• Alec Baldwin jednak pociągnął za spust? FBI publikuje raport ws. tragedii na planie 'Rust'

  Alec Baldwin jednak pociągnął za spust? FBI publikuje raport ws. tragedii na planie "Rust"

  Broń trzymana przez Aleca Baldwina na planie filmu "Rust" nie wystrzeliłaby, gdyby aktor nie pociągnął za spust - wynika z ustaleń FBI, które opublikowało ABC News. Od kuli zginęła operatorka Halyna Hutchins, ranny został reżyser Joel Souza. Aktor wielokrotnie przekonywał, że broń wystrzeliła samoistnie, a on nie dotknął spustu.

  Joanna Zajchowska
 • Kondycja Salmana Rushdiego uległa poprawie. 'Jest w stanie rozmawiać'

  Kondycja Salmana Rushdiego uległa poprawie. "Jest w stanie rozmawiać"

  Agencja Associated Press podaje, że poprawie uległ stan zdrowia Salmana Rushdiego, którego w piątek zaatakował nożownik. Autor "Szatańskich wersetów" został odłączony od respiratora i jest w stanie rozmawiać. Z uwagi na poważne obrażenia pisarz pozostaje pod opieką lekarzy. Informacje te potwierdził Andrew Wylie, agent Rushdiego.

  Maja Piskadło
 • Shopping w XVIII wieku. Jak polska arystokracja bawiła się w Paryżu [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Shopping w XVIII wieku. Jak polska arystokracja bawiła się w Paryżu [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Po sklepach snuli się już ludzie renesansu, a praktyka "chodzenia na widzenie rzeczy" zyskała szczególną popularność w XVII i XVIII wieku. Polskie elity z chęcią jeździły na shopping za granicę. Co oznaczała karoca za 1000 lirów? Która z polskich arystokratek - ku własnej uciesze - została uznana na paryskich ulicach za królową, wzbudzając prawdziwą panikę? Jak kwoty wydawane na zbytki miały się do dochodów magnatów? O tym właśnie opowiada książka "Honor bez egzageracji. Magnackie zakupy i świat rzeczy paryskich w XVIII wieku" dr Konrada Niemiry, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Neriton. Publikujemy jej fragment.

  Fragment książki
 • DOMi & JD Beck debiutują w wytwórni Andersona .Paaka. Tytuł ich pierwszej płyty jest mylący

  DOMi & JD Beck debiutują w wytwórni Andersona .Paaka. Tytuł ich pierwszej płyty jest mylący

  Czy ich pierwszy album jest "NOT TiGHT"? Wręcz przeciwnie - to płyta dopięta na ostatni guzik, która wciąga bez reszty. DOMi & JD BECK, nowe nadzieje współczesnego jazzu, debiutują w wytwórni Andersona .Paaka - APESHIT. Na liście gości specjalnych same gwiazdy - to m.in. Snoop Dogg, Busta Rhymes, Herbie Hancock, Thundercat, Mac DeMarco oraz Kurt Rosenwinkel.

  Maja Piskadło
 • W San Agustin de Tango nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Spacer zaczyna się od gilotyny [FRAGMENT]

  W San Agustin de Tango nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Spacer zaczyna się od gilotyny [FRAGMENT]

  Klasyk chilijskiej literatury po raz pierwszy po polsku. "Wczoraj" Juana Emara (1893-1964), pisarza podziwianego m.in. przez Pabla Nerudę, Roberta Bola?a, Alejandra Jodorowsky'ego i Cesara Airę, koresponduje z dziełami Kafki i Nabokova, zapowiadając narodziny realizmu magicznego. W Gazeta.pl prezentujemy przedpremierowy fragment wydawnictwa w przekładzie Katarzyny Okrasko.

  Fragment książki
 • Nowe informacje o ataku na S. Rushdiego. Prawdopodobnie straci oko, Hezbollah się odcina
 • Trwa Olsztyn Green Festival. To najbardziej zielona muzyczna impreza w kraju

  Trwa Olsztyn Green Festival. To najbardziej zielona muzyczna impreza w kraju

  24 koncerty, rozmowy z artystami i naukowcami o ochronie środowiska, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo aktywności dla całej rodziny. To tylko kilka przykładów atrakcji, które czekają uczestników tegorocznej edycji Olsztyn Green Festival - największego polskiego festiwalu łączącego muzykę ze zrównoważonym stylem życia, który od ośmiu lat przyciąga blisko 30-tysięczną widownię. Najnowsza edycja wydarzenia odbywa się w dniach 12-14 sierpnia w Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Ukiel" w Olsztynie na plażach nad samym jeziorem, wśród zieleni i drzew.

  Maja Piskadło
 • Jessie Ware uwolni twoje kolory teledyskiem do 'Free Yourself'

  Jessie Ware uwolni twoje kolory teledyskiem do "Free Yourself"

  "Uwolnij się!" - woła Jessie Ware w najnowszym singlu. Wyreżyserowany przez Vicky Lawton klip do piosenki "Free Yourself" jest pełen zaraźliwej energii i radości z bycia sobą. Odziana w czerwony jedwab Ware taje na piedestale, aby uwolnić niezwykłe kolory okrytych czarnymi szatami gości.

  Maja Piskadło
 • Politycy PiS królują w Polskim Radiu. Podliczyliśmy - to tak, jakby mówili bez przerwy przez 1,5 doby
 • Anne Heche nie żyje. Najpierw okropne dzieciństwo, potem wzloty i upadki oraz tragiczna śmierć