Skubani

Święto Dziękczynienia to dla Amerykanów jeden z najważniejszych dni w roku. To w czwarty czwartek listopada całe rodziny z najodleglejszych zakątków kraju zjeżdżają się, by wspólnie spędzić czas i - między innymi - zjeść indyka. Czy komuś może się to nie podobać? Tak, indykom. Właśnie dlatego dwa indyki, odkrywszy przypadkowo tajny rządowy wehikuł czasu, postanowią przenieść się w przeszłość i zmienić najświętszą amerykańską tradycję.

I może z tego powodu film został w USA przyjęty bardzo chłodno. To prawda, fabuła jest sztampowa, a film momentami strasznie się wlecze, ale postaci są dość sympatyczne, a sam film zapewnia przyzwoitą liczbę zabawnych gagów - zwłaszcza na początku, w świetnych scenach, dziejących się w teraźniejszości w otoczeniu prezydenta USA (gdy zaczyna się właściwa akcja, film dużo traci).

W oryginalnej wersji językowej dobrze sprawdzają się Owen Wilson i Woody Harrelson, ale Polacy nie drób i swoją - konkretnie: Bartosza Wierzbięty - wersję językową mają. Cezary Pazura i Piotr Fronczewski, zgodnie z oczekiwaniami, są znakomici.

Ocena film.gazeta.pl: 3/6

Ocena Gazety Co Jest Grane: 4/6 Historia nie tylko barwna, zabawna i pełną energii, ale też ironicznie rozprawiająca się z narodowym mitem i zręcznie bawiąca się naszym wyobrażeniem przeszłości. Plus błyskotliwe dialogi. Śmiało można polecić najmłodszym - ocenia Paweł T. FelisSkubani (Free Birds)
Animacja, Familijny, Komedia, USA 2013, 91 minut;
Reżyser: Jimmy Hayward; Występują (dubbing): Piotr Fronczewski, Cezary Pazura, Barbara Kałużna
Dystrybutor: Monolith Films

Więcej o: