POPkultura

 • POPKultura Extra. Każdy ma "grzeszną przyjemność", której się nieco wstydzi. My otwarcie chwalimy się naszymi

  POPKultura Extra. Każdy ma "grzeszną przyjemność", której się nieco wstydzi. My otwarcie chwalimy się naszymi

  Przy okazji niedzieli - (w idealnym świecie) dnia relaksu - dzielimy się z wami tytułami, które teoretycznie można zakwalifikować do kategorii "guilty pleasure". Mówiąc jednak całkiem szczerze, my naszych filmowych i serialowych słabości zupełnie się nie wstydzimy, dlatego ochoczo opowiadamy wam o nich w dzisiejszej POPKulturze Extra.

  Maja Piskadło, Marta Korycka
 • POPkultura odc. 61. Zanim Lady Gaga dostała Oscara, próbowała przebić się w filmie dużo wcześniej
 • POPKultura Extra. "Seks w wielkim mieście" wraca - i nie tylko on. Ale... po co?

  POPKultura Extra. "Seks w wielkim mieście" wraca - i nie tylko on. Ale... po co?

  Niedawno internet obiegła wieść, że bohaterki "Seksu w wielkim mieście" powrócą w nowym serialu - ale w niepełnym składzie, pod nowym tytułem i w niejasnym celu. Na tej kanwie w POPKulturze Extra wspominamy o innych produkcjach, które ujrzały światło dzienne na światowej fali nagminnego tworzenia remake'ów i rebootów - Polska też się na tę falę załapała.

  Marta Korycka, Justyna Bryczkowska
 • POPkultura odc. 61. Tej bajki lepiej dzieciom nie włączać. Zdecydowanie nadaje się tylko dla dorosłych
 • POPKultura Extra. Kulturalne marzenia na 2021 rok. Panie Disney, możemy na słowo?

  POPKultura Extra. Kulturalne marzenia na 2021 rok. Panie Disney, możemy na słowo?

  Choć niedługo wybiją dwa tygodnie od początku nowego roku, ciągle jeszcze żyjemy tym faktem - a że to nasze pierwsze w 2021 spotkanie w "POPKulturze Extra", postanowiłyśmy się rozmarzyć o tym, co ten rok może nam przynieść. Jest możliwe, że nieco odpłynęłyśmy, no ale...

  Maja Piskadło, Justyna Bryczkowska
 • "POPKultura" odc. 60. Nowy rok zaczyna się od wojny. Świeży sezon "Amerykańskich bogów" nadchodzi

  "POPKultura" odc. 60. Nowy rok zaczyna się od wojny. Świeży sezon "Amerykańskich bogów" nadchodzi

  Ferie narodowe w toku, ale na szczęście nie będzie brakowało ciekawych premier w nadchodzących dniach. Miłośnicy Neila Gaimana na pewno ucieszą się z trzeciego sezonu "Amerykańskich bogów" - starcie pomiędzy nowymi i starymi bogami na amerykańskim gruncie nieuchronnie nadchodzi i zapowiada się iście spektakularnie. A jeśli ktoś wolałby jednak się czegoś pouczyć, to wykład o wulgaryzmach przeprowadzi na Netfliksie sam Nicolas Cage.

  Justyna Bryczkowska, Maja Piskadło
 • POPKultura Extra. Zamykamy podsumowanie 2020 roku naszymi ulubionymi książkami

  POPKultura Extra. Zamykamy podsumowanie 2020 roku naszymi ulubionymi książkami

  W ostatniej części naszych końcoworocznych podsumowań dzielimy się z wami naszymi książkowymi faworytami z poprzednich 12 miesięcy. Jeżeli już ruszyliście z wyzwaniem "Przeczytam 52 książki w 2021 roku", być może dzięki nam dodacie kolejne pozycje do swoich list. Przekonajcie się, które tytuły najbardziej zapadły nam w pamięć.

