Polka robi karierę jako domina w Monachium. Skąd jej popularność? "Po prostu to potrafi najlepiej - bić". "Agnieszka" wkrótce w kinach

- Jeśli jesteś wykluczony ze społeczeństwa i na samym dnie, twoje ciało staje się bardzo ważne - mówi Tomasz E. Rudzik, reżyser i scenarzysta filmu "Agnieszka" o dziewczynie, która znajduje zatrudnienie w agencji towarzyskiej jako domina. Ta historia została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Reżyser filmu "Agnieszka", który będzie można oglądać w kinach od 30 października, zainspirował się prawdziwą historią. - Poznałem "prawdziwą" Agnieszkę w akademiku podczas przygotowań do mojego fabularnego debiutu - "Desperaci w akademiku" - mówi.Spędziła kilka lat w więzieniu, by chronić chłopaka

Co to za postać? Dziewczyna spędziła kilka lat w więzieniu, by chronić przed odsiadką swojego chłopaka. Reżyser mówi, że osoba, na której wzorował bohaterkę swojego filmu, rozpoczęła nowe życie w Niemczech. Tam stabilizację finansową zdobyła jako domina w agencji towarzyskiej.

- Kiedy zapytałem ją, jak udało jej się tak szybko odnieść sukces w branży, odpowiedziała, i to takim zupełnie normalnym tonem, bez żadnego przejęcia czy zażenowania, że po prostu to potrafi najlepiej - bić. Tak zakiełkował w mojej głowie pomysł na ten film - mówi Rudzik.

Zakochuje się w niej 16-latek i komplikuje sprawy

Filmowa Agnieszka (Karolina Gorczyca) po pobycie w więzieniu wyjeżdża z rodzinnego miasta. Wsiada w pierwszy lepszy autobus, który zawozi ją do Monachium. Tam przypadkiem trafia do Madame (Hildegard Schmahl), właścicielki osobliwej agencji towarzyskiej. Po zdanym egzaminie, zaczyna pracować dla niej jako domina. Madame otacza ją szczególną uwagą, a z czasem zaczyna traktować niemal jak córkę. Niebezpieczna praca Agnieszki okazuje się bardzo dochodowa. Dzięki szybko zarobionym pieniądzom dziewczyna powoli układa swoje nowe życie w Niemczech.

Sprawy komplikują się, kiedy zakochuje się w niej przypadkiem poznany 16-letni Manuel. Nie tylko rodzice chłopaka nie są zachwyceni jego nową przyjaciółką, ale także Madame, która nie toleruje nikogo, kto mógłby odwrócić od niej uwagę Agnieszki.

Tomasz Rudzik urodził się w 1979 roku w Cieszynie na granicy polsko-czeskiej. W młodym wieku emigrował z rodzicami do Kolonii (Niemcy). W 2001 roku rozpoczął studia w Wyższej Szkole Telewizji i Filmu w Monachium. Po kilku udanych produkcjach krótkometrażowych, nakręcił swoją debiutancką fabułę dyplomową "Desperaci w akademiku". Film został zaproszony do konkursu Nowych Reżyserów 57. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. W 2010 roku kontynuował studia magisterskie w Szkole Andrzeja Wajdy.

Scenariusz filmu "Agnieszka" był nominowany w 2011 roku do scenopisarskiej nagrody Tankred Dorst. Światowa premiera filmu "Agnieszka" odbyła się na 30. Warszawskim Festiwali Filmowym, w ramach Konkursu 1-2. Karolina Gorczyca na 44. Festiwalu Filmowym Sehsuechte w Poczdamie otrzymała nagrodę za Najlepszą Rolę Żeńską.Film trafia na ekrany kin 30 października.

Więcej o:
Skomentuj:
Polka robi karierę jako domina w Monachium. Skąd jej popularność? "Po prostu to potrafi najlepiej - bić". "Agnieszka" wkrótce w kinach
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX