Salma Hayek je serce morskiego potwora. Mamy wideo z planu "Pentameronu". "Film o trzech namiętnościach kobiet"

- Film opowiada o trzech ważnych tematach dla kobiet, widzianych z punktu widzenia kobiety. Te trzy tematy to rzeczy, o które kobiety walczą, aby je utrzymać - mówiła Salma Hayek o filmie Matteo Garrone. A jej postać nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć upragniony cel.
Już 30 października na ekrany kin wejdzie nominowany do Złotej Palmy w Cannes "Pentameron", mroczna baśń na podstawie opowiadań napisanych przez neapolitańskiego pisarza Giambattistę Basilego w XVII w. Reżyserem filmu jest Matteo Garrone ("Gomorra"). Jedną z głównych ról zgrała Salma Hayek ("Frida", "Desperado"). W filmie zobaczymy także Vincenta Cassela ("Wróg publiczny numer jeden", "Na moich ustach").Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa (Salma Hayek) gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel - urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król (Toby Jones) oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy (Vincent Cassel). Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.

"Udaj, że gryziesz pod spotem i wypluj je"

To otwierająca opowieści wyprawa po serce morskiego potwora i... przyrządzone z niego danie sprawiły twórcom obrazu i Salmie Hayek nie lada kłopotu. Reżyserowi zależało na realizmie sceny, w której bohaterka je serce morskiego potwora. I nie można go jej odmówić. Przedstawiamy kulisy tej krwistej sceny:- Naprawdę miałem odruchy wymiotne - opowiadała w Cannes Salma Hayek o scenach, w których grana przez nią bohaterka je serce morskiego potwora. - [Reżyser] chciał, żeby serce wyglądało w środku dokładnie jak prawdziwe serce, dlatego było zbudowane z różnych rodzajów tekstur. Moja córka Valentina przyjrzała się mu i powiedziała: Wiem, co jest nie tak: "Jest wykonane z cukrowej pianki, ale było tak długo moczone w cukrze, że stało się obrzydliwe". I powiedziała: "Najpierw gryź z przodu, a potem udaj, że gryziesz pod spotem i wypluj je".

Salma Hayek w krwistym zwiastunie "Pentameronu". Mroczna baśń o ludzkich namiętnościach od twórcy "Gomorry" [WIDEO] >>

Pragnienia kobiet: dzieci, młodość i wolność

Salma Hayek, która rozpoczęła hollywoodzką karierę rolą w filmie Roberta Rodrigueza "Desperado" (1995), podkreślała w Cannes, że "Pentameron" to film obrazujący kobiece pragnienia.

- Film opowiada o trzech ważnych tematach dla kobiet, widzianych z punktu widzenia kobiety. Te trzy tematy to rzeczy, o które kobiety walczą, aby je utrzymać - mówiła Salma Hayek po premierze filmu w Cannes 2015.

- Pierwszą z nich są nasze dzieci: walczymy, aby przytrzymać nasze dzieci. Drugą jest nasza młodość: Walczymy o to, by zachować naszą młodość. Trzecią jest wolność: Walczymy o prawo do wolności. To niesamowite, że te historie zostały napisane tak dawno temu, a są ciągle współczesne, ponieważ ciągle zmagamy się z tymi trzema tematami - mówiła.

Hayek nie po raz pierwszy wciela się w silną kobiecą postać. Do takich niewątpliwie można zaliczyć Fridę Kahlo, meksykańską malarkę, której życie zostało przedstawione w filmie Julie Taymor "Frida" (2002) z Hayek w roli głównej. Za tę rolę aktorka została nominowana do Oscara. I w takich rolach silnych kobiet chyba wypada najlepiej.

Ocenić jej najnowszą kreację w kinie będzie można już 30 października.

Więcej o:
Skomentuj:
Salma Hayek je serce morskiego potwora. Mamy wideo z planu "Pentameronu". "Film o trzech namiętnościach kobiet"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX