Bohaterowie Jane Austen i żywe trupy. Karkołomny pomysł? "Duma i uprzedzenie i zombie" - jest pierwszy zwiastun filmu

Siostry Bennet, znane z powieści Jane Austen "Duma i uprzedzenie", przeżywają perypetie miłosne, a tymczasem w hrabstwie Hertfordshire zmarli powracają do życia... Tak przedstawia się zarys fabuły filmu "Duma i uprzedzienie i zombie". Pierwszy zwiastun pokazuje, jak panny zareagują na tę sytuację...


Film będzie adaptacją książki Setha Grahame-Smitha "Pride and Prejudice and Zombies". Powieść łączy w sobie elementy fabuły "Dumy i uprzedzenia", przeboju Jane Austen, ze współczesną opowieścią o zombie. Główną bohaterką jest Elizabeth Bennett, która walczy o wolność i niezależność w realiach epidemii zmieniającej ludzi w żądne krwi bestie. W takiej rzeczywistości Elizabeth poznaje pana D'Arcy'ego, aroganckiego przystojniaka z klasycznej powieści Austen.

W głównych rolach wystąpią: Lily James ("Kopciuszek") jako Elizabeth Bennett, Bella Heathcote ("Mroczne cienie") jako jedna z czterech sióstr Bennett oraz Sam Riley ("Czarownica") jako Pan Darcy. W obsadzie są też gwiazdy "Gry o tron" - Charles Dance i Lena Headey.

Reżyserią filmu zajmuje się Burr Steers, a wśród producentów znajduje się Natalie Portman. Premiera w USA 5 lutego 2016.Więcej o:
Komentarze (4)
Bohaterowie Jane Austen i żywe trupy. Karkołomny pomysł? "Duma i uprzedzenie i zombie" - jest pierwszy zwiastun filmu
Zaloguj się
 • music0

  Oceniono 9 razy 7

  No nie wiem. Czy zacząć śmiać się czy płakać.

 • episkopatszatana777

  Oceniono 8 razy 2

  Ale przecież to święta prawda, tylko ślub powinien oznaczać stanie się zombie. Mnóstwo ludzi tak robi, nic nie mają, i żyją iluzją, płodzą trójkę dzieci nie mając gdzie mieszkać, a potem jakoś to będzie. Odpowiedzialność za dzieciaki przerzucają na sto osób, od których żądają pomocy. Ślub i dzieci są traktowane jako rytuał inicjacji do świata dorosłych, a przecież to zamek na piasku. Pozwalają siłą rzeczy na ingerencję w swoje życie, a przez to na zniewolenie, współuczestnictwo we własnym życiu, które oznacza szantaż, i tak już do końca. A potem sami uczestniczą w nagonce.

  W dół od rzeki poprzez London Street psów królewskich zwarty oddział szedł.

 • dorotkaidarek

  Oceniono 7 razy 1

  Tylko siąść i ... I najdziwniejsze, że ktoś to obejrzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX