Był "Interstellar". Teraz zobaczymy Matta Damona w innej gwiezdnej produkcji. I to u Ridleya Scotta. Zobacz zdjęcia!

"Marsjanin" jest ekranizacją bardzo popularnego e-booka Andy'ego Weira, który został wydany w 2012 r. Premiera filmu zaplanowana jest na 27 listopada tego roku. Ridley Scott odpowiada za reżyserię.
"Marsjanin" w e-booku jest dostępny na Publio.pl >>

Na zdjęciach zapowiadających najnowszą produkcję Scotta wyeksponowany jest Matt Damon, odtwórca głównej roli Marka Watneya. Jakie wydarzenia spowodowały, że widzimy go na zdjęciach samotnego w marsjańskiej przestrzeni?


Fot. za ew.com

Wiemy, że na Marsie przez teren, na który znajdował się obóz ekspedycji, przeszła ogromna burza. Kiedy Watney doszedł do siebie, okazało się, że zosta pozostawiony sam sobie. Jego towarzysze myśleli, że zginął. Jest to także powód tego, że nie pomoże mu sztab ratunkowy z Ziemi.


Fot. za ew.com

Teraz grany przez Damona bohater musi walczyć o przeżycie. Do dyspozycji ma skromne zapasy pożywienia i powietrza. Choć sytuacja nie przedstawia się różowo, Watney nie zamierza się poddawać... I chce za wszelką cenę wrócić na rodzimą planetę.


Fot. za ew.com

Na to czy przetrwa złożą się zarówno jego umiejętności techniczne jak i pomysłowość. A napędzają go ogromna determinacja i zdrowa dawka dystansu do siebie.

W produkcji Scotta wystąpi także Sean Bean - w roli szefa programów kosmicznych NASA. Beana jeszcze przed listopadem będziemy mogli zobaczyć w filmie "Piksele". W "Marsjaninie" wystąpią także Jeff Daniels, Kate Mara, Michael Pena, Kristen Wiig i Jessica Chastain.


Fot. za ew.com

"Marsjanin" porównywany jest do "Apollo 13" i "Cast Away". To drugi w krótkim odstępie czasu obraz, w którym zobaczymy Matta Damona w kosmicznej przestrzeni - po filmie "Interstellar" w reżyserii Christophera Nolana.