Seriale

 • TVP wyemituje dokument o tym, "kto naprawdę zaszczuwał Pawła Adamowicza". Wskazuje na "polityków PO"

  TVP wyemituje dokument o tym, "kto naprawdę zaszczuwał Pawła Adamowicza". Wskazuje na "polityków PO"

  - Polityczna historia Pawła Adamowicza i bratobójcza walka. Czyli to jak przez lata prezydent Gdańska zwalczany był przez polityków Platformy Obywatelskiej i sprzyjające im media. Kto tak naprawdę zaszczuwał Pawła Adamowicza? - tak film o tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska zapowiedziano w środę na antenie TVP Info. "Jesteś mechanizmem niszczącym..." zostanie wyemitowany w piątek o 20 w TVP1 i TVP Info.

  oprac. Karolina Kraushar
 • Antonina Girycz-Dzienisiewicz nie żyje. Znamy ją z "Czterdziestolatka"
 • Serial "Władca Pierścieni" ma wreszcie tytuł i pierwszą zapowiedź wideo
 • Latkowski skończył dokument o GetBacku, ale nie ma daty premiery. Jest za to oskarżenie dziennikarzy o naciski

  Latkowski skończył dokument o GetBacku, ale nie ma daty premiery. Jest za to oskarżenie dziennikarzy o naciski

  "Tak, po 'Taśmach Amber Gold' pracuję nad sprawą GetBack. I tam są linki do SKOK Wołomin. Może już o ten film pytajcie... na pewno wątku nie zmilczę. Zamykając, o aferze GetBack wkrótce" - pisał Sylwester Latkowski w mediach społecznościowych w lutym zeszłego roku, a teraz film ma być już gotowy. Nie ma jednak daty ani miejsca emisji. Jest za to wideo na YouTubie, w którym Latkowski opowiada o naciskach na niego i świadków, które mają wywierać dziennikarze jednej ze stacji TV i gazety.

  oprac. Marta Korycka
 • Twórczyni netfliksowego "Wiedźmina" pękła: Dokładnie o tym jest serial. Czemu to wydaje się takie beznadziejne?

  Twórczyni netfliksowego "Wiedźmina" pękła: Dokładnie o tym jest serial. Czemu to wydaje się takie beznadziejne?

  Showrunnerka "Wiedźmina" Lauren S. Hissrich wdała się w dyskusję z konserwatywnym youtuberem, który stwierdził, że serialowy Geralt został zepchnięty na drugi plan, a produkcja sztucznie położyła nacisk na silne postaci kobiece. Rozmowa przybrała nieoczekiwany obrót, a sprawa skończyła się na tym, iż producentka zdecydowała się zawiesić debaty na Twitterze. Podkreśliła, że "istnieje potrzeba dialogu, jednak Twitter najwyraźniej nie jest odpowiednią do tego przestrzenią".

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • "Ozark" wraca na Netflix. Na razie z połową odcinków pożegnalnego sezonu
 • "Superman i Lois". Drugi sezon serialu już dostępny w HBO GO

  "Superman i Lois". Drugi sezon serialu już dostępny w HBO GO

  Najsłynniejszy na świecie superbohater i najbardziej znana dziennikarka rodem z komiksu wracają w drugim sezonie serialu "Superman i Lois", w którym ponownie mierzą się presją i złożonością bycia rodzicami w dzisiejszym świecie. W rolach głównych występują Tyler Hoechlin oraz Elizabeth Tulloch. Pierwszy odcinek nowego sezonu już jest dostępny w HBO GO.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • HBO Max w Polsce już w lutym? Nowe doniesienia brzmią obiecująco

  HBO Max w Polsce już w lutym? Nowe doniesienia brzmią obiecująco

  Zeszłej jesieni przedstawiciele HBO Max ogłosili, że w roku 2022 - ale bez konkretnych dat - serwis zostanie uruchomiony w 27 krajach Europy, w tym w regionie środkowo-wschodnim. Teraz obiecujące doniesienia nadchodzą ze Słowacji - w czwartek serwis Zive.sk poinformował, że premiery HBO Max w ich kraju należy się spodziewać 22 lutego. Jak czytamy, "jest spora szansa, iż tego samego dnia dostęp do serwisu dostaną nasi sąsiedzi".

  oprac. Maja Piskadło
 • REM: Reportaż TVP "Mroczne dzielnice: Załęże" narusza zasady etyki i "obraża inteligencję widzów"
 • Bohaterki "I tak po prostu" są starsze niż "Złotka". To wręcz symboliczne, jak różnie się zachowują

  Bohaterki "I tak po prostu" są starsze niż "Złotka". To wręcz symboliczne, jak różnie się zachowują

  W nowym serialu "I tak po prostu" wróciły znane z "Seksu w wielkim mieście" Carrie, Charlotte i Miranda. Widzowie zwrócili uwagę, że skoro mają od 54 do 55 lat, to są starsze niż bohaterki popularnego amerykańskiego sitcomu "Złotka" ze zmarłą niedawno Betty White w jednej z głównych ról. Ten także skupiał się na grupie przyjaciółek, które miały od 53 do 54 lat. Różnica w ich zachowaniu jest gigantyczna.

  aj