Książka

 • 'Morderca z pikiety' ofiary wybierał z nienawiści. Łódzki zabójca gejów do dziś pozostaje nieuchwytny

  "Morderca z pikiety" ofiary wybierał z nienawiści. Łódzki zabójca gejów do dziś pozostaje nieuchwytny

  Poznawał mężczyzn na pikietach, a później ich mordował i okradał. Sprawa łódzkiego zabójcy gejów zwanego Romanem to największa w polskiej kryminalistyce niewyjaśniona seria zbrodni. Arkadiusz Lorenc ze szczegółami opowiada o niej w reportażu, który - po raz pierwszy na rynku wydawniczym - można równocześnie wysłuchać i przeczytać w formacie reporterskiego serialu audio, książki papierowej i e-booka.

  Informacja prasowa
 • Targi Książki w Warszawie 2022. Ponad 800 twórców. Remigiusz Mróz rozda autografy
 • Kartonikowe opowieści dla młodszych i starszych. 'Co za cudowna perspektywa: słuchać cały dzień sikania!'
 • Takie ładne, że aż chce się czytać. A wiedza 'sama wchodzi do głowy'

  Takie ładne, że aż chce się czytać. A wiedza "sama wchodzi do głowy"

  Czy forma wydania książki ma wpływ na to, jak się z niej uczy? Oczywiście! Czytając "goły" tekst, czasem tylko opatrzony ilustracją, szybciej się nużymy. Wiedza ubrana w formę picturebooka sama "wchodzi" do głowy. Wybraliśmy najciekawsze nowości.

  Ryszard Kozik, Anna Kowal
 • Pisarze żegnają Maję Lidię Kossakowską. 'Straciłem piękny kawałek mojego życia'

  Pisarze żegnają Maję Lidię Kossakowską. "Straciłem piękny kawałek mojego życia"

  Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze domu w Starych Załubicach (woj. mazowieckie). Autorka, nazywana "pierwszą damą polskiej fantastyki", miała 50 lat. "Stworzyła wybitne kreacje literackie, miała wielkie grono fanów, była serdeczną i ciepłą osobą. Jej odejście to wielka strata i dla jej bliskich i dla czytelników" - napisał Jacek Piekara.

  Marta Wolf
 • Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Pisarka zginęła w pożarze. Miała 50 lat
 • 'Schowaj się gdzieś, głupia babo, bo cię rozerwie! Nie słyszałaś syreny?'

  "Schowaj się gdzieś, głupia babo, bo cię rozerwie! Nie słyszałaś syreny?"

  Dziadek Magdy zniknął z domu. Wyszedł w środku burzowej nocy i przepadł - dziewczyna klnąc pod nosem, wyrusza na poszukiwania w strugach deszczu. Opieka nad krewnym jest coraz trudniejsza, ale dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, jak wielką tajemnicę skrywa przeszłość jej rodziny.

  Fragment książki
 • 'Kilka lat temu zepsuły mi się wszystkie lustra. Zawsze mnie pogrubiały, ale to była już przesada' [FRAGMENT]

  "Kilka lat temu zepsuły mi się wszystkie lustra. Zawsze mnie pogrubiały, ale to była już przesada" [FRAGMENT]

  Długo wydawało się im, że wciąż się świetnie zapowiadają, a prawdziwe życie jeszcze jest przed nimi. Sukcesy, super szczęście, te rzeczy. Teraz okazuje się, że zanim rozwinęły skrzydła, czas je zwinąć. Jak z tym żyć? Jak się starzeć? Z godnością, czy może jednak bez? Odpowiedzi na tak poważne pytania, że można osiwieć, szukają w swoim antyporadniku dwie doskonałe i wielce przy tym dowcipne reporterki: Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka, twórczynie podcastu "Jak się starzeć bez godności". W Gazeta.pl prezentujemy przedpremierowy fragment książki, która ukaże się 25 maja nakładem Wydawnictwa Agora.

