało kto pamięta, że karierę rozpoczynała w Telewizji Polskiej, z którą była związana przez dekadę. To właśnie na Woronicza rozwinęła skrzydła w zawodzie i znalazła miłość.
-
Córka Grabowskiego próbowała ratować małżeństwo rodziców. "Stałam się ich mediatorem"
Po 15 latach od rozwodu Andrzeja Grabowskiego i Anny Tomaszewskiej, najstarsza córka aktorskiej pary, Zuzanna Grabowska, wróciła wspomnieniami do tych wydarzeń. Przyznała, że przez długi czas usiłowała ratować małżeństwo rodziców, ale bezskutecznie. Dziś przekonuje, że podjęli słuszną decyzję.
-
Biografie w sam raz pod choinkę. Polecamy najciekawsze tytuły
Mrożek czy King? Pamela czy Britney? A może Clarkson, Bourdain lub Nowicki? Polecamy książki biograficzne, które świetnie nadają się na prezenty.
-
Zawierucha ma aż 23 rodzeństwa. "Bałem się o swoją przestrzeń". Jeden z jego braci też jest sławny
Życie prywatne Rafała Zawieruchy jest równie intrygujące, co jego kariera. Aktor wychowywał się w licznej rodzinie, ma bowiem aż 23 rodzeństwa. Niewielu wie, że jeden z jego braci brał udział w hitowym reality show TVN-u i dziś z powodzeniem rozwija karierę. O kim mowa?
-
Najpiękniejsze filmy świąteczne to coś, na co wielu z nas czeka cały rok. Co warto obejrzeć?
Filmy świąteczne to głównie kino familijne, przeznaczone do oglądania całą rodziną, często przy zastawionym pysznościami stole. Motyw Bożego Narodzenia, romantyczne okoliczności i dawka dobrego humoru, a często również gwiazdorska obsada, to z reguły największe zalety świątecznych produkcji.
-
Pisał tę powieść kilkanaście lat. Zawsze wtedy, gdy rzucał palenie
"Papierosy" to - jak zapowiada wydawca - opowieść, która żywi się ogniem. Pieczołowicie skręcone ze sobą odcinki, migawki i strzępy pamięci układają się w osobistą historię, przefiltrowaną przez masową wyobraźnię, emigrację i dziejowe przełomy. Ta pisana przez kilkanaście lat - tylko w okresach, w których Autor rzucał palenie - książka, miewa styl opowieści wprost ze skraju wytrzymałości. Zawiera relacje z dziesiątek klęsk, ale i jedną wiarę - w wolność, która jest jak oddech.
-
Hugh Grant: Nienawidzę teraz robić filmów. Też on: Gram psychopatów, dziwaków, zboczeńców
Hugh Grant znowu sobie nagrabił. Nieopacznie w efekcie powiedział w jednym z wywiadów, że "nienawidził" grania Umpa-Lumpy w najnowszym filmie "Wonka" i porównał to doświadczenie do noszenia korony cierniowej, a ludzie potraktowali to bardzo poważnie. Bo ile można marudzić? Niemniej jego rola i tak jest jednym z najzabawniejszych epizodów w najnowszej produkcji reżysera uwielbianego przez widzów "Paddingtona".