Zdobył Oscara za "Teorię wszystkiego", teraz zagra kobietę. Jest pierwszy zwiastun "Dziewczyny z portretu"

Czy Eddie Redmayne po raz drugi z rzędu zdobędzie Oscara? Aktor, który fantastycznie wcielił się w Stephena Hawkinga w "Teorii wszystkiego", w "Dziewczynie z portretu" gra hermafrodytyczną osobę, o której wiadomo, że jako pierwsza w historii przeszła operację korekty płci.
Oscary 2016. Te filmy powalczą o statuetki? Media już spekulują >>

"Dziewczyna z portretu" to ekranizacja powieści Davida Ebershoffa, którego zainspirowała postać Lili Elbe. Elbe urodziła się jako Einar Magnus Andreas Wegener 28 grudnia 1882 roku w Danii. W 1904 roku Wegener, który realizował się jako malarz, poślubił Gerdę Gottlieb - również artystkę. W zwiastunie "Dziewczyny z portretu" można zobaczyć, jak Einar po raz pierwszy pozuje żonie do portretu kobiety, później pojawia się w sukni i peruce na mieście, a w końcu decyduje na operację zmiany płci. Ta transformacja nie będzie łatwa ani dla niego, ani dla niej...Chociaż na razie można oglądać zaledwie kilka ujęć, Redmayne już jest typowany jako jeden z faworytów wyścigu po nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Aktor w jednym z wywiadów zdradził, że przygotowywał się do zagrania w "Dziewczynie z portretu" przez trzy lata. - Możliwość zagrania tej kobiety to niesamowite doświadczenie. Wiąże się z nim jednak odpowiedzialność za uświadomienie samego siebie, i - mam nadzieję - także innych - powiedział w rozmowie z "Out".

W roli Gerdy Redmayne'owi partneruje Alicia Vikander. Polska premiera "Dziewczyny z portretu" jest zaplanowana na 22 stycznia 2016 roku.