Nauka spadania ***

Martin (dobrze obsadzony Pierce Brosnan) to były prowadzący z telewizji śniadaniowej. Stracił pracę, rodzinę i okrył się niesławą, gdy wyszło na jaw, że spał z 15-latką (myślał, że była starsza). Martin postanawia z sobą skończyć, skacząc w sylwestra z wieżowca. Okazuje się, że wybiera dzień, gdy na dachu jest bardzo tłoczno. W ten sposób poznaje nieobliczalną, 18-letnią Jess (śliczna Imogen Poots - patrz "Need for Speed"), dostawcę pizzy J.J.'a (Aaron Paul - patrz "Need for Speed", serial "Breaking Bad") i nieszczęśliwą Maureen (Toni Colette tak nieszczęśliwa, że aż żal patrzeć).

Ekranizacja powieści "Długa droga w dół" autorstwa Nicka Hornby'ego, którego książki stale przerabiane są na filmy ("Przeboje i podboje", "Był sobie chłopiec"), niczym nie różni się od pozostałych filmów z półki z poprawiającymi samopoczucie komediodramatami (może poza bardziej śliskim tematem, przez co film trochę zgrzyta i reżyser Pascal Chaumeil - "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie", "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" - jest bliski pośliźnięcia się i polecenia w dół na złamanie karku). Uroczej ścieżki dźwiękowej (James Blunt, Mumford & Sons) równie dobrze można sobie posłuchać w domu, albo na dachu.

Ocena Film.Gazeta.pl: 3/6

Ocena Gazety Co Jest Grane: 2/6 - Niewydarzona ekranizacja powieści Nicka Hornby'ego ("Przeboje i podboje", "Był sobie chłopiec") o czwórce niedoszłych samobójców. Film nie jest ani zabawną komedią, ani poruszającym dramatem, tylko czymś stojącym bezradnie pośrodku - ocenia Paweł MossakowskiNauka spadania (A Long Way Down)
Dramat, Komedia, USA, Wielka Brytania 2014, 96 minut
Reżyser: Pascal Chaumeil; Występują: Pierce Brosnan, Toni Collette, Rosamund Pike
Dystrybutor: Best Film

Więcej o: