Poskromić playboya ***

Sto razy już było, za sto pierwszym też miło.
Vince (Geoff Stults, "Dziewczyna z ekstraklasy") to niepoprawny podrywacz i najlepszy adwokat rozwodowy w całym stanie. Gdy pozna Jane (Mena Suvari, "American Pie", "American Beauty"), przyjaciółkę dziewczyny swojego najlepszego kumpla, Kenny'ego (Josh Hopkins, "Cougar Town: miasto kocic"), postanowi uwieść ją za wszelką cenę. Tyle że to sytuacja, o której zwykło się powiadać: "trafiła kosa na kamień". Czy to możliwe, żeby ktoś taki jak Vince się zakochał? A może nieustające wysiłki, by przekonać do siebie kobietę nadal cierpiącą po bolesnym rozwodzie, spowodowane są tylko urażoną, męską dumą?

W oryginale, amerykańska komedia pierwotnie nazywała się "Zakład to zakład", co ma swoje uzasadnienie w nieustannej rywalizacji, prowadzonej przez Vince'a i Jane. Ostatecznie, stanęło na zwyklejszym - lecz pewnie celniejszym z marketingowego punktu widzenia - tytule "Płeć przeciwna". W Polsce też majstrowano przy tytule i dlatego u nas możemy oglądać "Poskromić playboya". Warto dodać, że jesteśmy pierwszym krajem, w którym film pojawia się w kinach - w USA od razu można było wypożyczyć go przez Internet, a w Australii czy Skandynawii z miejsca pojawił się na płytach Blu-Ray i DVD.

Wybór takiej metody dystrybucji zwykle niezbyt dobrze wieszczy, ale "Poskromić playboya" jest naprawdę przyjemnym filmem na wieczór. Obraz obfituje w wiele momentów zabawnych i... równie wiele scen, których niewykorzystany potencjał komediowy boli. Debiut reżyserski aktorów Jonathana Silvermana (pojawia się w epizodzie) i wcielającej się w partnerkę Kenny'ego Jennifer Finigan to bardzo bezpieczna propozycja - komedia romantyczna, jakich nakręcono już wiele. Trzeba jednak przyznać, że zrealizowana udanie, a do tego z gościnnymi występami Debry Jo Rupp (Kitty z "Różowych lat 70."), Erika Robertsa ("Najlepsi z najlepszych") czy Dany Ashbrooka (Bobby z "Twin Peaks"). W tak oszczędny w premiery kinowe weekend, to i tak najlepszy wybór.

Ocena: 3/6"Poskromić playboya", komedia, USA 2014, 95 min., reż. Jennifer Finnigan, Jonathan Silverman, występują: Mena Suvari, Kristin Chenoweth, Geoff Stults, Jennifer Finnigan, Josh Hopkins, Eric Roberts