Paryska dziwka i książę

Borat była kobietą.
Kinowa adaptacja serii skeczy, emitowanych we francuskim Canal+. 30-letnia Camilla (komiczka Camille Cottin) uznaje, że zasługuje na coś więcej od życia. Praca i finansowe zmartwienia nie są dla niej. Kobieta potrzebuje swojego księcia. Prawdziwego księcia. Camilla rusza do Anglii, licząc na poderwanie księcia Williama. Jeżeli zatrzasną przed nią wrota pałacu, wejdzie oknem. Czy jej plan może się powieść?

Kręcona ukrytymi kamerami komedia Eloise Lang i Noemie Saglio w całości polega na talencie Cottin, będącej ich żeńską wersją Saszy Barona Cohena. Czy równie zabawną?

Recenzje są bardzo różne. Na przykład, w "Paris Match" piszą, że dla tego filmu "nie ma żadnych świętości, za to śmiech jest w każdej scenie", z kolei w "Le Figaro" można wyczytać, że to "zbiór stereotypów i kiepskich pomysłów". Kto ma rację, dopiero się przekonamy - "Paryska dziwka i książę" wchodzi do polskich kin bez pokazu prasowego."Paryska dziwka i książę", komedia, Francja 2015, 80 min., reż. Eloise Lang, występują: Camille Cottin, Marie-Christine Adam