Zobacz, jak Borys Szyc wygląda w "Bitwie pod Wiedniem" [ZDJĘCIA]

"Bitwa pod Wiedniem" wchodzi do kin dopiero w październiku. Ale właśnie pojawiły się pierwsze fotosy z planu, na których widać Borysa Szyca wcielającego się w hetmana polnego koronnego.
Hasła reklamowe dystrybutora mówią same za siebie: "Międzynarodowa superprodukcja z plejadą polskich gwiazd", "Polskie zwycięstwo, które zmieniło losy świata", "Przyjaźń poddana próbie podczas wielkiej bitwy", "Miłość, która daje siłę do walki aż po ostatnią kroplę krwi", "Wiara tak silna, że nie zachwieje nią nawet wszechpotężny wróg"."Bitwa pod Wiedniem" opowiada o 1683 roku, gdy 300 tys. wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy oblegało Wiedeń. Zdobycie Wiednia otworzyłoby przed Turkami otwartą drogę do podboju Europy. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska pod wodzą króla Jana III Sobieskiego.

Film reżyseruje Renzo Martinelli (reżyserował m.in. "Barbarossę"). Zdjęcia do filmu ruszyły 2 maja. W filmie zagra ponad 100 aktorów (z Polski, USA, Włoch, Rumunii, Turcji, Grecji, Kanady, Hiszpanii i Francji), dziesięć tys. statystów, trzy tys. koni. Planuje się 16 tygodni zdjęć w Europie. W Polsce - na Zamku Królewskim w Warszawie, w Pałacu w Wilanowie, pałacu w Łańcucie, zamku w Krasiczynie, klasztorze dominikańskim w Krakowie.

W filmie wystąpią: Piotr Adamczyk, Alicja Bachleda-Curuś, F. Murray Abraham, Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Wojciech Mecwaldowski i Jerzy Skolimowski.

Borys Szyc wcieli się w postać Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, hetmana polnego koronnego, który dowodził pod Wiedniem lewym skrzydłem wojsk. Zmarł w 1684 roku, wracając z wyprawy.

Premiera filmu została zaplanowana na 12 października.