  Fragment książki
 • '11 palców. O tym, jak zniknęłam w dżungli'. Przeczytaj fragment książki

  "11 palców. O tym, jak zniknęłam w dżungli". Przeczytaj fragment książki

  Eva ma jedenaście palców u nóg, jedną sławną mamę i zero taty. Może i ma jakiegoś tatę, ale mama nie chce jej nic o nim powiedzieć. Kiedy więc na zadanie domowe z biologii uczniowie mają napisać referat na dowolny temat, Eva decyduje, że napisze o tym, kim są "ojcowie biologiczni". Im bardziej wgryza się w swój projekt, tym bardziej nabiera pewności, że chce poznać swojego tatę. Gdy odkrywa, że ten prawdopodobnie mieszka w Ameryce Południowej, potajemnie angażuje do pomocy ekipę programu telewizyjnego. Jak daleko się posunie, żeby odnaleźć ojca? Przeczytaj fragment książki "11 palców. O tym, jak zniknęłam w dżungli".

  Fragment książki
 • Aktor, reżyser, scenarzysta i... lektor! Te fantastyczne głosy też zasługują na własną nagrodę

  Aktor, reżyser, scenarzysta i... lektor! Te fantastyczne głosy też zasługują na własną nagrodę

  W tym roku już po raz drugi zostaną przyznane pionierskie nagrody Best Audio. Inicjatywa uruchomiona przez Empik Go nagradza twórców branży audio, którzy wkładają mnóstwo pracy w audiobooki, seriale audio czy podcasty, towarzyszące nam na co dzień. O "Audio Oscary", przyznawane w głosowaniu słuchaczy, ponownie powalczą nie tylko reżyserzy, autorzy czy, ale i ci, których głosy przekazują wciągające treści i umilają nam czas - aktorzy i lektorzy.

  Materiał promocyjny
 • Częściej można tu spotkać ciężarówki wiozące drewno z lasu niż osobówki. A gospodarzem jest znany pisarz [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Częściej można tu spotkać ciężarówki wiozące drewno z lasu niż osobówki. A gospodarzem jest znany pisarz [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Przemierzyli polskie góry z zachodu na wschód. Ich podróż najlepiej oddaje długość południowej granicy Polski - ponad 1300 kilometrów, wzdłuż których rozciągają się Sudety, Beskidy, Tatry i Bieszczady. Byli również w najstarszych górach w Polsce - Świętokrzyskich. Efektem tej podróży jest piąta część serii "Odetchnij od miasta" prezentującej najciekawsze i najpiękniejsze miejsca noclegowe w Polsce, tym razem te znajdujące się w górach.

  Fragment książki
 • Autor kontynuacji kultowego 'Millennium' Stiega Larssona z nową książką! [FRAGMENT]

  Autor kontynuacji kultowego "Millennium" Stiega Larssona z nową książką! [FRAGMENT]

  Motyw zabójstwa banalny tylko z pozoru. Śledztwo nieoczekiwanie prowadzące w niebezpieczne polityczne rejony - od tajnych więzień, gier wywiadów, przez wojny terrorystów, aż po najwyższe szczeble władzy. I wyjątkowa relacja, która tworzy się między światowej sławy profesorem psychologii a hardą policjantką z nizin społecznych.

  Fragment promocyjny Publio.pl
 • Tokarczuk w poruszającym wystąpieniu o wojnie, światowe media cytują jej słowa. 'Być może jestem naiwna'

  Tokarczuk w poruszającym wystąpieniu o wojnie, światowe media cytują jej słowa. "Być może jestem naiwna"

  - Nikt nie mógł sobie wyobrazić, że ta wojna będzie tak okrutna, tak anachroniczna. Ona przywodzi na myśl okropne obrazy II wojny światowej - powiedziała Olga Tokarczuk podczas Międzynarodowym Festiwalu Pisarzy w Jerozolimie. - Na swój naiwny, dziecinny sposób spodziewałam się, że wojna - jeśli nadejdzie - będzie inną wojną - mówiła. Słowa Polskiej noblistki są cytowane przez największe zagraniczne media m.in. "The Independent" czy "New York Post".

