Quentin Tarantino: "10 filmów wystarczy". Reżyser zapowiada emeryturę

- Chcę zostawić publiczność z niedosytem - tłumaczy decyzję o przejściu na reżyserską emeryturę po zrobieniu dziesięciu filmów Quentin Tarantino.
- Myślę, że reżyseria to zajęcie dla młodych ludzi - mówi Tarantino. - Chcę odejść, dopóki jestem w formie... Myślę, że to dobry pomysł, żeby zostawić po sobie dziesięć filmów, więc zostały mi do zrobienia jeszcze dwa - dodaje.

Ostateczna decyzja?

Co ma zamiar robić zamiast reżyserowania? Tarantino zapowiada, że zajmie się pisaniem książek oraz sztuk teatralnych, co - według niego - pozwoli mu "starzeć się z godnością".

Na pocieszenie, podczas konferencji prasowej, na której padły słowa o emeryturze, wielbiciele talentu reżysera usłyszeli, że nic nie jest "wyryte w kamieniu", ale twórca takich filmów jak "Pulp Fiction" czy "Django" dodał od razu, że taki jest plan, a jego słowa należy traktować serio. - Jeżeli uda mi się zrobić dziesiąty film i będzie udany, to dobry sposób na zakończenie kariery. Jeśli później trafi w moje ręce jakiś dobry scenariusz, nie powiem, że się nim nie zajmę tylko z tego powodu, że wcześniej powiedziałem "to koniec". Jednak pożegnanie po dziesiątym filmie i pozostawienie widzów z niedosytem, to brzmi dobrze - mówi Tarantino.

Słowa dwukrotnego zdobywcy Oscara na pewno nie były wypowiedziane pod wpływem impulsu. Tarantino już wcześniej mówił publicznie, że nie ma zamiaru zajmować się reżyserią w nieskończoność. - Nie chcę być starym filmowcem, reżyserzy nie stają się lepsi na starość, najczęściej najgorszymi filmami w ich dorobku są ostatnie cztery pozycje - mówił w 2012 roku. - Nie chcę, by ludzie oglądający jakąś moją kiepską, nakręconą bez wyczucia komedię, myśleli: "Ten koleś zatrzymał się 20 lat temu" - tłumaczył w trakcie promowania "Django".Teraz znowu western

Jeżeli Tarantino dotrzyma słowa, zostały mu jeszcze tylko dwa filmy po tym, jak światło dzienne ujrzy western "The Hateful Eight". Reżyser zdecydował się go nakręcić, mimo tego, że w pewnym momencie realizacja projektu stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko przez to, że do mediów wyciekł cały scenariusz. Tarantino poczuł się zdradzony i zapowiedział, że powstanie tylko książka, ale zmienił jednak zdanie i kontynuował pracę nad filmem. To, że podjął taką decyzję, nie znaczy, że wybaczył wyciek. Pozwał serwis Gawker, który jako pierwszy doniósł o sprawie. Dlaczego? Ponieważ dziennikarze nie ograniczyli się jedynie do informacji, ale opublikowali cały scenariusz "The Hateful Eight". - To drapieżne dziennikarstwo(...) Tym razem posunęli się naprawdę za daleko - argumentowali prawnicy w pozwie.

Premiera "The Hateful Eight" jest zaplanowana na przyszły rok. Akcja najnowszej produkcji Tarantino ma rozgrywać się w czasach po wojnie secesyjnej. W filmie występują m.in. Samuel L. Jackson, Michael Madsen i Kurt RussellWięcej o:
Komentarze (18)
Quentin Tarantino: "10 filmów wystarczy". Reżyser zapowiada emeryturę
Zaloguj się
 • lol76

  Oceniono 31 razy 25

  Jackie Brown to jest prawdziwa perla w kinematografii, Pulp jest swietny i naleza mu sie wszystkei te nagrody ktore dostal i wiele ktorych nie dostal.

  Nawet, jezeli jeden z drugim, nie lubicie jego kina (bo amerykanskie, bo sro i tamto) to musicie sie zgodzic ze Tarantino robil filmy nietuzinkowe, swietnie napisane i swietnie zagrane.

  Osobiscie nie moge go sluchac i nie cierpie go w wywiadach ale jego kino jest moim zdaniem rewelacyjne a oryginalnosc niepodwazalna.

 • bmxrider

  Oceniono 15 razy 1

  Mam prośbę do czytelników, lub do autora artykułu - czy mógłby ktoś wypisać TE OSIEM filmów, gdyż na filmweb czy imdb pod każdym możliwą profesją (scenarzysta, reżyser, producent, aktor) jest minimum 15 pozycji... Domyślam się, że chodzi o filmy, których był zarówno scenarzystą, jak i reżyserem (jak i producentem?) - czy Kill Bill liczy się jako jeden czy jako 3 ?

 • mao111

  Oceniono 38 razy -8

  Zrobił jeden film, który przeszedł do historii. Kilka niezłych. On odejdzie syty.

 • loser666

  Oceniono 18 razy -10

  I bardzo dobrze, dla mnie mógłby zakończyć karierę po Jackie Brown, potem robił co najwyżej średnie filmy bez polotu. Uważam że to najbrdziej zmarnowany potencjał w Hollywood, a szkoda.

 • Abraham Kalkstein

  Oceniono 18 razy -14

  Tarantino skończył się mniej więcej w połowie Kill Bill. Nałogi to straszna rzecz :) (no, chyba że to jakiś Alzheimer? :D )

 • artau

  Oceniono 24 razy -16

  I bardzo dobrze. Tarantino to filmowy cwaniak potrafiący jedynie poprawiać zastane wzorce. nihil novi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX