• W Norwegii też już jest awantura o "Mission: Impossible 7". Minister kultury podpadł kibicom

  W Norwegii też już jest awantura o "Mission: Impossible 7". Minister kultury podpadł kibicom

  Norweski rząd zrobi wyjątek dla Toma Cruise'a i ekipy "Mission: Impossible 7". Będą mogli już jesienią kręcić część zdjęć w Norwegii bez pełnego dostosowania się do przepisów dotyczacych kwarantanny. Minister kultury zatwierdził wnioski w ekspresowym tempie, po tym jak osobiście zadzwonił do niego Tom Cruise. Oburzeni są tym kibice, bo ten sam minister ignoruje ich postulaty. Nie tylko w Polsce hollywoodzka produkcja wywołuje kontrowersje.

  jab
 • Cenzura w Radiu Poznań? Szef oddziału ZASP miał kazać usunąć piosenkę o Jacku Kurskim

  Cenzura w Radiu Poznań? Szef oddziału ZASP miał kazać usunąć piosenkę o Jacku Kurskim

  "Filip Frątczak zażądał wycofania ze słuchowiska treści - jego zdaniem - agitujących politycznie (...), umowa nie przewidywała tego typu ingerencji" - zarzuca szefowi poznańskiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich Jarosław Burchardt z Radia Poznań. Jak pisze serwis Wirtualne Media, sprawa dotyczy piosenki o Jacku Kurskim, która znalazła się w scenariuszu słuchowiska "Próba".

  mko
 • "Tarapaty 2". Hit kina familijnego powraca z nową dawką emocji. Byliśmy na planie [WIDEO]

  "Tarapaty 2". Hit kina familijnego powraca z nową dawką emocji. Byliśmy na planie [WIDEO]

  Troje nastolatków, pies i skradziony, wart siedem mln dolarów obraz. To właśnie oni odegrają kluczowe role w filmie "Tarapaty 2". Premiera pełnej przygód kontynuacji największego hitu polskiego kina familijnego odbędzie się 25 września. Gazeta.pl odwiedziła plan produkcji. Porozmawialiśmy z odtwórcami głównych postaci - Polą Król, Mią Goti i Jakubem Janotą-Bzowskim, a także z filmowym inspektorem Rafalskim, czyli Zbigniewem Zamachowskim.

  Rozmawiała Maja Piskadło
 • "Gierek". Pierwsze nagrania z planu: tak wygląda filmowy Sylwester 1976. Charakteryzacja jest imponująca
 • Tak powstają "Chłopi" twórców "Twojego Vincenta". 50 malarzy, 72 tys. klatek i opowieść o sile kobiet [WIDEO]

  Tak powstają "Chłopi" twórców "Twojego Vincenta". 50 malarzy, 72 tys. klatek i opowieść o sile kobiet [WIDEO]

  BreakThru Films - studio animacji znane z przełomowych, artystycznych i osiągających komercyjny sukces filmów takich jak "Twój Vincent" oraz "Piotruś i wilk" rozpoczyna zdjęcia do nowego projektu. "Chłopi" Doroty Kobieli to film oparty na noblowskiej powieści Władysława Reymonta. Prezentujemy niepublikowany dotąd concept trailer, który pokazuje, co planują twórcy.

  inf. prasowa, oprac. mko
 • Kolejni politycy PiS atakują Gajosa po krytycznej wypowiedzi. Gliński: Dobry aktor nie jest świętą krową

  Kolejni politycy PiS atakują Gajosa po krytycznej wypowiedzi. Gliński: Dobry aktor nie jest świętą krową

  Minister kultury Piotr Gliński, wicemarszałek Ryszard Terlecki a wcześniej europosłanka Beata Mazurek skomentowali wypowiedź Janusza Gajosa na temat rządów PiS. Aktor zarzucił podzielenie kraju, co określił jako "zbrodnię". Odnosząc się do tej wypowiedzi, Mazurek napisała, że "PRL odcisnął trwały ślad na mózgu Gajosa, a Gliński stwierdził, że "nie jest świętą krową".

  past
 • Janusz Gajos: Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj. To jest zbrodnia