Dawid Ogrodnik śpiewa "Ona tańczy dla mnie". Zobacz, jak spełnia amerykański sen na polskiej ziemi - jest zwiastun filmu "Disco polo"

Największe hity disco polo, takie jak "Jesteś szalona" czy "Ona tańczy dla mnie" znają prawie wszyscy, nawet ci, którzy na co dzień nie słuchają takiej muzyki. W najnowszym filmie Macieja Bochniaka w roli chłopaka marzącego o karierze w showbiznesie, śpiewającego takie hity, zobaczymy Dawida Ogrodnika. Obok niego zagrają także m.in. Tomasz Kot i Joanna Kulig, pojawią się także gwiazdy disco polo. Jako pierwsi pokazujemy zwiastun zapowiadający produkcję.
Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek i Rudy - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów - tak film zapowiadają producenci.- "Disco polo" nie jest wyłącznie filmem o muzykach i muzyce tego nurtu - podkreśla jednak Bochniak. - Na kanwie perypetii głównych bohaterów - chłopaków z prowincji, napędzanych marzeniami o tzw. lepszym życiu i szybkiej karierze w showbiznesie, chcemy opowiedzieć o kawałku naszej najnowszej historii, o polskiej mentalności, o pogoni za sukcesem i marzeniami w zderzeniu z realiami kapitalizmu - dodaje reżyser.

Bochniak to autor głośnego pełnometrażowego dokumentu "Miliard szczęśliwych ludzi", opowiadającego o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Nad scenariuszem "Disco polo" pracował razem z Mateuszem Kościukiewiczem. - Muzyka disco polo była pierwszym kulturowym tworem, który pojawił się w Polsce po transformacji. Dlatego w naszym scenariuszu postanowiliśmy pokazać jak ważna była wtedy ta muzyka, w jaki sposób pozwalała spełnić amerykański sen na polskiej ziemi. Historia oparta jest na dość prostej kanwie, czyli od zera do bohatera i z powrotem. Chłopcy dość szybko robią karierę i równie szybko się nią zachłystują - mówi Kościukiewicz.

"To nie filmowa ściema"

W rolach wschodzących gwiazd tego kochanego przez jednych, a wyszydzanego przez innych nurtu muzycznego występują Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało. W "Disco polo" występują m.in. Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski i Mariusz Drężek. Na ekranie pojawią się także najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik oraz Robert Klatt.

- Wcześniej nie miałam pojęcia, że świat gwiazd disco polo jest taki barwny. Bajkowe kreacje, dziesiątki par butów przywożonych z Paryża i zmienianych kilka razy dziennie, przeloty helikopterami na koncerty! Poznałam te realia dość szczegółowo. To nie jest filmowa ściema, tylko fakty czerpane z solidnej dokumentacji - opowiadała w rozmowie z "Twoim stylem" Joanna Kulig, która przyznała, że inspirowała się trochę wokalistką zespołu La Strada.

Ogrodnik także podglądał znanych wykonawców. - Filmowy Tomek to jest taka zbitka osobowości prawdziwych muzyków disco polo, których obserwowałem przygotowując się do roli. A byli nimi Zenek Martyniuk, Radek Liszewski oraz zespół Weekend, z którym jeździłem na koncerty. Wtedy dużo rozmawialiśmy nie tylko o scenariuszu, ale o życiu w ogóle: o tym jak oni dochodzili do swojej kariery, jak to wyglądało kiedyś, a jak jest teraz - opowiada aktor.

Jak wyglądała walka o sukces w złotych czasach disco polo? I czy wszyscy Polacy to jedna rodzina? O tym widzowie przekonają się już 27 lutego 2015 roku, kiedy "Disco polo" trafi do kin.

Więcej o:
Komentarze (22)
Dawid Ogrodnik śpiewa "Ona tańczy dla mnie". Zobacz, jak spełnia amerykański sen na polskiej ziemi - jest zwiastun filmu "Disco polo"
Zaloguj się
 • antonow2

  Oceniono 19 razy 7

  O ile pamiętam, to cala subkultura była ( i jest) dużo bardziej tandetna niż to co przedstawiono na tych urywkach filmu.disco-polo

 • bitykije

  Oceniono 3 razy 3

  Myślę, że Dawid Ogrodnik zagrał dużo lepiej od Kota.
  Polecam film jako wróg Disco Polo.
  Idźcie bo warto.

 • balantines

  Oceniono 2 razy 2

  Mnie ciekawi rola Asi Kulig, która jak widać będzie śpiewać i tańczyć :)

 • winifredaa

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedyś przecież taki szał na disco polo był! Teraz kojarzy się głównie z muzyką na wesele. Super, że powstał taki film, będzie można spojrzeć na ten gatunek z trochę innej perspektywy.

 • patrynia10

  Oceniono 6 razy 2

  Śliczna suknia Kulig. Ciekawe, zobaczyć fajnych aktorów w roli piosenkarzy i to discopolo :D Wyzwanie dla nich. Chętnie zobaczę efekt.

 • Marcin Marecki

  Oceniono 11 razy 1

  "Wszyscy Polacy to jedna rodzina" - zawsze mi się to podobało i tak właśnie myślę, ale w tym zdaniu wcale nie musi oznaczać, że wszyscy się dogadują i jest cacy. Tak jak właśnie w rodzinach bywa. ;)

 • brenem

  Oceniono 4 razy 0

  Film tragedia, szkoda czasu i pieniędzy !

 • ritzy

  Oceniono 8 razy 0

  !ale, qrva, gniot. Widzialem to dzis. Oddawac kase za bilet

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX