Festiwale

 • Ekoświadomość - natura to nasz dom

  Ekoświadomość - natura to nasz dom

  Nowy cykl Festiwalu został zainicjowany w ubiegłym roku, a poświęcony jest relacji człowieka i przyrody. Prezentowane filmy pokazują unikalne spojrzenie filmowców na naturę, poszerzające horyzonty i pokazujące niedostępne w naszej codzienności spotkania, zderzenia, krajobrazy i problemy.

  materiały reklamowe
 • Program BNP Paribas Dwa Brzegi - 15. Festiwal Filmu i Sztuk

  Program BNP Paribas Dwa Brzegi - 15. Festiwal Filmu i Sztuk

  BNP Paribas Dwa Brzegi - 15. Festiwal Filmu i Sztuki z radością prezentuje pełny PROGRAM POKAZÓW FILMOWYCH tegorocznej edycji. Zapraszamy wszystkich kochających nie tylko X muzę, lecz także miłośników muzyki i literatury do Kazimierza Dolnego, by wspólnie spędzić ponad tydzień na obcowaniu z różnymi formami sztuki. Przygotowany przez nas program filmowy jest niezwykle bogaty.

  materiały reklamowe
 • Muzyka znaczy życie

  Muzyka znaczy życie

  Tegoroczna sekcja Muzyka - moja miłość składa się z siedmiu filmów, z których każdy pokazany zostanie na Dwóch Brzegach po raz pierwszy w Polsce. Paolo Conte, Charles Aznavour, Lucio Dalla, fado śpiewane na ulicach Lizbony, zespół rockowy Fanny, norweska grupa a-ha oraz Teatr Tańca Bangarra - to bohaterowie, którzy w prezentowanych filmach otwierają przed nami swój świat, nie tylko ten zawodowy, ale też prywatny, intymny świat wspomnień zatrzymany w archiwalnych zdjęciach i nagraniach.

  materiały reklamowe
 • Tony Gatlif: Droga znaczy wolność

  Tony Gatlif: Droga znaczy wolność

  Pełnia życia, muzyka, radość mimo wszystko, droga i wolność - to esencja kultury romskiej, z których Tony Gatlif tka swoje barwne obrazy. Ale są tutaj także inne, bardziej dojmujące motywy: prześladowanie, dyskryminacja, ucieczka, bieda, wygnanie z ojczyzny i nieutulona za nią tęsknota. Tony Gatlif to wszechstronny twórca - reżyser, scenarzysta, kompozytor, aktor i producent filmowy - który kieruje oko w stronę peryferii, oddając głos ich mieszkańcom. Bohaterowie jego filmów wywodzą się z różnych kultur i środowisk, dialogi są prowadzone w wielu językach, a muzyka i taniec to pełnoprawni aktorzy.

  materiały reklamowe
 • Premierowe emocje na Dwóch Brzegach

  Premierowe emocje na Dwóch Brzegach

  Festiwalowe kino to miejsce, w którym prezentujemy filmy wybrane, wyselekcjonowane, po prostu wyjątkowe. W tym roku nie zabraknie obrazów, które wyświetlone będą po raz pierwszy w Polsce, być może tylko ten jeden jedyny raz. W programie 15. Festiwalu Dwa Brzegi znajduje się rekordowa liczba premier, będzie to aż dziewiętnaście projekcji.

  materiały reklamowe
 • POEZJA NA 7. FESTIWALU IM. ZYGMUNTA HAUPTA

  POEZJA NA 7. FESTIWALU IM. ZYGMUNTA HAUPTA

  Na Festiwalu im. Zygmunta Haupta nie zabraknie poezji, w tym roku zapraszamy trzy spotkania - z Justyną Bargielską, Julią Szychowiak i Martą Podgórnik.

  materiały reklamowe
 • Reportaż, esej, autobiografia na 7. festiwalu im. Zygmunta Haupta

  Michał Milczarek, Anda Rottenberg, Martin M. Šimecka, Piotr Paziński i Paweł Próchniak będą bohaterami festiwalowych spotkań z reportażem, esejem i autobiografią. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas przekrój gatunków i tematów spotka się z zainteresowaniem czytelników i widzów Festiwalu.

  materiały reklamowe
 • Proza na 7. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

  Proza na 7. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

  Joanna Rudniańska, Dorota Kotas, Andrzej Stasiuk, Ziemowit Szczerek, Agnieszka Jelonek, Maciej Płaza, Mikołaj Grynberg to autorki i autorzy, z którymi będziemy rozmawiać w Gorlicach o ich ostatnich książkach prozatorskich - jest wśród nich zbiór opowiadań, są utwory o charakterze autobiograficznym, są powieści, w tym także powieść kryminalna.

  materiały reklamowe
 • Dodatkowy pokaz filmów nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych
 • Off Festiwal. W tym roku na scenie rządzili m.in. niezawodni Foals i Jakuzi z Turcji
 • Cieszanów Rock Festiwal 2019 w klimacie vintage. Znamy pierwszych artystów

  Cieszanów Rock Festiwal 2019 w klimacie vintage. Znamy pierwszych artystów

  Zbliża się 10. edycja Cieszanów Rock Festiwal. Organizatorzy zapowiadają muzyczną podróż do przeszłości w klimacie dawnych festiwali. Pidżama Porno, Lao Che, Dezerter, Luxtorpeda, Łydka Grubasa, Koniec Świata, Cyrk Deriglasoff, Hańba!, Inkwizycja - to pierwsze ogłoszone gwiazdy 10. jubileuszowej Cieszanów Rock Festiwal.

  mat. promocyjne, oprac. mko
 • Tak skrajna prawica walczy w internecie ze swoimi przeciwnikami [SXSW]

  Tak skrajna prawica walczy w internecie ze swoimi przeciwnikami [SXSW]

  Otrzymywał groźby śmierci, oprawcy próbowali dowiedzieć się gdzie mieszka on i jego rodzina. Amerykański dziennikarz opowiedział na konferencji SXSW jakie mogą być konsekwencje krytycznego opisywania działań skrajnej prawicy. I jak się bronić przed atakami tego środowiska.

  Przemysław Gulda
 • O przyszłości w Austin: przygotujmy się na kompletną śmierć prywatności