Bohaterowie Jane Austen i żywe trupy. Karkołomny pomysł? "Duma i uprzedzenie i zombie" - jest pierwszy zwiastun filmu

Siostry Bennet, znane z powieści Jane Austen "Duma i uprzedzenie", przeżywają perypetie miłosne, a tymczasem w hrabstwie Hertfordshire zmarli powracają do życia... Tak przedstawia się zarys fabuły filmu "Duma i uprzedzienie i zombie". Pierwszy zwiastun pokazuje, jak panny zareagują na tę sytuację...


Film będzie adaptacją książki Setha Grahame-Smitha "Pride and Prejudice and Zombies". Powieść łączy w sobie elementy fabuły "Dumy i uprzedzenia", przeboju Jane Austen, ze współczesną opowieścią o zombie. Główną bohaterką jest Elizabeth Bennett, która walczy o wolność i niezależność w realiach epidemii zmieniającej ludzi w żądne krwi bestie. W takiej rzeczywistości Elizabeth poznaje pana D'Arcy'ego, aroganckiego przystojniaka z klasycznej powieści Austen.

W głównych rolach wystąpią: Lily James ("Kopciuszek") jako Elizabeth Bennett, Bella Heathcote ("Mroczne cienie") jako jedna z czterech sióstr Bennett oraz Sam Riley ("Czarownica") jako Pan Darcy. W obsadzie są też gwiazdy "Gry o tron" - Charles Dance i Lena Headey.

Reżyserią filmu zajmuje się Burr Steers, a wśród producentów znajduje się Natalie Portman. Premiera w USA 5 lutego 2016.