Oficjalne "Gwiezdne wojny" na Instagramie - słit focia Lorda Vadera na start

Zdjęcia się jeszcze nie zaczęły, premiera zaplanowana dopiero za dwa lata, a Disney już promuje swoją superprodukcję "Gwiezdne wojny: Część VII". Na Instagramie pojawiło się oficjalne konto Star Wars, a pierwsze zdjęcie zamieścił nie kto inny, jak sam Lord Vader
Zdjęcia do "Epizodu siódmego" - podtytułu jeszcze nie ogłoszono - mają zacząć się wiosną przyszłego roku w Pinewood Studios niedaleko Londynu (to tam powstał m.in. "Harry Potter i Insygnia Śmierci" czy "Skyfall").

Producenci powoli zaczynają ujawniać szczegóły z filmu, potwierdzili już, że w filmie pojawi się R2-D2. Teraz na zdjęciu starwars w instagramie widzimy Lorda Vadera. Retrospekcja czy kolejny powrót?

Reżyserem i producentem najnowszej trylogii sagi "Gwiezdnych wojen" jest J. J. Abrams ("W ciemność. Star Trek", "Star Trek" - reżyseria, "Armageddon" i "Mission Impossibile: III" - scenariusz), który wspólnie z Lawrencem Kasdanem ("Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje" i "Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi") pracują nad scenariuszem. Premierę w USA zapowiedziano na 18 grudnia 2015 r.

Części sagi "Gwiezdne wojny"
"Epizod czwarty: Nowa nadzieja" - 1977
"Epizod piąty: Imperium kontratakuje" - 1980
"Epizod szósty: Powrót Jedi" - 1983
"Epizod pierwszy: Mroczne widmo" - 1999
"Epizod drugi: Atak klonów" - 2002
"Epizod trzeci: Zemsta Sithów" - 2005
"Epizod siódmy" - 2015

Więcej o "Gwiezdnych wojnach" znajdziecie na StarWars.com