"Ekscytująca, szalona, perwersyjna". Brawurowa Małgorzata Zajączkowska w zwiastunie filmu "Noc Walpurgi" [WIDEO]

To będzie noc pełna wyzwań i emocji... Jest już pierwszy zwiastun "Nocy Walpurgi", debiutu pełnometrażowego Marcina Bortkiewicza. W główną postać wcieliła się Małgorzata Zajączkowska.
"Na ten film warto poczekać. Pełnometrażowy debiut Marcina Bortkiewicza to opowieść o operowej diwie i młodym dziennikarzu, który podczas wywiadu odkrywa mroczną przeszłość gwiazdy. Wojenne traumy, tajemnice sprzed lat i erotyczny pojedynek dwójki nieznajomych - u Bortkiewicza zostają ubrane w kostium czarno-białej, ascetycznej opowieści rozgrywającej się w jednej, zamkniętej przestrzeni. Pokazywany premierowo na koszalińskim festiwalu Młodzi i Film obraz Bortkiewicza był jednym z najjaśniejszych punktów tamtej imprezy i wzbudził zachwyt jurorów i dziennikarzy" - pisze o debiucie Bortkiewicza Bartosz Staszczyszyn z Culture.pl.Małgorzatę Zajączkowską w filmie "Karuzela" możesz zobaczyć TU >>

Dużo brawury

Wielu krytyków, którzy mogli zobaczyć film, chwali szczególnie kreację Małgorzaty Zajączkowskiej. Reżyser dostał na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" Nagrodę Dziennikarzy za Koszalin nie tylko za "brawurę, wizję", ale także za "przywrócenie polskiemu kinu Małgorzaty Zajączkowskiej". Samą aktorkę nagrodzono natomiast za "brawurowe i bezgraniczne oddanie się roli w ramach ryzykownej konwencji". Zajączkowska jest również podobno uważana za faworytkę do Nagrody dla Najlepszej Aktorki podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. "Noc Walpurgi" znalazła się również wśród 18 produkcji, które powalczą we wrześniu o gdyńskie Złote Lwy.

Festiwal Filmowy w Gdyni 2015. Zobacz tytuły wszystkich nominowanych filmów >>

Akcja filmu Bortkiewicza, jak można przeczytać na stronie Filmpolski.pl "toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler. Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert, umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę". W rolę Roberta wcielił się Philippe Tłokiński.

"Noc Walpurgi" wejdzie na ekrany kin 25 września 2015 roku.