Zobacz, jak Borys Szyc wygląda w "Bitwie pod Wiedniem" [ZDJĘCIA]

"Bitwa pod Wiedniem" wchodzi do kin dopiero w październiku. Ale właśnie pojawiły się pierwsze fotosy z planu, na których widać Borysa Szyca wcielającego się w hetmana polnego koronnego.
Hasła reklamowe dystrybutora mówią same za siebie: "Międzynarodowa superprodukcja z plejadą polskich gwiazd", "Polskie zwycięstwo, które zmieniło losy świata", "Przyjaźń poddana próbie podczas wielkiej bitwy", "Miłość, która daje siłę do walki aż po ostatnią kroplę krwi", "Wiara tak silna, że nie zachwieje nią nawet wszechpotężny wróg"."Bitwa pod Wiedniem" opowiada o 1683 roku, gdy 300 tys. wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy oblegało Wiedeń. Zdobycie Wiednia otworzyłoby przed Turkami otwartą drogę do podboju Europy. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska pod wodzą króla Jana III Sobieskiego.

Film reżyseruje Renzo Martinelli (reżyserował m.in. "Barbarossę"). Zdjęcia do filmu ruszyły 2 maja. W filmie zagra ponad 100 aktorów (z Polski, USA, Włoch, Rumunii, Turcji, Grecji, Kanady, Hiszpanii i Francji), dziesięć tys. statystów, trzy tys. koni. Planuje się 16 tygodni zdjęć w Europie. W Polsce - na Zamku Królewskim w Warszawie, w Pałacu w Wilanowie, pałacu w Łańcucie, zamku w Krasiczynie, klasztorze dominikańskim w Krakowie.

W filmie wystąpią: Piotr Adamczyk, Alicja Bachleda-Curuś, F. Murray Abraham, Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Wojciech Mecwaldowski i Jerzy Skolimowski.

Borys Szyc wcieli się w postać Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, hetmana polnego koronnego, który dowodził pod Wiedniem lewym skrzydłem wojsk. Zmarł w 1684 roku, wracając z wyprawy.

Premiera filmu została zaplanowana na 12 października.

Więcej o:
Komentarze (9)
Zobacz, jak Borys Szyc wygląda w "Bitwie pod Wiedniem" [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • gaz-wegaz

  Oceniono 11 razy 7

  noż k-wa: znowu ten Szyc! W każdym filmie Szyc!

  W życiu nie pójdę na film, w którym występuje ten burak, choćby rola była na miarę Oscara

 • Gość: izabellka3@gazeta.pl

  Oceniono 3 razy 3

  czy naprawdę Polska nie ma już innych aktorów tylko Adamczyka i Szyca??

 • zlappande

  Oceniono 6 razy 2

  za przeproszeniemm okazale zwyciestwo, ale w sumie g..no zmienilo
  utarlismy nosa Turkom, ale pozniej nieraz nam dali jeszcze wycisk w tylek (Sobieskiemu) na przyklad pod Parkanami, zanimi arcyksiaze austriacki nie zniszczyl ich na wieki wiekow

  tylko nam sie wydaje i chcemy wierzyc w to, ze zmieniamy losy swiata

  czy zwyciestwo Napoleona pod Austerlitz cos zmienilo ? Tez bylo okazale., ale decydujace okazala sie kampania rosysjka i pozniej Waterloo

  odrobine pokory

  Cud nad Wisla z kolei, to owszem, to samo z Bitwa pod Grunwaldem

 • Gość: Nick

  Oceniono 1 raz 1

  Huzarzy??? WTF!!! Szyc, ty nieuku. Rozumiem, że jakiś Jankes czy Angol tak mogą powiedzieć ale Polak? Widać teraz, dlaczego zostałeś aktorem. Żadnego pożytku by z ciebie nie było gdybyś postąpił inaczej a tak, to od czasu do czasu trafi ci się dobra rola. Chociaż i tak wszyscy cię mają już powyżej dziurek w nosie. Opatrzyłeś się i znudziłeś chopie. Kończ Waść, wstydu sobie oszczędź.

 • Gość: makbeton

  0

  Szyc ? Bez jaj po kac wawie myslalem ze skonczy w telezakupach. No nic widocznie Polska ma czterech aktorow z czego dwoch to karolak i szyc i zrobic filmu bez nich sie nie da. A wlasnie kogo w tym filmie gra karolak??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX