48 Hour Project Film Warsaw - harmonogram projekcji filmów konkursowych

Zwycięski film weźmie udział w konkursie międzynarodowym i będzie mieć szansę prezentacji podczas specjalnych projekcji na Festiwalu w Cannes!


Od 23 sierpnia 2011 trwa pierwsza edycja 48 Hour Film Project Warsaw. Konkurs odbędzie się w Polsce po raz pierwszy między 21 a 29 października 2011 roku i jest częścią znanej na całym świecie imprezy 48 Hour Project Film, która obchodzi w tym roku 10. rocznicę, świętując międzynarodowy triumf. W ubiegłym roku konkurs odbył się w 80 miastach, wzięło w nim udział blisko 40 000 filmowców z całego świata.48 HFP Warsaw to niezwykłe filmowe wydarzenie, podczas którego każdy będzie mógł nakręcić film mając na to tylko 48 godzin i przekonać się, że jest to możliwe w tak krótkim czasie, z pomocą przyjaciół i bez dużych nakładów finansowych - mówi Agnieszka Sękowska - Producent 48HFP Warsaw. Mamy również nadzieję, że 48HFP Warsaw wpisze się na stałe do kalendarza polskich wydarzeń kulturalnych - dodaje Producentka.Zakończył się pierwszy etap konkursu. 48 godzin - tyle czasu miały na nakręcenie filmu ponad 44 ekipy biorące udział w konkursie. Powstało blisko 40 filmów. Poznaj ich autorów! Szalony weekend podczas, którego ekipy filmowe biorące udział w 1. edycji konkursu 48 Hour Film Project Warsaw (Kinoplex jest patronem medialnym) za nami. W konkursie wzięło udział ponad 40 drużyn zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, filmowców z Warszawy i z całej Polski. Zgodnie z zasadami konkursu każda ekipa losowała gatunek oraz elementy; linijka tekstu, bohatera i rekwizyt, które musiały wykorzystać w filmie. W tym roku były to: bohater - Teresa/Tadeusz Turoń - pisarz/pisarka, rekwizyt: bakłażan, linijka tekstu: załóż swoje okulary, bo będę tańczyć w ciemnościach. Następnie w 48 godzin wszyscy musieli przygotować scenariusz filmu, nakręcić film i oddać do godz. 19.30 organizatorom. Filmy konkursowe będzie można obejrzeć (24-28.10.2011) na otwartych pokazach w warszawskich klubokawiarniach. Zaplanowaliśmy po dwie projekcje dziennie. Poniżej kalendarium projekcji.


24 października, godz. 19.00

Solec i 1500m2

25 października, godz. 19.00

NWŚ i Dobranocka

26 października, godz. 19.00

NWŚ i Powiększenie

27 października, godz. 19.0027 października, godz. 19.00

Dobranocka i 1500m2

28 października, godz. 19.00

Solec i MiTo

29 października odbędzie się uroczysta impreza podczas której jury ogłosi zwycięzcę 1. edycji 48HFP Warsaw i laureatów pozostałych kategorii i wraz z organizatorami wręczy nagrody. Spotykamy się w Ślusarni w Narodowym Instytucie Audiowizualnym - Partnerem Gali Finałowej (impreza dla zaproszonych gości).

Adresy miejsc, w których zostaną pokazane konkursowe filmy:


  • NWŚ, ul. Świętokrzyska 63
  • Dobranocka, ul. Smolna 40 (wejście do lokalu przez bramę)
  • Powiększenie, ul. Nowy Świat 27 (wejście od podwórka)
  • Solec, ul. Solec 44
  • 1500m2, ul. Solec 18
  • MiTo, ul. Waryńskiego 28


Wstęp na pokazy filmów jest bezpłatna


W kolejnych wpisach na blogu przybliżymy profile lokali, które zgodziły się udostępnić nam swoje wnętrza.Poza interesującym formatem tego filmowego wydarzenia, cennymi nagrodami atutem 48 HFP Warsaw jest również to, że prace konkursowe oceni jury składające się z trzech świetnych polskich filmowców: montażysty Jarka Barzana, reżysera Xawerego Żuławskiego i operatora Arkadiusza Tomiaka.Najlepszy film wybrany przez polskie jury jedzie na międzynarodowy pokaz na 48HFP Awards Weekend - Filmapalooza, gdzie ma szansę walczyć o jedno z jedenastu miejsc na Festiwalu w Filmowym Cannes, nagrodę pieniężną, statuetkę oraz program Movie Magic Screenwriter Software 6 or az inne nagrody przewidziane przez organizatora.


48hourfilmproject

Kinoplex.gazeta.pl - wróć na stronę główną