Bogusław Linda znów zawalczy o telewidzów - w nowym kryminalnym serialu TVP [ZDJĘCIA]

Bogusław Linda zagra główną rolę w "Paradoksie", który jesienią trafi na antenę TVP 2. Aktor wcieli się w inspektora policji, który sam staje się obiektem śledztwa. Nie udało mu się w "Ratownikach", uda mu się tym razem?
Głównymi bohaterami "Paradoksu" są inspektor Komendy Głównej Policji Marek Kaszowski (Bogusław Linda) oraz podkomisarz Joanna Majewska (w tej roli Anna Grycewicz) - funkcjonariuszka Biura Służby Wewnętrznej, która zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące inspektora.

O serialu

W każdym z trzynastu odcinku widzowie będą mogli śledzić przebieg jednej sprawy z niedalekiej przeszłości, a także relacje między dwiema głównymi postaciami, które będą ewoluować od wzajemnej niechęci do szczerej, choć skrywanej, sympatii. Inni bohaterowie "Paradoksu" to Młody (aspirant w zespole Kaszowskiego, bardzo ambitny student prawa - zagra go Cezary Łukaszewicz), Monika (policjantka - Gabriela Muskała), Marcin (technik informatyk, specjalista od najnowszych technologii - Sebastian Pawlak) oraz Basia (patolog - Ewa Skibińska).

Bogusław Linda i inni na planie "Paradoksu" [ZDJĘCIA] >>

Nowa propozycja telewizyjnej Dwójki powstaje na podstawie scenariusza Igora Brejdyganta. To projekt łódzkiego Opus Filmu, który wygrał konkurs na serial o tematyce sensacyjno-kryminalnej ogłoszony przez TVP (pokonał sześćdziesięciu rywali). Jeden odcinków wyreżyseruje Brejdygant, resztę Greg Zgliński i Borys. - Świat wypełniony jest po brzegi nudną oczywistością. Na szczęście to tu, to tam, z morza banału, wystają jak wyspy paradoksy i tajemnice, które ożywiają nasz umysł, przypominają nam o tym, że życie jest jednak zdarzeniem dosyć wyjątkowym - opowiada o swojej produkcji scenarzysta i reżyser "Paradoksu". Zdjęcia ruszyły kilka dni temu w Łodzi.

Kolejna szansa

Bogusław Linda to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych aktorów, który zapisał się w historii kina choćby rolami w "Psach" Władysława Pasikowskiego czy "Tato" Macieja Ślesickiego. Jego telewizyjna kariera nie jest jednak tak spektakularna.

Ma na koncie występy w takich serialach jak "Tak czy nie?" oraz "I kto tu rządzi?". Ostatnim byli "Ratownicy" z 2010 roku. Produkcja znikła z anteny TVP 1 po emisji 13 odcinków. Kolejne nie powstały ze względu na małe zainteresowanie telewidzów. Serial zdobył jednak uznanie jury festiwalu produkcji TV w Monte Carlo, którzy nominowali go w sześciu kategoriach do Złotej Nimfy w 2011 roku (nie udało się jednak zdobyć żadnej statuetki). Wśród wyróżnionych znalazło się kilkoro aktorów z obsady, ale wśród nich nie było Lindy. We wrześniu aktor dostanie kolejną szansę, by powalczyć o przychylność telewidzów i krytyków. Wtedy na antenie TVP 2 ma zadebiutować "Paradoks".

"Krzysiaczek jest czysty jak łza!". Dzielą ich kluby, połączyła miłość [WYWIAD] >>


Więcej o:
Komentarze (21)
Bogusław Linda znów zawalczy o telewidzów - w nowym kryminalnym serialu TVP [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • snurfik

  Oceniono 38 razy 28

  Linda sie zapisal geniuszem aktorskim przede wsyztskim "Przypadkiem" i "Matka Krolow" a nie nak**wowanymymi "Psami" i "Tatami" z lat 90 tych!
  Troche szacunku dla Jego prawdziwych osiagniec!

 • gaz-wegaz

  Oceniono 17 razy 13

  A gdzie Szyc, Karolak i Adamczyk??
  Bez nich serial się nie liczy. Nie trafi nawet do IMDb.

 • Gość: ruben

  Oceniono 12 razy 12

  Boguś właśnie skończył sześćdziesiątkę, ale ten czas leci...

 • srull

  Oceniono 5 razy 5

  Jego najlepsza rola to ta w "Kobiecie samotnej". Ciężko się po tym filmie pozbierać.

 • cleverclog

  Oceniono 5 razy 5

  Ratownicy byli w porządku, ale Linda w zbyt wielu odcinkach był w śpiączce, żeby można było powiedzieć, że był tam postacią pierwszoplanową. Serial nie spotkał się z zainteresowaniem telewidzów, bo Polak woli M jak Miłość i Klan, więc to już wiele o statystycznym telewidzu mówi.

 • bajubajubaju

  Oceniono 6 razy 4

  Pierwszy raz słyszę o jakimś filmie, czy serialu "Ratownicy". Coś kiepsko się reklamowali. Ten spróbuję oglądać. Cenię Lindę za jego dawne filmy, już tu wymienione. Jak na razie to uważam go za "zmarnowany talent".

 • amorvertical

  Oceniono 8 razy 4

  Linda to aktor historyczny. Znaczy, był dobry tak ze 30 lat temu. Potem przestał artykułować, zrobił się na kopię Majkela Rurki i uważał że wystarczy być. No kurna, niestety nie wystarczyło.

 • zabavnik

  Oceniono 3 razy 3

  mogliby 3 część Gliny nakręcić to było genialne kino ale niestety naród woli Ojca Mateusza ;(

 • syngefco

  Oceniono 5 razy 3

  Każdy będzie miał pseudonim, ja już wiem jakie:
  Marek Kaszowski ps. "Kasza" lub "Ryż"
  Joanna Majewska ps. "Maja" lub "Gucio"

  A poniżsi aktorzy jeszcze nie wyrazili zgody na poniższe pseuda:
  Cezary Łukaszewicz ps. "Łukasz, czego szukasz"
  Gabriela Muskała ps. "Pieściła"
  Sebastian Pawlak ps. "Wicepremier"
  Ewa Skibińska ps. "Big Cyc"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX