Johnny Depp w zwiastunie "The Lone Ranger". Powtórzy sukces "Piratów z Karaibów"? [WIDEO]

Johnny Depp po raz kolejny łączy siły z Gore'em Verbinskim, reżyserem pierwszych trzech części "Piratów z Karaibów". Aktor wystąpi u boku Armiego Hammera w superprodukcji "The Lone Ranger". Premiera dopiero w przyszłym roku, ale już jest pierwszy, oczekiwany, zwiastun.
Głównym bohaterem tej przygodowej produkcji Disneya będzie John Reid, który jako zamaskowany bohater Samotny Strażnik walczy z bandytami. Nie będzie jednak aż tak samotny, bo obok niego stanie Indianin Tonto, którego gra właśnie Johnny Depp.

Za produkcję "The Lone Ranger" odpowiada Jerry Bruckheimer, a reżyseruje Gore Verbinski - obaj współpracowali na planie "Piratów z Karaibów" z aktorem, który wcielił się w kapitana Jacka Sparrowa. Jako pierwsi zwiastun nowego filmu mogli obejrzeć widzowie talk show Jaya Leno, nadawanego przez amerykańską stację NBC.Pomimo problemów, w przyszłym roku w kinach

Jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku John Reid pojawił się w radiu, a bohater stał się ikoną amerykańskiej popkultury. Najnowszy film opowiadający historię Samotnego Strażnika i Tonto to pełnometrażowa ekranizacja inspirowana tamtymi audycjami i serialem popularnym na przełomie lat 40. i 50. ubiegłego wieku, a także innymi produkcjami.

Pomysł nakręcenia nowej wersji "The Lone Ranger" pojawił się w głowach producentów ze studia Columbia Pictures jeszcze w 2002 roku, ale po wielu perturbacjach prawa trafiły w końcu do wytwórni Disneya. Już w 2008 roku wiadomo było, że w rolę Tonto wcieli się właśnie Depp, ale droga do kin była jeszcze daleka.

Dwa lata temu przyszłość filmu zawisła na włosku, ale po cięciach budżetu udało się skończyć zdjęcia, mimo obaw czy "The Lone Ranger" odniesie sukces. Producenci przestraszyli się, gdy w 2011 roku zawiódł inny tytuł typowany na przebój kinowy - "Kowboje i Obcy". Najwyraźniej doszli jednak do wniosku, że w tym przypadku zadziała magia połączenia nazwiska Depp i tytułu "Piraci z Karaibów".

Datę premiery, po przezwyciężeniu wielu przeszkód, udało się zaplanować na 31 maja 2013 roku. Obok Deppa w "The Lone Ranger" będzie można zobaczyć Armiego Hammera, Helenę Bonham Carter czy Williama Fichtnera.