Intymny portret Amy Winehouse. W filmie "Amy" zobaczymy unikalne zdjęcia i nagrania [ZWIASTUN]

- Nie jestem dziewczyną, która stara się być gwiazdą, albo nikim innym jak muzykiem - słyszymy Amy Winehouse w zwiastunie dokumentarnego filmu "Amy", który będzie miał swoją premierę w lipcu. Zostaną w nim zaprezentowane niepublikowane dotąd zdjęcia artystki i nieznane nagrania.
Reżyserem filmu dokumentalnego o Amy Winehouse jest Asif Kapadia. Filmowiec od dłuższego czasu dokumentował życie i karierę brytyjskiej wokalistki soul, jazz i R&B. Zwiastun daje wyobrażenie o kształcie filmu. Pojawiają się w nim nagrania przedstawiające wokalistkę w wieku szkolnym, kiedy pozuje do rodzinnych zdjęć, zdjęcia z gali Grammy, czy to, kiedy ucieka przed tłumem paparazzi."Amy" ma odbiegać od zwykłego dokumentu muzycznego. Jest opisywany jako film przedstawiający intymne życie gwiazdy, ukazujący jej dorastanie w świetle reflektorów. Kapadia skoncentrował się na wywiadach z przyjaciółmi, rodzicami i byłym mężu gwiazdy. Postać aktorki ma być ukazana ze zwróceniem uwagi na przedstawienie różnorodnych punktów widzenia jej historii.Amerykańska firma dystrybucyjna A24 jest na etapie finalizacji umowy umożliwiającej zaprezentowanie filmu szerokiej widowni w USA. Premiera filmu "Amy" jest już zaplanowana w Wielkiej Brytanii na 3 lipca, niecały miesiąc przed czwartą rocznicą śmierci piosenkarki. Producentem filmu jest James Gay-Rees.

Kapadia reżyserował wcześniej biograficzny film "Senna" o legendzie Formuły 1 Ayrtonie Sennie, który zyskał uznanie krytyków i zdobył dwie nagrody BAFTA - dla najlepszego filmu dokumentalnego i najlepszego brytyjskiego filmu. Kapadia jest także autorem obrazu "Wojownik" z 2001 roku.

Winehouse stała się sławna na całym świecie w związku popularnością drugiego jej albumu "Back to Black", który przyniósł jej pięć nagród Grammy. Płyta została sprzedana w 20 mln egzemplarzy na całym świecie. Brytyjska piosenkarka jest najbardziej znana z takich utworów jak "Rehab", "Valerie", "Back to Black". Jednak sława w jej dorosłym życiu szła w parze z problemami z alkoholem i narkotykami. W wyniku uzależnienia zmarła w 2011 roku w wieku 27 lat.

O życiu Amy Winehouse przeczytasz też w książce "Amy, moja córka" >>

Więcej o: