Wielka fortuna, Meryl Streep, Hugh Grant i Stephen Frears. W jednym filmie! Na miarę wyścigu po Oscary? [ZDJĘCIE]

Meryl Streep wystąpi u boku Hugh Granta, a Hugh Grant wystąpi u boku Meryl Streep. To dopiero nazywa się gwiazdorska obsada! Pojawiło się już pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu "Florence Foster Jenkins".
Projekt powinien być zauważony i kto wie, czy nie włączy się do zmagań oscarowych. Obok cenionej pary aktorskiej, w jego stworzenie zaangażowany jest uznany twórca. Reżyserią zajął się Stephen Frears, twórca niedawnej "Tajemnicy Filomeny" i wielu innych znaczących filmów. Produkcją "Florence Foster Jenkins" zajęły się Pathe oraz BBC Films - a to oznacza silne wsparcie dla tego przedsięwzięcia.

Film opowiada o słynnej dziedziczce wielkiej fortuny z nowojorskich wyższych sfer towarzyskich. Jej największym i wręcz obsesyjnym marzeniem, było zostać śpiewaczką operową. Ona w swojej głowie słyszała tylko piękne dźwięki, niestety słuchacz postronny wiedział, że Florence nie ma talentu, a jej głos wydawał okropne dźwięki. Jej mąż i menadżer St Clair Bayfield postanowił chronić swoją ukochaną i nie wyjawiać jej prawdy. Wiele zmienił rok 1944, kiedy Florence postanowiła dać publiczny koncert w Cornegie Hall. Dla męża okazało się to największym wyzwaniem.

Zdjęcia do filmu niedawno się rozpoczęły. Nie jest jeszcze znana data premiery "Florence Foster Jenkins".