Gdyby ją wcześniej odkryto, prawdopodobnie zmieniłaby swój styl fotografowania. A to byłoby błędem - twierdzi reżyser "Szukając Vivian Maier" [WYWIAD WIDEO]

"Szukając..." to wciągający dokument o poszukiwaniu śladów tajemniczej kobiety, niani z wyboru, a z zamiłowania - fenomenalnej fotografki Vivian Maier. Kim była? Dlaczego Vivian Maier ukrywała swoją twórczość i nie chciała się nią dzielić? W specjalnym wywiadzie dla Gazeta.pl o Vivian Maier opowiadają reżyserzy filmu John Maloof i Charlie Siskel.
Sam film to detektywistyczna opowieść o szukaniu nie tylko prac tytułowej bohaterki (Maloof ma w zbiorach ponad 100 tys. negatywów Maier), ale też próba odpowiedzenia na pytanie kim była i co nią kierowało. To tez próba przedstawienia portretu psychologicznego tej - jak się dowiadujemy z filmu - mocno ekscentrycznej kobiety.

John Maloof, który odkrył twórczość Maier i jest pomysłodawcą oraz współreżyserem filmu dodaje, że na początku zupełnie nie interesowało go życie Vivian, tylko jej zdjęcia. Gdyby mógł wtedy się z nią spotkać, to zaczepiłby ją i zapytał "Zaraziłem się od Pani fotografią. Czy mogłaby mi Pani udzielić kilku rad?".

Vivian Maier. Kim, do diabła, jest ta kobieta? [FRAGMENT FILMU] >>

- Była prawdziwą artystką, świetną artystką, której udało się prowadzić podwójne życie niani - mówi w wywiadzie dla Gazeta.pl Charlie Siskel, współreżyser i producent filmu.

Dokument, który ogląda się jak znakomity kryminał [PRZECZYTAJ RECENZJĘ] >>

Film "Szukając Vivian Maier" od piątku 9 maja w kinach. Wywiady przeprowadziła i zmontowała dla Gazeta.pl Kinga Kenig.

Tyt. oryg. "Finding Vivian Maier"; Dokumentalny, USA 2013, 83 minuty
Reżyser: John Maloof, Charlie Siskel; Występują: John Maloof, Mary Ellen Mark, Phil Donahue
Dystrybutor: Gutek Film.

Więcej o:
Skomentuj:
Gdyby ją wcześniej odkryto, prawdopodobnie zmieniłaby swój styl fotografowania. A to byłoby błędem - twierdzi reżyser "Szukając Vivian Maier" [WYWIAD WIDEO]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX