Russell Crowe na planie "kontrolował wszystko". W "Źródle nadziei" wystąpił w podwójnej roli. Zobaczymy też Olgę Kurylenko [WIDEO]

O ciężkiej pracy na planie "Źródła nadziei" opowiada Russell Crowe, debiutujący jako reżyser. Olga Kurylenko tłumaczy motywacje jej postaci - Turczynki Ayshe. Film w kinach już 13 marca! A wcześniej pokazy w wybranych kinach.
- Ważne są trzy rzeczy. Szczegółowość. Umiejętność współpracy - mówi Russell Crowe o przygotowaniach filmu "Źródło nadziei". Trzeba być też przygotowanym na bycie bezlitosnym - kończy z uśmiechem. Crowe w filmie pełni rolę nie tylko reżysera, jest także odtwórcą głównej roli Joshua Connora.

- Czujemy się, jak w alternatywnej rzeczywiści, w której Russell Crowe kontroluje wszystko - mówi James Fraser, zaangażowany w pracę nad filmem. Bywało więc ciężko, ale Crowe potrafi docenić wysiłek ekipy. - To niesamowite jak bardzo ludzie są w stanie poświęcić się dla swojej postaci oraz filmu - podkreśla.Prace nad filmem rozpoczęto w grudniu 2013 roku w Sydney. Większość scen powstała w studiu. Na przełomie stycznia i lutego 2014 roku, ekipa produkcyjna wyjechała na południe Australii. Tam, na prowincji, nakręcono części filmu osadzone na tym kontynencie. Południowe wybrzeże Australii było także planem zdjęciowym tureckiego Gallipoli, a kilka dodatkowych, niemalże pustynnych miejsc zostało wykorzystanych do przedstawienia w filmie prowincji tureckich.Connor wyrusza w podróż, aby odnaleźć ciała synów

Akcja "Źródła nadziei" rozpoczyna się w roku 1919. Mieszkający na australijskiej prowincji farmer Joshua Connor (Russell Crowe) próbuje sobie radzić z nękającymi go koszmarami. Od bitwy o Gallipoli, jednej z najbardziej brutalnych podczas I wojny światowej, minęły cztery lata, a o jego synach wciąż nie ma wieści. Przypuszczenie, że nie żyją, popycha Connora do wyruszenia w podróż do Konstantynopolu, aby odnaleźć ich ciała i przywieźć je do ojczystej ziemi. Tam Connor spotyka Ayshe (Olga Kurylenko), która pomaga mu w aklimatyzacji w Turcji i wnosi radość w jego życie.

- Turczynkę, którą gram poznajemy kilka lat po bitwie o Gallipoli. Jest wdową i samotnie wychowuje synka. Wszyscy na nią naciskają, by wyszła za brata swojego zmarłego męża, ale ona postanawia radzić sobie sama - opowiada o postaci Ayshe Olga Kurylenko.W "Źródle nadziei" zostaje przedstawiony fragment wielkiej historii i walki o Gallipoli, poruszany już nie raz przez australijską kinematografię. Ale tym razem historyczne wydarzenia zostały sfilmowane z prywatnej perspektywy. Inspiracją dla Andrew Anastasiosa, który razem z Andrew Knightem stworzyli scenariusz "Źródła nadziei", był list napisany przez Cyrila Hughesa, odnaleziony podczas poszukiwań informacji o bitwie Gallipoli.

Hughes był australijskim podpułkownikiem, który dowodził jednostką wojskową zajmującą się grobami poległych żołnierzy. Uwagę Anastasiosa przykuł fragment tej korespondencji: "Pewien staruszek zdołał przybyć tu aż z odległej Australii w poszukiwaniu grobu swego zmarłego syna". To to zdanie stało się zaczynem opowiedzianej w "Źródle nadziei" historii.

Film Russella Crowe'a będzie można od czwartku 5 marca zobaczyć na pokazach premierowych. Do szerokiej dystrybucji obraz wchodzi 13 marca.

Lista kin, w których repertuarach znajdują się przedpremierowe pokazy "Źródła nadziei":

5.03
DCF, Wrocław


7.03
Atlantic, Warszawa


8.03
Wisła, Warszawa
Nowe Horyzonty, Wrocław
CKF Stylowy, Zamość
Sokół, Nowy Sącz
Nove Kino, Płock
Multikino, Zabrze
Multikino Pasaż, Wrocław
Multikino Stary Browar, Poznań
Multikino, Katowice
Multikino, Bydgoszcz
Multikino, Olsztyn
Multikino Targówek, Warszawa
Multikino, Kielce
Multikino, Łódź
Multikino, Rzeszów
Multikino Ursynów, Warszawa
Cinema City Arkadia, Warszawa
Cinema City Bemowo, Warszawa
Cinema City Janki, Warszawa
Cinema City Mokotów, Warszawa
Cinema City Promenada, Warszawa
Cinema City Bonarka, Kraków
Cinema City Kazimierz, Kraków
Cinema City Plaza, Kraków
Cinema City Kinepolis, Poznań
Cinema City Plaza, Poznań
Cinema City Silesia, Katowice
Cinema City Jurajska, Częstochowa
Cinema City, Toruń
Cinema City, Bielsko Biała
Cinema City, Bydgoszcz
Cinema City, Bytom
Cinema City, Łódź
Cinema City, Sosnowiec
Cinema City, Wrocław
Cinema City, Zielona Góra