"Najzabawniejszy miś od czasów Barei"? "Ted" jednak nie dla każdego [RECENZJE]

Wielu z Was z pewnością miało w dzieciństwie ulubionego misia. Na pewno jednak nie był podobny do Teda! Ten pije, pali, przeklina... i bawi widzów w kinie, mówiąc głosem Setha MacFarlane'a, twórcy tak niepoprawnych seriali animowanych jak "Family Guy" czy "American Dad". Dlatego uwaga, tu nie ma miejsca na poprawność polityczną!
Ted to nie jest słodki pluszowy miś. Dawno, dawno temu John (Mark Wahlberg) ożywił go dzięki wypowiedzeniu życzenia w Wigilię Bożego Narodzenia. Obaj dorośli, ale nie do końca. Dla nich sensem życia są używki, imprezy i dobra zabawa, a John od czterech lat nie może zdobyć się na deklaracje w stosunku do swojej dziewczyny. "Panowie" mają swoje lata, ale nie, "dorośli" jeszcze na pewno nie są. Od dziś możemy ich oglądać w polskich kinach w filmie "Ted".

Dostaje się wszystkim

"Ted" to nie jest film dla tych, których oburzają mocne dowcipy. Tutaj dostaje się wszystkim: Żydom, gejom, niepełnosprawnym, otyłym... kto ogląda "Family Guy" ("Głowa rodziny") lub "American Dad" ("Amerykański tata") ten wie, że Seth MacFarlane, który stworzył Teda, nie ma oporów przed naśmiewaniem się z kogokolwiek.

To pierwszy film MacFarlane'a, w którym scenarzysta, reżyser i producent w jednej osobie spotkał się na planie z prawdziwymi, a nie tylko animowanymi postaciami. Potrafił jednak i tak połączyć te dwa światy - choćby dzięki zaangażowaniu do jednej z głównych ról Mili Kunis, która od lat użycza głosu jednej z bohaterek "Głowy rodziny".Czego można spodziewać się po tej produkcji? "Dowiemy się co nieco o praktykach seksualnych pluszowych misiów, twardych regułach toczonych przy piwie werbalnych gierek oraz skutkach oglądania klasyki science-fiction po kokainie. Przez cały arsenał popkulturowych cytatów, autocytatów i trawestacji przeprowadzi nas zaś narrator, przemawiający głosem Jean-Luca Picarda (Patrick Stewart)" - obrazowo opisuje to Stanisław Liguziński ze Stopklatka.pl. Dlatego nie każdy będzie dobrze bawił się na "Tedzie", trzeba być naprawdę nieźle zorientowanym w popkulturze.

Humor jak... piwo?

"Ted" został bardzo dobrze przyjęty przez widzów w Stanach Zjednoczonych. W pierwszym tygodniu wyświetlania w amerykańskich kinach udało mu się pobić rekord zysków, jakie osiągnęła w takim czasie jakakolwiek komedia przeznaczona dla dorosłych widzów.

W Polsce trudno przewidywać aż tak duży sukces, ponieważ animowane produkcje MacFarlane'a nie są w naszym kraju aż tak popularne jak za oceanem. Mają jednak swoich wiernych fanów, którzy powinni wyjść z kin zadowoleni.

"Publiczność powinna bawić się równie dobrze co John i Ted. Za każdym razem, gdy w kadrze pojawia się pluszowy libertyn, ekranowy humor pieni się jak przelane do kufla piwo" - ocenia Łukasz Muszyński z Filmwebu. "Zaprawdę powiadam Wam, od czasów Barei nie było w kinach zabawniejszego misia" - dodaje. Powinni skusić się ci, którzy lubią niepoprawne żarty. Inni mogą spróbować, choć nie gwarantujemy, że wytrzymają do końca.

Więcej o:
Komentarze (30)
"Najzabawniejszy miś od czasów Barei"? "Ted" jednak nie dla każdego [RECENZJE]
Zaloguj się
 • wymiatator1

  Oceniono 66 razy 62

  Warto obejrzeć z samej wdzięczności dla McFarlane'a - ten człowiek swoimi kreskówkami zrobił więcej aby przypomnieć Amerykanom kto wywołał II wojnę światową i dokonał holokaustu oraz, że Polacy byli ofiarami a nie prowodyrami wojny, niż wszystkie protesty polskich dyplomatów ws. "obozów śmierci". Wielokrotnie poruszał temat ataku na Polskę i Niemców próbujących udawać, że to nie oni.

 • polujacy_na_kaczki

  Oceniono 18 razy 18

  "animowane produkcje MacFarlane'a nie są w naszym kraju aż tak popularne jak za oceanem"- może dla tego, że w żadnej polskiej tv nie można obejrzeć "Family Guy'a" (lata temu emitowała go TV4, ale zrezygnowała po jakiejś idiotycznej karze od KRRiTV).

 • Gość: Ed,Ted & Fred

  Oceniono 14 razy 10

  Dobra komedia, niepoprawna politycznie-wielka zaleta, humor nie dla każdego. Kto nie lubi humoru w stylu South Park, Family Guy niech omija ten film z daleka. Twardy, niepoprawny politycznie i wbrew pozorom inteligentny żart z ust Ted'a się wylewa, że aż miło. Poza tym ten film ma pozytywne przesłanie o miłości, przyjaźni, dorastaniu.

 • Gość: ja

  Oceniono 8 razy 8

  ocenzurowany zwiastun

  wstyd!

 • Gość: Spoxman

  Oceniono 16 razy 8

  "Fuck you thunder, you can suck my dick!" ;D

 • gnom_opluwacz

  Oceniono 2 razy 2

  Było. W "Króliku Gregu".

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 10 razy 2

  Film był super, polecam szczerze.

 • ostap.bender

  Oceniono 1 raz 1

  tak a propos McFarlane'a: to niesamowite, że jeden twórca może tak różnie poprowadzić dwie serie, pozornie bardzo do siebie podobne. American Dad jest nadal autentycznie śmieszny po siedmiu sezonach, Family Guy przestał być zabawny już po czwartym. a Ted'a chętnie obejrzę :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX