Festiwale

 • Jarocin Festiwal 2015 startuje za kilka godzin

  Jarocin Festiwal 2015 startuje za kilka godzin

  Pięć scen, których budowa rozpoczęła się tydzień temu. 41 wykonawców, którzy występować będą przez trzy kolejne dni. I nadzieja na mnóstwo emocji. Za kilka godzin rozpocznie się Jarocin Festiwal 2015.

  oprac. mko
 • Przystanek Woodstock zagra po raz 21. Jurek Owsiak zdradza, kto wystąpi na scenie

  Przystanek Woodstock zagra po raz 21. Jurek Owsiak zdradza, kto wystąpi na scenie

  Przystanek Woodstock - największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych - rozpocznie się 30 lipca. Podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak zapowiedział, że uczestnicy będą mogli posłuchać m.in. muzyki z lat 60. w wykonaniu Ani Rusowicz i brazylijskiego zespołu metalowego Eminence.

  mko
 • Audioriver: festiwal dla tych, którzy poszukują i tych, którzy chcą się bawić
 • Jarocin Festiwal 2015 - wybierasz się? To musisz wiedzieć

  Jarocin Festiwal 2015 - wybierasz się? To musisz wiedzieć

  Na jarocińskiej scenie pojawi się w tym roku blisko 40 wykonawców z czterech państw świata. Wśród gwiazd, które zagrają podczas festiwalu, znaleźli się m.in.: Peter Hook z Joy Divison, The Kooks, VooVoo, Lao Che, My Riot, Budzy i Trupia Czaszka, Acid Drinkers, KSU oraz Organek.

  oprac. mko
 • 'Poziom energii na scenie niczym w wulkanie'. Męskie Granie zabrzmiało we Wrocławiu

  "Poziom energii na scenie niczym w wulkanie". Męskie Granie zabrzmiało we Wrocławiu

  Drugi koncert trasy Męskie Granie 2015 to przystanek we Wrocławiu. Przed publicznością zaprezentowali się: Ten Typ Mes, Maria Peszek, L.U.C REFlekcje, Lech Janerka, Fisz Emade Tworzywo, Artur Rojek oraz zespół Męskie Granie Orkiestra. Gościnnie wraz z L.U.C wystąpiły ikony polskiej sceny muzycznej: Krystyna Prońko i Halina Frąckowiak.

  oprac. mko
 • Męskie Granie 2015. Sześć godzin muzycznej uczty tym razem we Wrocławiu

  Męskie Granie 2015. Sześć godzin muzycznej uczty tym razem we Wrocławiu

  11 lipca odbędzie się drugi koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania, sponsorowanej przez markę Żywiec. Na wrocławskiej Pergoli zagrają: Ten Typ Mes, Maria Peszek, L.U.C REFlekcje, Lech Janerka, Fisz Emade Tworzywo, Artur Rojek oraz zespół Męskie Granie Orkiestra. Gościnnie wystąpią ikony polskiej sceny muzycznej: Krystyna Prońko i Halina Frąckowiak. Czego można się spodziewać?

  oprac. mko
 • Lech Janerka: Nie mam kontaktu z rzeczywistością. Skapcaniałem. W tym roku próbuję postawić się na nogi [MĘSKIE GRANIE 2015]

  Lech Janerka: Nie mam kontaktu z rzeczywistością. Skapcaniałem. W tym roku próbuję postawić się na nogi [MĘSKIE GRANIE 2015]

  Wrocławski muzyk od dziesięciu lat nie wydał nowego materiału. Utwory ma gotowe, ale nie jest w stanie uzupełnić ich słowem. Między innymi dlatego coraz poważniej myśli o tym, by zakończyć karierę. - Kiedy zacząłem myśleć o tekstach na nową płytę, to się okazało, że mam dziurę w głowie - opowiada w rozmowie z Gazeta.pl Lech Janerka, który jednak ciągle koncertuje i ponownie zaangażował się w tym roku w Męskie Granie.

  Tomasz Mienicki
 • 'Mamy dużo imprez, ale mało wyrobionych słuchaczy'. Jeśli nie Open'er, to co? Nasz subiektywny TOP 5 innych, dziwnych letnich festiwali
 • Odpal swoją wersję singla 'Armaty', a artyści Męskiego Grania zaśpiewają jak im zagrasz!

  Odpal swoją wersję singla "Armaty", a artyści Męskiego Grania zaśpiewają jak im zagrasz!

  Projektem Męskie Granie Żywiec, wyłączny sponsor trasy koncertowej, wspiera kulturę i promuje polskich artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Męskie Granie to więcej niż koncerty. Od dziś na stronie www.zwrotka.meskiegranie.pl działa specjalna aplikacja, dzięki której każdy może stać się częścią trasy - stworzyć swoją wersję singla "Armaty" i razem z Żywcem rozwijać polską kulturę. Partnerem szóstej edycji Męskiego Grania 2015 jest Fundacja Legalna Kultura.

  oprac. mko
 • 5 godzin grania i jeszcze mu mało! Damon Albarn wyniesiony ze sceny [WIDEO]