Książka

 • Mało kto znał George'a Michaela tak jak on. Andrew Ridgeley z Wham! napisał o tej przyjaźni książkę [FRAGMENT]

  Mało kto znał George'a Michaela tak jak on. Andrew Ridgeley z Wham! napisał o tej przyjaźni książkę [FRAGMENT]

  "Wham! George i ja" to jedyna książka pokazująca nam zakulisowe życie zespołu, który w latach 80. rozdawał muzyczne karty. Przy tym to opowieść o jednym z najbardziej znanych muzyków na świecie, George'u Michaelu - tym cenniejsza, że snuta przez osobę, która znała go jak nikt inny. Andrew Ridgeley przelał na papier lata wspomnień związanych z nieodżałowanym muzykiem, który przez lata był jego najbliższym przyjacielem.

  Fragment promocyjny
 • Gdzie jest Jarosław K.? Powieść "Zniknięcie prezesa" Piotra Głuchowskiego odpowie na to pytanie [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Gdzie jest Jarosław K.? Powieść "Zniknięcie prezesa" Piotra Głuchowskiego odpowie na to pytanie [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Podczas podróży do Torunia znika najpilniej strzeżony Polak, prezes prezesów i naczelnik naczelników. Cała Polska pyta, co się stało? Nikt nie może go zlokalizować, policja jest bezradna. Gdzie jest Jarosław Kaczyński i kto za tym stoi? Prezentujemy fragment najnowszej powieści Piotra Głuchowskiego "Zniknięcie prezesa", która udzieli na te i inne pytania nieoczywistych odpowiedzi.

  Fragment promocyjny
 • Zdobywali najwyższe szczyty, a świat śledził ich wyprawy z zapartym tchem. 5 biografii najsłynniejszych himalaistów ostatnich lat

  Zdobywali najwyższe szczyty, a świat śledził ich wyprawy z zapartym tchem. 5 biografii najsłynniejszych himalaistów ostatnich lat

  Książki o himalaizmie opowiadają nie tylko o tym, jak technicznie zdobywa się najwyższe górskie szczyty. Znajdziecie w nich o wiele więcej: emocje, pasję, zaczynające się w górach - i kończące również - przyjaźnie. Sportowe wyzwania zakończone sukcesem oraz trudności w odnalezieniu się "w dolinach". Do tego zaś mnóstwo barwnych osobowości. Polecamy zatem pięć biografii, które ukazały się nakładem wydawnictwa Agora.

  Redakcja Publio.pl i Wydawnictwa Agora
 • Szczepan Twardoch obejrzał spot promujący m.in. jego książkę za granicą. "Żenująco głupi i pięć razy za długi"

  Szczepan Twardoch obejrzał spot promujący m.in. jego książkę za granicą. "Żenująco głupi i pięć razy za długi"

  "Takim spotem nie bylibyście w stanie wypromować (....) k***a eliksiru młodości w domu starców" - napisał Szczepan Twardoch po obejrzeniu filmu produkcji Instytutu Książki, który ma zainteresować zagranicznych wydawców polską literaturą. W klipie uwzględniona została także m.in najnowsza powieść Twardocha, który reklamą - delikatnie mówiąc - zachwycony nie jest i apeluje, by "oszczędzić mu tej żenady".

  Justyna Bryczkowska
 • Matka Boska pod parasolem i robot wyrzucony przez fale. Tak Polska promuje za granicą książki m.in. Wildsteina i Twardocha

  Matka Boska pod parasolem i robot wyrzucony przez fale. Tak Polska promuje za granicą książki m.in. Wildsteina i Twardocha

  Katalog "New Books from Poland 2020" to skierowany do zagranicznych wydawców wybór nowości z polskiego rynku. Instytut Książki zaprezentował film promocyjny będący światową wizytówką tegorocznego wyboru najciekawszych i najbardziej inspirujących książek polskich autorów. Wśród nich znaleźli się m.in. Szczepan Twardoch z "Pokorą", Dominika Słowik z "Ziemowlą" i "Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach" Bronisława Wildsteina.

  PAP/Marta Korycka
 • "Związki i bezzwiązki". Sytuacje znane wszystkim, ale pokazane z dystansu i z poczuciem humoru w debiucie Moniki Jasłowskiej
 • Premiery tygodnia. Stephenie Meyer wraca do "Zmierzchu". Narratorem książki "Słońce w mroku" jest Edward

  Premiery tygodnia. Stephenie Meyer wraca do "Zmierzchu". Narratorem książki "Słońce w mroku" jest Edward

  To dobry tydzień dla tych, którzy myślami lubią odpływać do światów tworzonych przez J.K. Rowling czy Stephenie Meyer. W najbliższych dniach ukażą się polskojęzyczne wersje ich książek, wokół których na przestrzeni ostatnich miesięcy, a nawet lat nie brakowało kontrowersji. Nieco kontrowersyjny może być też film Rona Howarda "Elegia dla bidoków", który 24 listopada ukaże się na Netfliksie.

  oprac. Maja Piskadło
 • Robert D. Gamble nie żyje. Dzięki niemu "Harry Potter" zawitał do Polski
 • Jakub Żulczyk do Jarosława Kaczyńskiego: Po prostu daj Polsce spokój

  Jakub Żulczyk do Jarosława Kaczyńskiego: Po prostu daj Polsce spokój

  Jakub Żulczyk po raz kolejny ostro skomentował sytuację polityczną - tym razem zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego po tym, jak w środę prezes PiS w Sejmie do opozycji mówił m.in.: "Macie krew na rękach, wielu z was będzie siedzieć", podczas gdy przed budynkiem trwał protest Strajku Kobiet.

  oprac. Marta Korycka
 • Olga Tokarczuk: Bywam czasami zła na ludzi. Na ich trzy polskie grzechy

  Olga Tokarczuk: Bywam czasami zła na ludzi. Na ich trzy polskie grzechy

  "Bywam czasami zła na ludzi - na myśliwych, którzy dokarmiają zwierzynę, żeby potem do niej strzelać i dla przyjemności mordować. Na tych, którzy w wyborach głosowali na jakąś opcję, a potem się skarżą, że im się nie podoba. Na hipokryzję, konformizm i słomiany zapał - trzy polskie grzechy" - mówi Olga Tokarczuk w jedynym wywiadzie, którego udzieliła w związku z wydaniem jej najnowszej książki "Czuły narrator". I dodaje "Dzisiaj o wiele ważniejsi niż pisarze czy pisarki są scenarzyści. To oni formatują zbiorową świadomość ludzi. (...) Komuś ambitnemu i twórczemu chyba jednak nie rekomendowałabym pisarstwa".

  Materiały prasowe Wydawnictwa Literackiego