Długie i szczęśliwe życie

Młody farmer Sasza (Aleksandr Jacenko, znany m.in. z "Soku pomarańczowego" z Karoliną Gruszką) wyjeżdża na wieś, gdzie zakłada gospodarstwo. Szybko przekonuje się, że walka z władzą jest jak kopanie się z koniem i postanawia zwinąć interes, gdy nadarza się okazja. Zrozpaczeni pracownicy błagają, żeby Sasza został i walczył, tym samym nie skazując ich na klepanie totalnej biedy. Sasza daje się przekonać, przez co wkrótce sam przekonuje się, że liczyć można tylko na siebie.

Dramat Borysa Chlebnikowa ("Zanim noc nas nie rozdzieli", "Zwariowana pomoc" - w obu filmach występuje Jacenko), jak słusznie zauważa reżyser, plasuje się gdzieś między westernem a filmem samurajskim. Kto by pomyślał - nawet takie rzeczy mogą się zdarzyć na rosyjskiej wsi. Choć można sobie zadawać pytanie, czy wydają się wiarygodne.

Ocena film.gazeta.pl: 3/6

Ocena Gazety Co Jest Grane: 2/6 Film jest i nużący, i - przez pośpieszność i arbitralność rozwiązań - nieprzekonujący. Sztuczne jest pseudo-westernowe rozwiązanie, w którym porzucony przez wszystkich bohater samotnie broni swej ziemi oraz honoru - ocenia Paweł MossakowskiDługie i szczęśliwe życie (Dolgaya schastlivaya zhizn)
Dramat, Rosja 2013, 77 minut; Reżyser: Boris Chlebnikow; Występują: Aleksandr Jacenko, Anna Kotowa, Władimir Korowiejniko
Dystrybutor: Art House

Więcej o: