Alicja Bachleda-Curuś znowu gra w Hollywood. Wciela się w femme fatale i sprowadza kłopoty

"The Girl is in Trouble" z Alicją Bachledą-Curuś 3 kwietnia wszedł w ograniczonej dystrybucji do amerykańskich kin. Opinie o filmie są raczej pozytywne. A rola Alicji Bachledy-Curuś zwróciła uwagę recenzentki "New York Village Voice".
Film wyprodukowany przez Spike'a Lee nie mógł doczekać się swojej premiery. Problemy były związane m.in. ze znalezieniem dystrybutora. Teraz "The Girl is in Trouble" w reżyserii Juliusa Onaha zyskał przychylność krytyków. 64 proc. recenzentom, których oceny zostały zestawione na Rottentomatoes.com, film się podobał.

Akcja filmu Onaha dzieje się Lower East Side, dzielnicy Nowego Jorku. Zdesperowana Signe (Alicja Bachleda-Curuś) dzwoni do Augusta, DJ-a pracujący w jednym z tamtejszych klubów, aby zatrzymać się u niego na noc. Ale już wkrótce nie mając skrupułów, przeszukuje jego portfel. Signe wciągnie Augusta w sprawę tajemniczego morderstwa. Uwikłani w niebezpieczną historię są także zaginiony dealer narkotyków i potomek potężnej firmy inwestycyjnej. W filmie oprócz polskiej aktorski występują Columbus Short, znany z serialu "Skandal", Wilmer Valderrama, znany m.in. z "Różowych lata 70.", Jesse Spencer ("Dr House").Postać Alicji Bachledy-Curuś przykuwa uwagę!

Ernest Hardy z "New York Village Voice" rolę Alicji Bachledy-Curuś oceniła jako prawdziwie przykuwającą uwagę! "Jej Signe jest zdesperowana, potrzebująca opieki, wrażliwa, kalkulująca i sympatyczna zarazem, co sprawia, że widz przywiązuje się do niej na długo przed tym, jak okaże się, czy rzeczywiście na to zasługuje" - pisze Hardy.

Sara Stewart z "New York Post" doceniła film za ukazanie Lower East Side z uchwyceniem różnorodności jego mieszkańców. I chwali rolę Wilmera Valderrama. "The Girl is in Trouble" jak na razie podoba się także widzom, którzy oddawali swoje głosy na Rottentomatoes.com. Film zyskał aprobatę 79 proc. widzów, którzy oddali swój głos w serwisie.

Ale nie braknie też słów krytyki. Jeannette Catsoulis w "The New York Times" tytułuje swój tekst "W >>The Girl is in Trouble<< śliczna buzia skrywa niebezpieczeństwo", także zwracając uwagę na postać odgrywaną przez Polkę. Catsoulis wytyka jednak reżyserowi Juliusowi Onah, Nigeryjczykowi z pochodzenia, że wydaje się być bardziej zainteresowany, jak napięcia związane z imigracją i gentryfikacją kształtuję Lower East Side niż skonstruowaniem wiarygodnego thrillera.

Więcej o: