Halloween. Ale chyba nie zamierzacie się bać, czyli 5 strasznie śmiesznych filmów. Oglądaj za darmo

Nowa niania i wielki straszny dom. Grzmi sztampowo? O to chodzi. Z okazji Halloween przypominamy filmy, które tylko z pozoru budzą grozę. Nie zabraknie oczywiście rekinów, ale się do nich nie ograniczymy. Proponujemy nawet modną ostatnio wyprawę na Marsa. A wszystkie filmy możesz zobaczyć, nie wychodząc z domu i nie rujnując portfela.
"Straszny hiszpański film"

"Straszny hiszpański film" już samym tytułem nawiązuje do kina grozy. W filmie bez trudu odszukacie nawiązania do "Innych" Alejandro Amenábara z Nicole Kidman w głównej roli, "[REC]", ale także do "Labiryntu Fauna". Tyle, że spodziewajcie się nieco innej wymowy od przywołanych filmów... Choć opowieść ma zgoła straszny początek - nowoprzybyłej niani udaje się przez przypadek zabić swoje podopiecznego, raczej trudno będzie się bać. A w jedną z głównych ról wciela się Leslie Nielsen, gwiazda komedii właśnie.

"Straszny hiszpański film" w reżyserii Javiera Ruiza Caldera możesz obejrzeć za darmo tu:"Dwugłowy rekin atakuje"

Jeśli mowa o kinie grozy nie można pominąć długiej tradycji filmów z rekinami w głównej roli. Wybraliśmy więc dla was film, który godnie reprezentuje tę grupę wstrząsających obrazów. A może i nawet podwójnie godnie - w końcu tytułowy potwór głowy ma dwie. A każda wyposażona jest w przerażające szczęki. Z bestią walczy grupka studentów, którzy nieopacznie wybrali się na naukowy rejs."Starcie w przestworzach"

Tu fabuła jest bardziej skomplikowana - głównie dzięki zróżnicowaniu niebezpieczeństw, którym czoła muszą stawić bohaterowie. Akcja filmu ma miejsce w trakcie II wojny światowej. Amerykański oficer, dowodzący grupą pilotek, ma za zadanie dostarczyć tajną broń na jedną z wysp położonych na Pacyfiku. Na bohaterów czyha śmiertelnie niebezpieczna burza. Kiedy uda im się schronić na wyspie, okazuje się, że to nie koniec budzących grozę wydarzeń. Będą musieli zmierzyć się z oddziałem japońskich żołnierzy i... wielkimi prehistorycznynymi stworami.

"Starcie w przestworzach" można obejrzeć bez opłat na Kinoplex.pl tu:"Księżniczka Marsa"

Był straszny dom, niebezpieczeństwa wód i przestworzy. Ale nie ograniczając się, proponujemy wyprawę na Marsa, w nadziei i że i tam nie zabraknie mrożących krew w żyłach historii. Nie powinniście się zawieść, bo w tym filmie dzieje się dużo... John Carter zostaje ciężko ranny podczas służby w Afganistanie. Udział w tajnym rządowym eksperymencie jest jego jedyną szansą na przeżycie. Dzięki teleportacji, zostaje przeniesiony na... Marsa, gdzie odzyskuje siły.

Początkowo jako intruz jest zakładnikiem plemienia Tharków, jednak z czasem zyskuje zaufanie i szacunek tubylców. Sytuacja Cartera komplikuje się, gdy zakochuje się w księżniczce Dejah Thoris, pozostającej w niewoli Tharków.

Tych niesamowitych wydarzeń możecie doświadczyć całkiem za darmo i nie wychodząc z domu. O tu:"Megaszczęki kontra megamacki"

Wracając na Ziemię, jeszcze jedna propozycja z gatunku kina budzącego grozę w całkiem niezamierzony sposób. Główne postaci doskonale zostały opisane w tytule. To właśnie walka dwóch prehistorycznych potworów, uwolnionych z bryły lodu wraz z ociepleniem klimatu, nastręczy nie lada kłopotu ekipie ratującej świat. Szkoda spojlerować, najlepiej zobaczcie sami.

Bez opłat możecie obejrzeć filmu na Kinoplex.pl tu: