Wiadomości kulturalne

 • "Pozłacany wiek" od twórców "Downton Abbey" w HBO. Co za obsada!

  "Pozłacany wiek" od twórców "Downton Abbey" w HBO. Co za obsada!

  Dziewięcioodcinkowy serial "Pozłacany wiek", według scenariusza napisanego przez Juliana Fellowesa oraz Sonję Warfield, opowie o amerykańskim czasie wielki fortun - tych zdobytych i utraconych. W produkcji wystąpią m.in. Cynthia Nixon i Christine Baranski.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • Filmy z Sundance do zobaczenia w TV przez cały grudzień

  Filmy z Sundance do zobaczenia w TV przez cały grudzień

  W grudniu na kanale SundanceTV w każdy czwartek o 22:00, w ramach cyklu "Prosto z festiwalu Sundance", zaprezentowane zostaną uznane przez krytyków produkcje, które zwyciężyły lub były nominowane do nagród na prestiżowym święcie filmowym w Utah.

  inf. prasowa oprac. mko
 • "Dziewczynki powinno się zwolnić z obowiązku doskonałości". Fragment książki Margaret Atwood

  "Dziewczynki powinno się zwolnić z obowiązku doskonałości". Fragment książki Margaret Atwood

  "Atwood jest mistrzynią formy i wielowymiarowści. Dała się poznać jako autorka poezji, polemik politycznych, scenariuszy filmowych, a nade wszystko zróżnicowanej i wyrafinowanej prozy: od powieści, przez teksty science fiction, sagi historyczne po powieści graficzne, teksty krytycznoliterackie i filmowe. Jedno, czego nie napisała, to autobiografia. I to właśnie zbiór esejów 'Ruchome cele' możemy nazwać przewrotną i symboliczną autobiografią" - pisze wydawca. Publikujemy fragment książki autorki "Opowieści podręcznej". Ukazała się 24 listopada.

  Fragment książki