Nie powstanie trzecia część kultowych "Sprzedawców"? Producenci nie chcą sypnąć kasą

Gdy jakiś czas temu reżyser Kevin Smith ogłosił powstanie trzeciej części kultowych "Sprzedawców" z 1994 roku, fani serii oszaleli z radości. Okazuje się jednak, że na zamknięcie trylogii o Dante i Randalu będą musieli jeszcze poczekać.
Zdjęcia do trzeciej części "Sprzedawców" miały rozpocząć się już w maju, jednak termin rozpoczęcia prac wciąż przesuwano. Smith zdradził wreszcie, że w tej chwili film nie powstanie, bo producenci dzierżący prawa do serii nie chcą opłacić budżetu.

"Przyszedłem do nich i powiedziałem, że potrzebuję na film 6 milionów dolarów, ale oni powiedzieli: Nie, Kevin. To zbyt dużo" - powiedział reżyser.

Warto przypomnieć, że poprzednia, druga część "Sprzedawców" kosztowała 5 milionów, a zarobiła 24 miliony dolarów. Z kolei "jedynka" została nakręcona za zaledwie 30 tysięcy, a zarobiła 100 razy więcej.

Jest jednak małe pocieszenie: jeszcze w tym roku na ekrany kin wejdzie horror o skądinąd swojskim tytule "Tusk" (z angielska "Kieł"), napisany i wyreżyserowany przez Smitha.