Koronawirus
-
Premiery tygodnia. Netflix pokaże buntowniczą "Moxie" i wyczekiwaną polską animację
Trudno uwierzyć, że jedna z nowości, które dziś polecamy, ma premierę w marcu. 2021 rok się rozkręca, a wraz z nim serwisy streamingowe. W tym tygodniu proponujemy wam kilka tytułów do obejrzenia - w tym jeden, na który czeka cała masa polskich widzów.
-
Netflix i jego biblioteka. Te produkcje oryginalne na podstawie książek to prawdziwe hity
Netflix nieustannie poszukuje interesujących historii, by móc rozbudowywać swoją bibliotekę filmów i seriali - źródłem inspiracji często jest literatura. W ostatnich miesiącach użytkownicy Netfliksa z całego świata pokochali seriale, które bazują właśnie na książkach. Ich popularność wpłynęła także na zainteresowanie samymi tekstami źródłowymi, które po wielu latach od swoich premier ponownie trafiły na listy bestsellerów. Sprawdźcie, o jakich pozycjach mowa.
-
O prawa walczyli kilka lat. "Lewiatan" to największa premiera Teatru Telewizji w tym sezonie
Już 8 marca 2021 roku w Teatrze Telewizji będzie można obejrzeć spektakl "Lewiatan" Borisa Akunina, w adaptacji Cezarego Harasimowicza i reżyserii Bartka Konopki, znanego z nominowanej do Oskara produkcji "Królik po berlińsku".
-
Marzec w HBO oznacza moc atrakcji. Będzie m.in. "Hobbit" i wiele ciekawych premier
HBO proponuje na marzec wiele ciekawych tytułów do sprawdzenia. Jeżeli tęsknicie za Shire, to pewnie ucieszy was wiadomość, że na wiosnę stacja pokaże wszystkie trzy części filmowej serii "Hobbit" w reżyserii Petera Jacksona. A co oprócz Bilbo i spółki? M.in. serial "Cormoran Strike" i dokument o Margaret Atwood.
-
Netflix pokaże serial "Ferajna z Baker Street". Nastolatki rozwiązują zagadki na zlecenie Sherlocka Holmesa
Ferajna z Baker Street" to nowy serial, który Netflix pokaże 26 marca. Głównymi bohaterami produkcji są nastolatki, które pracują dla doktora Watsona i Sherlocka Holmesa i muszą stawić czoła zjawiskom paranormalnym. Jest zwiastun.
-
Premiery tygodnia. Netflix wypuszcza do boju "Plemiona Europy", HBO GO przypomina "Most szpiegów"
Na nadchodzące dni proponujemy wam coś do obejrzenia i poczytania. Netflix serwuje nowy serial "Plemiona Europy", na HBO GO zobaczycie znany i lubiany film z Tomem Hanksem, zaś już niebawem do księgarni trafi literacki debiut Sally Rooney, której "Normalni ludzie" stali się bazą dla jednej z najpopularniejszych serialowych produkcji 2020 roku.
-
Widzowie zapełnili kina w weekend otwarcia. Frekwencja niesamowicie dopisała
12 lutego otworzyła się część polskich kin - w weekend widzowie mogli udać się na pierwsze po wielomiesięcznej przerwie seanse w kinach studyjnych. Jak się okazuje, sale były wypełnione na tyle, na ile pozwalają na to zasady reżimu sanitarnego.
-
Premiery tygodnia. Netflix na Walentynki pokazał ostatnią część serii "Do wszystkich chłopców"
Ten weekend jest wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze - w całej Polsce po długiej przerwie otworzy się wiele kin studyjnych. Po drugie - mamy Walentynki! Podpowiadamy więc, jakie tytuły znajdziecie w kinach i dorzucamy coś dla tych, którzy planują relaks w domowych pieleszach. Netflix proponuje np. "Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze", zaś HBO GO zaprasza na izraelską "Podróż poślubną".
-
Eksperyment zrobił z nich słynnych influencerów. Od 3 lutego w HBO GO film dokumentalny "Podróbki sławy"
Film dokumentalny HBO "Podróbki sławy" zabiera widzów, w ramach nietypowego eksperymentu społecznego, do świata królujących w mediach społecznościowych influencerów. Reżyserem produkcji jest znany dziennikarz Nick Bilton, który po raz pierwszy staje za kamerą. Premiera produkcji odbędzie się w HBO GO jutro, 3 lutego.
-
Premiery tygodnia. Głos Celeste jak nie z tej epoki, "Powrót" Sparksa i pewne listy po raz czwarty
Kończymy styczeń i wkraczamy w kolejny miesiąc z nową energią - jeżeli potrzebujecie podładowania baterii, nasze premierowe propozycje powinny w tym pomóc. Mamy dla was coś do posłuchania, poczytania i, jak zawsze, do obejrzenia.
-
Eddie Murphy wyznaje: Zmusili nas do dodania białego aktora w "Księciu w Nowym Jorku"
-
Profesor Jerzy Limon nie żyje. Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego chorował na COVID-19
-
Polscy widzowie zaskoczeni tłumaczeniem. Kim jest Cipcia Obfita?
-
Brodka zmienia zasady gry i pokazuje pierwszy singiel z płyty "Brut". A gdzie Quebonafide?
-
Będzie proces przeciwko Bayer Full. Zawrotna kariera w Chinach? "Chciałbym położyć kres tej mistyfikacji"
- Polacy biorą się za Biblię, będą nagrywać w Hollywood. 130 aktorów, w tym nazwisko nagrodzone Oscarem
- Wiesz, czym był Czerwony Październik w filmie? Masz już jeden punkt
- Coraz dalej od fajtłapowatego amanta. Hugh Grant zagra czarny charakter w adaptacji gry "Dungeons & Dragons"
- Wojcieszek wystawi "Taśmy Obajtka". "Będzie śmiesznie, ale do czasu"
- Podajemy trzy tytuły filmów. Wskaż aktora, który zagrał we wszystkich
-
HBO - nowości na luty 2021. Jakie filmy i seriale będzie można obejrzeć?
HBO jak co miesiąc, także na luty 2021 szykuje nowości. Będą to filmy i seriale, zarówno produkowane specjalnie z myślą o premierze w HBO, jak i tytuły znane z dużego ekranu. Wśród nowości m.in. "Mały topór" Steve'a McQueena oraz dokument o chorych na Covid-19 z Hiszpanii.
-
Netflix. Nowości w lutym 2021 - co i kiedy obejrzysz? Filmy i seriale
Netflix nawet na najkrótszy miesiąc w roku szykuje sporo nowości - luty 2021 to takie filmy i seriale jak m.in. powrót bohaterów "Do wszystkich chłopców...", "Malcolm i Marie" z Zendayą czy pierwsza polska komedia romantyczna wyprodukowana dla serwisu.
-
Thriller dla fanów "Gambitu królowej". Mroczna historia zaginięcia genialnej szachistki [FRAGMENT]
"Schronisko" Sama Lloyda to historia zaginięcia utalentowanej nastoletniej szachistki, Jak zapowiada wydawca, to lektura obowiązkowa dla fanów książek B.A. Paris i hitowego serialu "Gambit królowej". Publikujemy krótki fragment powieści.
-
Co oglądać, czego słuchać? Niech tytuł serialu "Rozczarowani" was nie zmyli. Warto!
"Rozczarowani" to animacja przeznaczona zdecydowanie dla dorosłych. Netflix już udostępnił najnowsze odcinki produkcji. Najbliższe dni to także premiery takich tytułów jak "W strefie wojny" i nowego albumu Zayna.
-
"Sekretne życie obrazów" - koncert online Teatru Wielkiego - Opery Narodowej
Sekretne życie obrazów to muzyczny collage złożony z fragmentów oper barokowych Monteverdiego, Haendla i Vivaldiego. Arie z oper Orlando, Ariodante czy Alcina, czyli "muzyczne obrazy" wyjęte z większej całości, stają się kanwą opowieści osnutych wokół scen uchwyconych w dziełach mistrzów barokowego malarstwa.
-
Premiery tygodnia. Nicolas Cage uczy przeklinania, a ekipa z Brooklynu "pilnuje" porządku
Nowy rok miłościwie nam panuje już od kilku ładnych dni, co oznacza, że dobrze byłoby na otwarcie polecić jakieś premiery. Te, które wybraliśmy na ten tydzień, nie są tylko "jakieś" - z pewnością dostarczą wam sporo śmiechu i tak bardzo wszystkim potrzebnej rozrywki.
-
Pracownik Och-Teatru po publikacji "SE": Grozili podpaleniem. Naczelny tabloidu: To był ironiczny komentarz
Czytelnicy "Super Expressu" po tym, jak dziennik umieścił na swojej okładce nagłówek "Chcesz się zaszczepić - zadzwoń do Jandy" i podał numery do jej dwóch teatrów, faktycznie tam wydzwaniają z pogróżkami. Jeden z pracowników placówki opisuje, że m.in. "grozili podpalaniem teatru" oraz życzyli Krystynie Jandzie śmierci. Redaktor naczelny tabloidu utrzymuje, że artykuł był tylko "ironicznym komentarzem" i nie zachęcał do hejtu.
-
Tom Cruise wściekł się na planie "MI:7": Jeśli zobaczę, że znowu robicie coś takiego, to was, k***a, nie ma!
Prace nad siódmą częścią "Mission: Impossible" zostały wznowione po kolejnej przerwie związanej z koronawirusem, a Tom Cruise jak mało kto pilnuje przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią. Wyciekło wideo z planu, na którym w mocnych słowach grozi współpracownikom zwolnieniem, jeśli nie dostosują się do panujących zasad.
-
Friz z najpopularniejszym wideo na You Tube w Polsce, prezydent Duda na drugim miejscu
Film "Ekipa x WIP Bros - przejmujemy jutuby" był natomiast najczęściej wyświetlany na YouTube w Polsce w 2020 roku - wynika z analizy YouTube. Na drugim miejscu znalazł się występ prezydenta "Andrzej Duda #Hot16Challenge2". Zwycięzca zebrał 57,9 mln odtworzeń, występ Andrzeja Dudy 12,4 mln.
-
Kim Ki-duk nie żyje. Reżyser zmarł z powodu powikłań po koronawirusie
Kim Ki-duk nie żyje. Południowokoreański reżyser, autor m.in. filmu "Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna", zmarł z powodu powikłań po koronawirusie. Miał 59 lat.
-
Gratka dla fanów filmów dokumentalnych (i nie tylko). W grudniu rusza VOD.MDAG.PL
"Wirtualny dom kina dokumentalnego i art-house'owych fabuł" - tak twórcy mówią o serwisie VOD.MDAG.PL. Mają tam być zaprezentowane najwyższej klasy filmy dokumentalne z całego świata oraz wyjątkowe filmy fabularne. Całoroczna platforma rusza 18 grudnia.
-
Święta w TV. Polsat szykuje Wielkie Kolędowanie, zaśpiewają m.in. Golec uOrkiestra i Sanah
24 grudnia Polsat pokaże "Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II" oraz program, w którym kolędy zaśpiewają m.in. Sanah, Enej, Eleni, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Stanisława Celińska czy Sebastian Karpiel-Bułecka.
-
40 najlepszych polskich pisarzy napisało książkę, która niesie nadzieję najbardziej potrzebującym
"Ponoć bez niej nie ma człowieka" - pisze o nadziei Mariusz Szczygieł. "Teraz szczególnie powinniśmy się wzajemnie wspierać, a dzięki 'Nadziei' mogę to zrobić także poprzez literaturę" - zauważa Dominika Słowik, inna z autorek niezwykłej książki-cegiełki "Nadzieja". Cały przychód ze sprzedaży jest przekazywany ośrodkom pomocy społecznej i hospicjom dla osób starszych, szczególnie narażonych w trakcie pandemii. Do tej pory udało się zebrać ponad półtora miliona złotych!