  Marta Korycka, Maja Piskadło, Justyna Bryczkowska
 • POPKultura odc. 59. Szykuje się nudny sylwester? Nie pozwolimy na to - przybywamy z odsieczą

  POPKultura odc. 59. Szykuje się nudny sylwester? Nie pozwolimy na to - przybywamy z odsieczą

  Tegoroczny sylwester dla wielu z nas będzie zupełnie inny niż wszystkie - zamiast hucznych imprez czy plenerowych koncertów pożegnamy rok w domowych pieleszach. Czy to źle? Bynajmniej. Jesteśmy więcej niż pewne, że ostatni dzień 2020 roku można spędzić naprawdę wystrzałowo. Sprawdźcie nasze pomysły na bezpiecznego i kulturalnego sylwestra.

  Maja Piskadło, Justyna Bryczkowska
 • POPKultura Extra. Te muzyczne pozycje w 2020 roku były dobre na wszystko

  POPKultura Extra. Te muzyczne pozycje w 2020 roku były dobre na wszystko

  Chyba nigdy nie słuchaliśmy tak wiele muzyki, jak w 2020 roku. To ona doraźnie (i nie tylko) towarzyszyła i pomagała nam w trakcie pracy zdalnej, wzmożonego pieczenia chleba, wielkich porządków i innych niezliczonych sytuacji, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nabrały zupełnie nowego smaku. Jakie numery z tego roku najbardziej zapadły nam pamięć? Spieszymy z odpowiedzią.

  Maja Piskadło, Justyna Bryczkowska, Marta Korycka
 • POPKultura Extra. 2020 był rokiem seriali. Poznajcie nasze ulubione tytuły

  POPKultura Extra. 2020 był rokiem seriali. Poznajcie nasze ulubione tytuły

  Kontynuujemy nasze popkulturalne podsumowanie roku - tym razem mamy dla was kilka słów o serialach, które podobały nam się najbardziej. Wybór nie był prosty, bo i streaming, i telewizja tradycyjna dostarczyły wiele dobroci, ale udało nam się wyodrębnić trzy tytuły.

  Maja Piskadło, Marta Korycka, Justyna Bryczkowska
 • "POPkultura" odc. 53. Nareszcie dostaniemy Dianę w "The Crown". Corrin gra ją tak, że szczęka opada

  "POPkultura" odc. 53. Nareszcie dostaniemy Dianę w "The Crown". Corrin gra ją tak, że szczęka opada

  Już teraz się mówi, że czwarty sezon "The Crown" jest najlepszy z wszystkich dotychczasowych. Trudno uwierzyć, że to możliwe, ale zapewniamy was, że Marta zaliczyła przez niego kilka nieprzespanych nocy - to już mówi całkiem sporo. Jeśli jednak wolicie pobujać trochę w obłokach, możecie sięgnąć po "Mroczne materie" albo nową płytę AC/DC. "Power Up" jest rewelacyjna!

  Justyna Bryczkowska, Marta Korycka
 • "POPkultura" odc. 52. Kylie Minogue karierę zaczynała od grania w telenoweli. Aż trudno uwierzyć, kto jeszcze tam zagrał

  "POPkultura" odc. 52. Kylie Minogue karierę zaczynała od grania w telenoweli. Aż trudno uwierzyć, kto jeszcze tam zagrał

  Kulturalne premiery w listopadzie wyglądają naprawdę rewelacyjnie: jesteśmy przekonane, że serial "KRÓL" przez następne odcinki będzie nas wszystkich trzymać w napięciu. To nie jest jedyna propozycja, na pewno będziecie mieli, co oglądać i czego słuchać w najbliższym czasie. I skoro zaczęła się listopadowa plucha, w tym odcinku "POPKultury" zabierzemy was śladami Kylie Minogue prosto do słonecznej Australii.

  Justyna Bryczkowska, Marta Korycka
 • POPkultura Extra. Paweł Domagała ma wreszcie wolność w wyborze ról. Co się do tego przyczyniło?

  POPkultura Extra. Paweł Domagała ma wreszcie wolność w wyborze ról. Co się do tego przyczyniło?

  Podczas wizyty na planie filmu "W jak morderstwo" porozmawialiśmy z odtwórcą jednej z głównych ról - Pawłem Domagałą, którego przynajmniej od niedawna już mało komu trzeba przedstawiać. Rozchwytywany aktor i wokalista opowiedział nam m.in. o tym, co paradoksalnie dało mu wolność wybierania filmowo-serialowych ról. Uchylił też rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o swój nadchodzący album.

  Justyna Bryczkowska