Dom

Tam dom twój, gdzie Rihanna twoja.
Kosmici pod przywództwem Kapitana Smeka najechali Ziemię. Jeden z nich, Och, musi jednak uciekać przed swoimi pobratymcami. Słodki przybysz zaprzyjaźnia się z dziewczynką imieniem Tim. Niedobrana para będzie musiała wspólnie uratować nasz świat.

"Dom" to ekranizacja debiutanckiej powieści ilustratora Adama Reksa. "The True Meaning of Smekday" spotkało się w USA z bardzo ciepłym przyjęciem. Najnowszy film DreamWorks zbiera jednak mieszane recenzje.

Amerykańscy krytycy często chwalą i narzekają na te same elementy "Domu" - tak uroczy kosmici na Ziemię podobno jeszcze nie napadali i niektórym zbytnia słodkość filmu przeszkadza. Jedni podkreślają pozytywny przekaz filmu i uważają, że to dobra propozycja dla najmłodszych, a inni piszą, że to pozycja niby udana, ale wtórna i dość męcząca dla rodziców.

Czasami można spotkać też słowa uznania dla Rihanny, ale więcej jest narzekań na nią oraz Jennifer Lopez (użyczają głosów bohaterkom filmu) i nadmiar ich wokalnych popisów, ale to akurat w ogóle nie powinno być sprawą w naszych kinach - "Dom" pojawia się w Polsce w wersji z dubbingiem. A czy oglądając go można poczuć się jak w domu? Tego jeszcze nie wiem.



"Dom", Sci-Fi, przygodowy, animowany, USA 2015, 94 min., reż. Tim Johnson, polski dubbing: Przemysław Stippa, Monika Dryl, Mariusz Czajka, Anna Gajewska, Krzysztof Pluskota

Więcej o: