Warto obejrzeć

 • Sir Arthur Conan-Doyle prowadzi śledztwo, czyli premiera brytyjskiego miniserialu 'Artur i George' w świątecznym Ale kino+
 • Niewinni bohaterowie i konfrontacja z dramatami. Premiery telewizyjne w nowym cyklu Ale kino+
 • Polityczny thriller według Jo Nesbo. 'Okupowani' od środy w Ale kino+

  Polityczny thriller według Jo Nesbo. "Okupowani" od środy w Ale kino+

  Serial według pomysłu Jo Nesbo? Oczywiście, że warto zobaczyć. Zwłaszcza, że nie mogliście poznać tej fabuły w żadnej jego powieści. Zwłaszcza, że odpowiada na nasze obecne lęki i mówi o całkiem prawdopodobnej przyszłości. Nieprzyjemnej. Świetnie zrealizowany, trzyma w napięciu i daje do myślenia. Premiera w środę w Ale kino+, niedługo po premierze światowej, i jak mało który zasługuje na wyróżnienie i suplement do codziennego Polecaja TV. To trzeba zobaczyć.

  Wojciech Krzyżaniak
 • Świetny reżyser i jego trzy znakomite filmy, czyli skandynawski wieczór z Rubenem Östlundem w Ale kino+

  Świetny reżyser i jego trzy znakomite filmy, czyli skandynawski wieczór z Rubenem Östlundem w Ale kino+

  Ruben Östlund nie jest specjalistą od rzeczy łatwych i przyjemnych. Tematy, które porusza wydają się trudne do zrealizowania w takiej formie, żeby nawet bez specjalnego przygotowania były lekkostrawne. A jednak. Bo siłą jego filmów jest to, że te wszystkie trudne tematy ubiera w atrakcyjną formę wizualnie i potrafi im nadać fabularny nerw, który wciąga w opowieść, który sprawia, że nawet jeśli reżyser mówi nam rzeczy mało przyjemne, to nie możemy się od filmu oderwać.

  Wojciech Krzyżaniak
 • Zemsta może mieć wiele twarzy. I znaczeń. Nowy cykl w Ale kino+ i telewizyjne premiery. Już dzisiaj
 • 'Safe House' nie zawsze jest bezpieczny... ale jest świetny! Premiera w polskiej TV

  "Safe House" nie zawsze jest bezpieczny... ale jest świetny! Premiera w polskiej TV

  Po raz pierwszy w telewizji w Polsce rewelacyjny psychologiczny kryminał w odcinkach. "Safe House" to miejsce, które ma dać poczucie bezpieczeństwa ludziom, którym na zewnątrz grozi poważne niebezpieczeństwo. Ale zawsze oznacza to swoistą psychodramę, w której muszą zmierzyć się z lękami, ze sobą, a czasami, jak w przypadków bohaterów tego miniserialu, również z realnym zagrożeniem. Nowy kryminał z Christopherem Ecclestonem wart jest zobaczenia. To będą świetne dwa środowe wieczory z Ale kino+

  Wojtek Krzyżaniak
 • Halloween i 'Strach na poważnie' - w TV wieczór ze strachem najprawdziwszym

  Halloween i "Strach na poważnie" - w TV wieczór ze strachem najprawdziwszym

  Co roku w Halloween telewizje próbują być strasznie straszne, powtarzając ten sam zestaw zgranych już, często festyniarskich horrorów. Świetną alternatywą jest "Strach na poważnie" w halloweenowym Ale kino+, bo tu strach potraktowano bardzo serio, a zła nie szuka się w ludowych podaniach, w komputerowych efektach czy wykorzystując mistrzostwo charakteryzatorów. Tu strach jest najprawdziwszy, a dwie filmowe premiery, to głośne, mocne i nagradzane na festiwalach gatunkowe dzieła.

