Festiwale

 • Mazolewski: Kultura jest dźwignią gospodarki. Zrozumieli to Skandynawowie, powinni zrozumieć Polacy [WYWIAD]

  Mazolewski: Kultura jest dźwignią gospodarki. Zrozumieli to Skandynawowie, powinni zrozumieć Polacy [WYWIAD]

  Zdawałoby się, że kultura anglosaska rządzi, ale tak naprawdę, jeśli popatrzeć na statystyki, wcale już tak nie jest. Nowe, wschodzące kraje wreszcie mają okazję się odbudować. Tak jest z Polską, której energia cały czas była zamknięta w nieszczęsnym Układzie Warszawskim, ale teraz się uwolniła - mówi Wojtek Mazolewski, lider formacji Wojtek Mazolewski Quintet i Pink Freud.

  Rozmawiał Marek Kuprowski
 • Jak pokochałem Audioriver i przestałem nienawidzić d'n'b. Zmęczył was Open'er? Jedźcie do Płocka!
 • Męskie Granie 2015. Wodecki z Mitch&Mitch i Molesta na Malcie w Poznaniu

  Męskie Granie 2015. Wodecki z Mitch&Mitch i Molesta na Malcie w Poznaniu

  Ledwie wybrzmiały (a i to nie do końca) echa koncertu w Chorzowie, a już w najbliższą sobotę (1 sierpnia) Męskie Granie zagra w tym roku po raz czwarty. Tym razem na Malcie w Poznaniu. Usłyszymy: Molestę Ewenement, Curly Heads, Melę Koteluk, Artura Rojka, Zbigniewa Wodeckiego z Mitch&Mitch oraz Męskie Granie Orkiestra.

  mwi
 • Roisin Murphy: Jeśli pop nie będzie przekraczał granic, to umrze

  Roisin Murphy: Jeśli pop nie będzie przekraczał granic, to umrze

  Roisin Murphy zadebiutowała w 1995 r. albumem "Do You Like My Tight Sweater?", który stworzyła z Markiem Brydonem w ramach duetu Moloko. Po trzech płytach i rozpadzie ich związku, Irlandka rozpoczęła solową karierę i niechętnie wraca dziś do tamtych czasów. Solowym debiutem była "Ruby Blue" z 2005 r. Dwa lata później pojawiła się przebojowa "Overpowered". Dopiero w tym roku fani doczekali się trzeciego LP wokalistki, "Hairless Toys" (w Polsce wydanej przez Mystic Production). Z Roisin Murphy rozmawiałem tuż przed jej piątkowym występem w ramach dziesiątej edycji płockiego festiwalu Audioriver.

  Rozmawiał: Marek Kuprowski
 • Muzyka nie zna granic, barier i podziałów - udowadnia Męskie Granie w Chorzowie [ZDJĘCIA]
 • Icicle: Grając na żywo, stajemy się bardziej wyjątkowi i inni niż reszta [WYWIAD]

  Icicle: Grając na żywo, stajemy się bardziej wyjątkowi i inni niż reszta [WYWIAD]

  Icicle - po polsku: Sopel - to pseudonim, pod który ukrywa się Jeroen Snik, specjalizujący się w muzyce drum & bass, techno i dubstepie. - Wyróżnienie się z tłumu innych wykonawców i zbudowanie sobie wyjątkowej tożsamości to najważniejsza rzecz, jaką może zrobić artysta - tłumaczy, dlaczego gra koncerty na żywo w wywiadzie dla Gazeta.pl. Opowiada też m.in. o tym, że gdyby to było możliwe, chciałby współpracować z... Billie Holiday.

  Rozmawiał: Marek Kuprowski
 • Fisz: Mam już problem z tym, żeby dogadać się z młodzieżą. Źle reaguję na korporacyjną nowomowę [MĘSKIE GRANIE 2015]

  Fisz: Mam już problem z tym, żeby dogadać się z młodzieżą. Źle reaguję na korporacyjną nowomowę [MĘSKIE GRANIE 2015]

  Powoli zbliża się do czterdziestki. Przyznaje, że jest umiarkowanym, ale jednak konserwatystą. Kiedyś frajdę sprawiało mu kontestowanie religii, dzisiaj ma nadzieję, że Bóg jest. Wirtualna rzeczywistość internetu fascynuje go, ale też niepokoi. - Myślę o ciężkiej pornografii, która wyskakuje mi na ekran, kiedy szukam w sieci filmów dla dzieci. Jestem wielkim zwolennikiem wolności, ale kontrola powinna być większa, mimo wszystko - opowiada w rozmowie z Gazeta.pl Bartosz ?Fisz? Waglewski.

  Rozmawiał: Tomasz Mienicki
 • Olsztyn Green Festival. Znamy wszystkich artystów, którzy zagrają na "zielonej" imprezie

  Olsztyn Green Festival. Znamy wszystkich artystów, którzy zagrają na "zielonej" imprezie

  Muzyka, edukacja i rekreacja - tak w trzech słowach można opisać Olsztyn Green Festival, który odbędzie się już w sierpniu po raz drugi. Na scenie podczas tej ekologicznej imprezy pojawi się wielu artystów, zagrają m.in. Maria Peszek, Fisz Emade Tworzywo, Pablopavo i Ludziki, Julia Marcell, Anita Lipnicka, Kamp!, Curly Heads, Skubas i Natalia Przybysz. Organizatorzy ogłosili właśnie nazwiska pozostałych muzyków.

  mko
 • Jarocin Festiwal 2015 startuje za kilka godzin

  Jarocin Festiwal 2015 startuje za kilka godzin

  Pięć scen, których budowa rozpoczęła się tydzień temu. 41 wykonawców, którzy występować będą przez trzy kolejne dni. I nadzieja na mnóstwo emocji. Za kilka godzin rozpocznie się Jarocin Festiwal 2015.

  oprac. mko
 • Przystanek Woodstock zagra po raz 21. Jurek Owsiak zdradza, kto wystąpi na scenie

  Przystanek Woodstock zagra po raz 21. Jurek Owsiak zdradza, kto wystąpi na scenie

  Przystanek Woodstock - największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych - rozpocznie się 30 lipca. Podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak zapowiedział, że uczestnicy będą mogli posłuchać m.in. muzyki z lat 60. w wykonaniu Ani Rusowicz i brazylijskiego zespołu metalowego Eminence.

  mko