Ups! Arka odpłynęła... **

...ale nic nie szkodzi!
Nadciąga biblijny potop! Zadufany w sobie lwi król zarządza ewakuację na Arkę Noego (tylko gdzie ten Noe?), ale - jak w każdym modnym lokalu - żeby zostać wpuszczonym przez bramkarzy, trzeba być na liście. Niestety, nie ma na niej przedstawicieli pluszczaków: Dave'a i jego syna, Finiego. Mimo wszystko, sympatyczne stworzenia spróbują przedostać się na arkę. Realizując swój plan, wpędzą w kłopoty dwoje innych ewakuujących się zwierzątek, Hazel i jej córkę, Idę. To będzie jednak jak podmuch wiatru w żagle przygody, którą przeżyją wspólnie Fini i Ida. I jeszcze kilkoro ich świeżo poznanych przyjaciół.

Niewątpliwą zaletą "Ups! Arka odpłynęła..." jest profesjonalna polska wersja językowa z udziałem Olafa Lubaszenki, Małgorzaty Foremniak, Cezarego Żaka czy (rzadko zabierającego głos) Artura Barcisia. Autor polskich dialogów Bartek Fukiet spisał się dobrze, ale chwilami za bardzo próbował przypodobać się dorosłym, sięgając po aktualne, popkulturalne skojarzenia, które już za chwilę się zestarzeją ("Celebryta skacze do wody!").

Niestety, dużo mniej dobrego można powiedzieć o samym filmie. Strona wizualna niemieckiej animacji jest znośna, ale nic ponadto. Historia sprawia wrażenie powielonej na maszynie - podobnych filmów dla dzieci były już setki i, niestety, kolejne setki czekają już pewnie za rogiem. Pretekstem do zawiązania fabuły jest przewijające się przez cały seans zagrożenie potopem, tyle że... w filmie kompletnie go nie czuć. Fabuła dryfuje bezsensownie jak arka pozbawionego sternika. Udało się zaimplementować w "Ups!..." parę zabawnych żartów, ale nawet dzieci pewnie znudzą się filmem już po godzinie. Jeśli jednak musicie prędko zabrać swoje pociechy do kina, wiedzcie, że "Ups! Arka odpłynęła..." jest produkcją znośną.

Ocena: 2/6"Ups! Arka Odpłynęła 2D", animowany, przygodowy, dla dzieci, Belgia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy 2015, 85 min., reż. Toby Genkel, Sean McCormack, Polska: Dariusz Błażejewski, polski dubbing: Olaf Lubaszenko Małgorzata Foremniak Tomasz Borkowski Cezary Żak Artur Barciś Bernard Lewandowski Maja Konkel Julia Trembecka

Więcej o: