Najdłuższa podróż

Doroczny film na podstawie powieści Nicholasa Sparksa.
Dan Brown pisze bez przerwy tę samą książkę, ale robi to ze zdecydowanie bardziej przyzwoitą częstotliwością od króla romansideł, Nicholasa Sparksa. Tym razem na ekrany trafia adaptacja "Najdłuższej podróży", powieści Sparksa z 2013 r.

Sophia (nagle dużo starsza niż w "Krainie jutra" Britt Robertson) nie chce zakochać się w dosiadującym byków Luke'u, bo gdy wakacje się skończą i tak będzie musiała wrócić do wielkiego miasta. Pewnej nocy młodzi bohaterowie ratują z wypadku samochodowego Irę (Alan Alda), dzięki czemu poznają historię jego miłości.

W filmie George'a Tillmana Jr. ("Siła i honor", "Przepis na życie"), dla którego adaptacji książki Sparksa dokonał współscenarzysta "Czarnego deszczu" Craig Bolotin, przeplatają się właśnie te dwie historie. Jest więc szansa, że jeśli któraś z nich nie przypadnie komuś do gustu, bardziej spodoba mu się ta druga. Jak to z adaptacjami powieści Sparksa bywa, "Najdłuższa podróż" zbiera raczej negatywne recenzje, ale krytycy z USA zaznaczają, że tak udanego filmu w tej nieformalnej serii już dawno nie było, więc jeśli musicie się złamać i dać szansę któremuś z nich, może to być właśnie "Najdłuższa podróż".

Dodatkową atrakcją jest obsada z rodowodem: Scott Eastwood (syn Clinta), Jack Huston (wnuczek Johna) i Oona Chaplin (wnuczka Charliego). Film wchodzi do polskich kin bez pokazu prasowego."Najdłuższa podróż", dramat, USA 2015, 140 min., reż. George Tillman Jr., występują: Britt Robertson, Scott Eastwood, Alan Alda, Jack Huston, Oona Chaplin, Melissa Benoist, Lolita Davidovich, Elea Oberon

Więcej o: