Leonardo DiCaprio celuje w Oscary w nowym filmie Alejandro Gonzáleza Inárritu. Zobacz zwiastun "The Revenant" [WIDEO]

Właśnie zadebiutował zwiastun najnowszego filmu "The Revenant" Inárritu, którego "Birdman" podczas ostatniej ceremonii wręczenia Oscarów zgarnął cztery statuetki. Znów możemy spodziewać się wyjątkowych zdjęć i gwiazd. W filmie zobaczymy Leonarda DiCaprio i Toma Hardy'ego.
Co nakręcić po nagrodzonej Oscarem za zuchwałe zdjęcia, pełnej gwiazd komedii? Mekado Murphy z "The New York Times" przekonuje, że odpowiedź może być tylko jedna: nakręcić pełen gwiazd zuchwały wizualnie dramat. I zapewnia, że jest to właśnie przypadek Inárritu.Historia opowiedziana w filmie została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Hugh Glass, traper i odkrywca z XIX w., w którego wciela się Leonardo DiCaprio, zostaje poturbowany przez niedźwiedzia i zostawiony na pewną śmierć przez współtowarzyszy, zespół myśliwych. Walczy o przetrwanie, stając w konieczności zmierzenia się ze zdradą swojego powiernika Johna Fitzgeralda (Tom Hardy) . Historia opowiadana przez Inárritu jest oparta na powieści Michaela Punke. Za scenariusz odpowiadają Inárritu i Mark Smith.

Były Oscary dla "Birdmana", będą dla "The Revenant"?

"Birdman" podczas ostatniej oscarowej gali zdobył cztery statuetki - dla najlepszego filmu, za najlepszą reżyserię i scenariusz. A jeszcze przed ceremonią wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej najgłośniej było o wyjątkowych zdjęciach. Także w tej kategorii obraz został uhonorowany najważniejszą nagrodą świata filmu.

Za zdjęcia do "The Revenant" będzie odpowiadał tak, jak w przypadku "Birdmana", Emmanuel Lubezki, który ma na swoim koncie także Oscara za zdjęcia do "Grawitacji". Jakie wyzwania operatorskie postawił sobie tym razem? Zdjęcia do filmu są kręcone tylko przy naturalnym świetle. A celem jest ukazanie natury w możliwie jak najbardziej naturalnym stanie.

Film wejdzie do kin w ograniczonej dystrybucji 25 grudnia, a w szerokiej dystrybucji będzie można go zobaczyć 8 stycznia.