"Obcy 5" nie powstanie? Neill Blomkamp: Prace nad filmem wstrzymane

W lutym informowaliśmy, że Neill Blomkamp zaczyna pracę nad filmem "Obcy 5". Teraz reżyser napisał na swoim Twitterze, że studio pokazało mu czerwone światło...
Reżyser napisał, że prace nad produkcją zostały wstrzymane na czas nieokreślony, gdyż studio 20th Century Fox skupia się na filmie Ridleya Scotta - "Alien: Paradise Lost" (kontynuacja "Prometeusza"). Blomkamp dodał, że będzie pracował nad innymi projektami.

Już wcześniej pojawiły się informacje, że prace nad "Obcym 5" się przedłużą ze względu na zaplanowaną premierą filmu Scotta.

Niestety, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle prace nad "Obcym 5" ruszą. Ani studio, ani reżyser nie podają ewentualnej daty potwierdzającej, że prace nad filmem miałyby ruszyć. Blomkamp szykował w "Obcym 5" powrót znanych bohaterów - Ripley oraz Hicksa.

Premiera filmu "Alien: Paradise Lost" zaplanowana jest na rok 2017. Spekuluje się, że wiele zależy od sukcesu komercyjnego filmu Scotta - być może wtedy ruszą ponownie prace nad "Obcym 5".

Więcej o:
Komentarze (10)
"Obcy 5" nie powstanie? Neill Blomkamp: Prace nad filmem wstrzymane
Zaloguj się
 • episkopatszatana777

  Oceniono 36 razy 34

  Szkoda.

 • heresy

  Oceniono 13 razy 13

  Scott po sukcesie "Marsjanina" chce całego Aliena dla siebie. Już i tak scenariusz "Prometeusza 2" zmienił na "Alien genezę".

 • antrop

  Oceniono 7 razy 7

  Obcy 5? To już nie obcy tylko swój!

 • sir_fred

  Oceniono 24 razy -14

  Farsa. Filmy z cyfrą > 3 w tytule to już tylko groteskowe pasożytnictwo na widzach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX