Festiwale

 • Icicle: Grając na żywo, stajemy się bardziej wyjątkowi i inni niż reszta [WYWIAD]

  Icicle: Grając na żywo, stajemy się bardziej wyjątkowi i inni niż reszta [WYWIAD]

  Icicle - po polsku: Sopel - to pseudonim, pod który ukrywa się Jeroen Snik, specjalizujący się w muzyce drum & bass, techno i dubstepie. - Wyróżnienie się z tłumu innych wykonawców i zbudowanie sobie wyjątkowej tożsamości to najważniejsza rzecz, jaką może zrobić artysta - tłumaczy, dlaczego gra koncerty na żywo w wywiadzie dla Gazeta.pl. Opowiada też m.in. o tym, że gdyby to było możliwe, chciałby współpracować z... Billie Holiday.

  Rozmawiał: Marek Kuprowski
 • Fisz: Mam już problem z tym, żeby dogadać się z młodzieżą. Źle reaguję na korporacyjną nowomowę [MĘSKIE GRANIE 2015]

  Fisz: Mam już problem z tym, żeby dogadać się z młodzieżą. Źle reaguję na korporacyjną nowomowę [MĘSKIE GRANIE 2015]

  Powoli zbliża się do czterdziestki. Przyznaje, że jest umiarkowanym, ale jednak konserwatystą. Kiedyś frajdę sprawiało mu kontestowanie religii, dzisiaj ma nadzieję, że Bóg jest. Wirtualna rzeczywistość internetu fascynuje go, ale też niepokoi. - Myślę o ciężkiej pornografii, która wyskakuje mi na ekran, kiedy szukam w sieci filmów dla dzieci. Jestem wielkim zwolennikiem wolności, ale kontrola powinna być większa, mimo wszystko - opowiada w rozmowie z Gazeta.pl Bartosz ?Fisz? Waglewski.

  Rozmawiał: Tomasz Mienicki
 • Olsztyn Green Festival. Znamy wszystkich artystów, którzy zagrają na 'zielonej' imprezie

  Olsztyn Green Festival. Znamy wszystkich artystów, którzy zagrają na "zielonej" imprezie

  Muzyka, edukacja i rekreacja - tak w trzech słowach można opisać Olsztyn Green Festival, który odbędzie się już w sierpniu po raz drugi. Na scenie podczas tej ekologicznej imprezy pojawi się wielu artystów, zagrają m.in. Maria Peszek, Fisz Emade Tworzywo, Pablopavo i Ludziki, Julia Marcell, Anita Lipnicka, Kamp!, Curly Heads, Skubas i Natalia Przybysz. Organizatorzy ogłosili właśnie nazwiska pozostałych muzyków.

  mko