Kompozytor muzyki do Batmana w hołdzie ofiarom z Denver - posłuchaj utworu "Aurora"

Hans Zimmer, autor muzyki do filmu "Mroczny Rycerz powstaje" i poprzednich dwóch części trylogii o Batmanie Christophera Nolana, skomponował utwór poświęcony ofiarom zastrzelonym po pokazie filmu w Stanach Zjednoczonych.
Tytuł "Aurora" pochodzi od nazwy miasta, w którym doszło do tragedii. W trakcie pokazu tej produkcji 20 lipca James Holmes wtargnął na salę kinową i zastrzelił 12 osób, a 58 ranił.

- "Aurora" jest dedykowana tym, którzy stracili życie lub ucierpieli podczas tragicznych wydarzeń w miejscowości Aurora w Kolorado. Nagrałem tę piosenkę w Londynie w ciągu kilku dni po tej tragedii jako szczery hołd dla ofiar i ich rodzin - napisał Zimmer na swoim koncie na Facebooku, gdzie najpierw opublikował utwór.Chętni mogą kupić utwór na iTunes, a osoby przebywające na terenie USA mogą dodatkowo wpłacić kwotę w wysokości od 10 centów do 2,5 tysiąca dolarów, kupując go tutaj. Wszystkie pieniądze mają być przekazane rodzinom ofiar i poszkodowanym w strzelaninie.

Po tych tragicznych wydarzeniach producenci "Mroczny Rycerz powstaje" m.in. odwołali paryską uroczystą premierę filmu z udziałem gwiazd. Odtwórca roli Batmana Christian Bale razem z żoną pojawił się z kolei kilka dni później w Aurorze, złożył kwiaty w hołdzie ofiarom i spotkał się z rannymi w szpitalu.

Zimmer to jeden z najbardziej cenionych kompozytorów w Hollywood. Ma na koncie muzykę do takich produkcji jak "Rain Man", "Helikopter w ogniu" czy "Piraci z Karaibów". Jego praca przy "Królu lwie" została doceniona Oscarem przez Akademię Filmową. Był nominowany do tej nagrody jeszcze osiem razy, m.in. za "Incepcję", 'Cienką czerwoną linię" i "Gladiatora".

Więcej o:
Komentarze (5)
Kompozytor muzyki do Batmana w hołdzie ofiarom z Denver - posłuchaj utworu "Aurora"
Zaloguj się
 • iceberg69

  Oceniono 10 razy 8

  > Hanz Zimmer, autor muzyki do filmu "Mroczny Rycerz powstaje" i poprzednich dwóch części trylogii o Batmanie

  Cóż za płytkie potraktowanie kompozytora. Ten wybitny twórca muzyki filmowej skomponował ponad 100 ścieżek do filmów i otrzymał liczne nagrody za swoją twórczość. Pisanie o nim tylko w kontekście aktualnie popularnego filmu to prawie jakby napisać, że Chopin jest znany z muzyki do filmu Dzień Świra.

 • pawel-stroinski

  Oceniono 6 razy 6

  Hans Zimmer (nie HANZ, jak napisaliście w artykule) to świetny człowiek, którego udało mi się poznać podczas sesji nagraniowych do ostatniej części Sherlocka Holmesa 2. Przeprowadziłem z nim także wywiad:

  Pozwolę sobie odesłać do moich artykułów o Hansie:

  www.filmmusic.pl/index.php?act=artykul&page=1&id=92 - raport z orkiestrowych sesji nagraniowych drugiej części Sherlocka Holmesa 2

  www.filmmusic.pl/index.php?act=artykul&page=6&id=69 - mój wywiad z Zimmerem przeprowadzony dwa lata temu.

 • waldemar591

  Oceniono 4 razy 4

  Mój ulubiony kompozytor muzyki filmowej.
  Muzyka do takich filmów jak np. "Crimson Tide" lub "The Rock" (wraz z Nickiem Glennie-Smithem) to już klasyka.

 • redakcja_kultura

  Oceniono 4 razy 4

  To krótka informacja napisana w kontekście akurat tego cyklu filmów. Ufam, że czytelnicy Kultura.gazeta.pl kojarzą twórczość Zimmera :), ale skoro tak to zostało odebrane, zaraz pojawi się więcej informacji na temat kompozytora. Pozdrawiam.

 • Gość: flast

  Oceniono 3 razy 3

  Myślę, że większość czytelników rozumie, że nie bez powodu właśnie ten kompozytor napisał taki utwór i nie bez powodu tak się go przedstawia. Kontekst wydarzeń jest oczywisty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX