Hugo i łowcy duchów

Flubber - przyjazny duszek.
Jedenastoletni Tom bardzo boi się duchów. Co za szczęście, że duszek, którego spotyka w piwnicy, jest nie tyle przyjazny jak Casper, co zwyczajnie fajtłapowaty i zupełnie niestraszny (a do tego podobny do Flubbera, tytułowego bohatera prawdopodobnie najgorszego filmu w karierze Robina Williamsa). Chłopiec i jego nowy przyjaciel będą musieli współpracować, by przegnać z miasta piekielnie groźnego, starożytnego ducha zimna.

Niemiecka autorka książek dla dzieci Cornelia Funke napisała dotąd cztery opowieści w świecie "Łowców duchów". W dzisiejszych czasach to wystarczająca liczba, by serią zainteresował się przemysł filmowy. Rodacy pisarki w końcu wzięli się za przeniesienie przygód bohaterów na wielki ekran.

Pierwsze niemieckie recenzje filmu, który w naszych kinach zobaczymy z dubbingiem, są mieszane. Nie potrafię się do nich odnieść, ponieważ "Hugo i łowcy duchów" wchodzą do kin bez pokazu prasowego."Hugo i łowcy duchów", familijny, fantasy, Austria, Irlandia, Niemcy 2015, 90 min., reż. Tobi Baumann, występują: Milo Parker, Anke Engelke