  Karolina Kraushar, oprac. Katarzyna Nowak
 • Katarzyna Boni debiutuje jako autorka książek dla dzieci. Przeczytaj fragment 'Ośmiornicy Zośki'
 • Dwie nastolatki zniknęły bez śladu. Po drugim porwaniu interweniował nawet Jan Paweł II [FRAGMENT KSIĄŻKI]
 • 'Wymazane archiwum. Zła woda'. Nowe słuchowisko Storytel to kryminał ściśle spleciony z grozą

  "Wymazane archiwum. Zła woda". Nowe słuchowisko Storytel to kryminał ściśle spleciony z grozą

  Kim jest pacjent Marek Nowaczyk? Co robi w ośrodku zamkniętym? Ten funkcjonariusz milicji kryminalnej z Warszawy został wysłany na Żuławy, by wspomóc lokalną MO w wyjaśnieniu serii morderstw. Na miejscu czekały na niego jednak nie tylko okaleczone w okrutny sposób ciała ofiar i zmowa lokalnej społeczności, ale również zło, zetknięcie z którym odwiodło go od zmysłów. Co jest prawdą, a co sennym koszmarem? Odpowiedź kryje się gdzieś w głowie Nowaczyka.

  Materiał promocyjny
 • Dostała skrzypce od Goebbelsa. Szybko stały się dla niej ciężarem [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Dostała skrzypce od Goebbelsa. Szybko stały się dla niej ciężarem [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Skrzypce Goebbelsa" to opowieść o rozdarciu pomiędzy pasją a brutalnością wojny. Nejiko Suwa - młoda japońska artystka - nie potrafi zapanować nad prezentem od ministra propagandy III Rzeszy. Instrument, który miał scementować przymierze między Japonią a hitlerowskimi Niemcami, szybko staje się dla niej ciężarem. Próbując ujarzmić przeklęte skrzypce, szuka ich poprzedniego właściciela i odkrywa zaskakującą prawdę. Książka ma premierę 18 maja, publikujemy jej fragment.

  Fragment książki
 • Najrzadsze i najcenniejsze, czyli kilka książek w niezbyt przystępnych cenach

  Najrzadsze i najcenniejsze, czyli kilka książek w niezbyt przystępnych cenach

  Nie dość, że cena papieru rośnie, to jeszcze wszystko pogarsza inflacja. Wielu z nas zastanawia się, w co zainwestować swoje pieniądze, żeby nie straciły na wartości. Odpowiedź jest prosta: nie mam pojęcia! Jednak gdybyście chcieli podążać za hasłem "wszystkie pieniążki wydaje na książki", to mam dla was garść ciekawych propozycji.

  Dominika Róg-Górecka /nakanapie.pl
 • Empik zerwał współpracę z Żurnalistą i wycofał jego podcast z nominacji do Best Audio Empik Go
 • Michael J. Fox: Kocham mamę za bardzo, żeby ją przytulić. A ludzie myślą, że choroba Parkinsona to tylko drżenie

  Michael J. Fox: Kocham mamę za bardzo, żeby ją przytulić. A ludzie myślą, że choroba Parkinsona to tylko drżenie

  Michael J. Fox znany jest całemu światu jako Marty McFly, nastoletni pomocnik doktora Browna z Powrotu do przyszłości. W książce "Nie ma jak przyszłość" słynący z niesłabnącego optymizmu aktor dzieli się z czytelnikami osobistymi historiami i spostrzeżeniami na temat zdrowia i choroby, starzenia się i siły, jaką dają rodzina i przyjaciele. Prezentujemy przedpremierowy fragment opowieści Foxa.

  Fragment książki
 • Krzysztof Czeczot: Film to partnerzy, ujęcia, montaż i muzyka. W przypadku audio nie ma za co się schować
 • To nie będą zwyczajne wakacje dla młodych czytelników. Stanecka i Oklejak z nową książką
 • 'Babicki, dziennikarz radia Swoboda, był bodaj najbardziej niezwykłą z ofiar'. O kulisach intryg FSB

  "Babicki, dziennikarz radia Swoboda, był bodaj najbardziej niezwykłą z ofiar". O kulisach intryg FSB

  Jak to się stało, że Rosja wróciła w koleiny ZSRR? Jak doszło do tego, że Czeczeni, do niedawna uważani za szlachetny naród walczący o wolność, dziś są traktowani jak banda terrorystów? Jak to możliwe, że bezbarwny dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa został prezydentem? Autorzy tej zakazanej w Rosji książki dowodzą, że wszystko zaczęło się w 1994 r. od rozpętanej przez rosyjskie służby specjalne, a przypisywanej Czeczenom kampanii terrorystycznej, która poprzedziła pierwszą wojnę czeczeńską i wybory prezydenckie.

  Marta Korycka