  Wojciech Krzyżaniak
 • Bez wulgaryzmów, bez szalonych strzelanin, za to z dystansem, humorem i ciekawą kryminalną intrygą. Telewizyjne 'Śledztwo na cztery ręce'

  Bez wulgaryzmów, bez szalonych strzelanin, za to z dystansem, humorem i ciekawą kryminalną intrygą. Telewizyjne "Śledztwo na cztery ręce"

  Myślicie, że wiecie wszystko o bohaterach Agathy Christie? Oprócz panny Murrple i pana Poirota są jeszcze państwo Beresfordowie i ich szpiegowskie intrygi. Jest więcej humoru, nie ma schematu i rutyny. Lata 50. w Anglii, walka szpiegów i gwiazda "Małej Brytanii" David Walliams w roli głównej. Warto to zobaczyć.

  Wojciech Krzyżaniak
 • Wojna rani na różne sposoby. W TV początek cyklu 'Ofiary wojny'

  Wojna rani na różne sposoby. W TV początek cyklu "Ofiary wojny"

  Ofiary wojny to niekoniecznie osoby naznaczone krwawą raną i cielesnym cierpieniem. Ofiary wojny nie musiały nawet być na wojnie, ani nawet wiedzieć, że ona się toczy. W nowym, październikowym cyklu filmowym w Ale kino+ właśnie o różnych spojrzeniach, różnych ofiarach i różnym rodzaju wojennego stygmatu w pięciu znakomitych filmach.

  Wojciech Krzyżaniak
 • Pastor Chambers na tropie, czyli Brytyjczycy w kryminałach są najlepsi

  Pastor Chambers na tropie, czyli Brytyjczycy w kryminałach są najlepsi

  ?Grantchester? - kolejna serialowa premiera w rozpieszczającym mnie ostatnimi czasy Ale kino+. Uwielbiam sitcomy, bardzo lubię skandynawskie seriale, ale najbardziej ze wszystkiego co można zobaczyć w telewizji uwielbiam angielskie seriale. Szczególnie kryminalne. Najczęściej są to świetnie rzeczy tak wystylizowane, że czuję się żywcem przeniesiony do czasów, o których opowiadają.

  Wojtek Krzyżaniak
 • Norweski 'Układ' w Ale kino+, czyli czy warto zobaczyć oryginał 'Paktu'?

  Norweski 'Układ' w Ale kino+, czyli czy warto zobaczyć oryginał 'Paktu'?

  Skandynawskie kryminały albo już wchodzą, albo niebawem wejdą w stan kryzysu spowodowany przejściem jakości produkcji w ilość, ale "Układ" ("Mammon") trzyma poziom, i broni dobrego imienia skandynawskiej szkoły kryminału. I dlatego zasłużyła na osobne wydanie specjalnie codziennego Polecaja Telewizyjnego. Zanim zobaczycie jego Polską wersję, czyli "Pakt" z Marcinem Dorocińskim, warto zobaczyć oryginał. W środy o godz. 20:10 w Ale kino+.

  Wojciech Krzyżaniak
 • Mały Quinquin, czy warto go zobaczyć i dlaczego aż tak bardzo

  Mały Quinquin, czy warto go zobaczyć i dlaczego aż tak bardzo

  Niedawno namawiałem Was bardzo i polecałem serial "Broadchurch", wyjmując go z codziennego telewizyjnego Polecaja i poświęcając mu osobny tekst, z nadzieją, że się nim bardziej zainteresujecie. Jestem przekonany, że nikt, kto dzięki tym moim namowom zdecydował się na oglądanie serialu, nie jest rozczarowany, nie zawiódł się na mojej entuzjastycznej o nim opinii. Jeśli więc tamtym poleceniem zasłużyłem sobie na choćby odrobinę Waszego zaufania, teraz podobnie mocno rekomenduję Wam czteroodcinkowy feancuski miniserial "Mały Quinquin", którego część pierwszą już w najbliższy czwartek o wyemituje o godz. 20:10 Ale kino+. Rzadko piszę aż tak, ale tym razem nie mogę inaczej, musicie to zobaczyć. To są dzieła z innych trochę światów, ale łączy je przynajmniej jedno, oba są genialne.

  Wojtek Krzyżaniak
 • Genialny czy pretensjonalny? Widz nie ma z nim łatwo, ale wysilić się warto. Sierpień z filmami Wima Wendersa w Ale kino+